Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei frumusei de septembrie-octombrie 2013 #10


Recommended Posts

  • Răspunsuri 329
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Clar avem puseu de crestere. Maraiala mare chiar daca si-a facut azi somnul plus foame mare. A vrut la san azi si din ora in ora. Poate mai pune si ea ceva kilograme. Asa ma bucur cand vad ca mananca..

Emma se culca ft devreme, la 19 e deja in lumea viselor si se trezeste la 6( cu treziri pt mese dar foarte scurte, semiadormita mananca si eu sunt la fel). Apoi mai doarme cam o ora de la 8 pana la 9. Apoi la 12 doarme cam 2-3ore, seara uneori doarme de la 16 la 17 , dar nu mereu, uneori doarme doar 20 de min. La 18 e baita apoi somn. Ziua rar doarme singura la ea in patut. Noaptea de la ora 19 numai in patut. Problema e ca ziua somnul cel mai lung il are in carucior. Abia astept primavara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dany am citit pe eticheta la varza asta buchetele rosenkohl ca e olandeza ce e cu ea?eu am facut salata cu ardel si umpic de ceapa si otet dar nu m-am priceput sa o tai si am taiat-o in 4 e bine asa?ce mai pot face cu ea?

Tu de varzutele de Bruxelles zici? Se pot gati in mai multe feluri:a) le fierbi si le adaugi la piuree de cartofi, unde mai pui costita afumata prajita. Amesteci totul bine, de fapt sfarami si varzutele cu ustensila aia de facut piuree; b) le fierbi si le pui intr-un bol, peste care adaugi costita afumata taiata fasii si prajita un pic. Aici poti adauga si nuci. c) le fierbi al dente, le pui in wok cu fasii de ardei si ceapa, cativa stropi de ulei de masline..Si aici poti adauga nuci

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-am uitat! Va pupam pe toate.

Am fost foarte obosita saptamana aceasta. Masina nu am scos-o din nameti si a trebuit sa fac drumuri pe jos, birou acasa,acasa birou, pentru fiecare alaptat.

Sunt rupta de oboseala si acum. Mi se inchid ochii, iar maimutica e vesela nevoie mare.

 

Sambata avem botez. Poate dupa aceea, reusesc sa imi gestionez mai bine timpul.

Pupici

post-91436-0-86305200-1391112351_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa Mina, toata lumea zice ca pare mai mare. L-am cantarit deci la 4 luni are 7.480 si 65 de cm - laptic de mami exclusiv, dar el era mare si la nastere. 3850 gr. asa ca e logic

Mexxa ne batem in kilograme cu baietii? [:-)))]  pup

Andra, asa e ca e pletos? Ce fac eu la vara, ca saracutului o sai fie cald  [alcool] Nu vreti sa stiti cum e cu uscatul parului cu prosupu' in fiecare seara... Ce faine sunt sambetele si duminicile vostre cu totii in patuc la distractie :)))

 

Da, Daniela, deci vad ca sambureii nostri au cam acelasi program in mare. [pk] Imi place la nebunie carutul tau, ca se privesc puii intre ei! Cum interactioneaza unul cu celalalt?

 

Nanne, stiu ca pandesti gena buna pentru albinuta, dar tre' sa mai discutam una alta :))))  [il]

apropo de masa nu poti vorbi sa schimbe culoarea? sau il pasezi si gata!

 

Miralexia, ce frumos doarme puiul tau noaptea ..eu la tot 3 -4 treziri am ramas.... [biz] sunt harnica ca mi-a pus mama banutul de la taiatul motului in stupul de albine. Vezi Nanne?

 

Elena, de ce pui ceapa sub pat? [batcap] mersi mult intr-adevar are niste ochi frumosi baiatul meu, nu stiu cu cine seamana... eu verzi, tati caprui negri [alcool] Esti sigura ca vrei sai dai apa? Is curioasa ce imi zice si mie pediatrul marti..poate ma pune si pe mine sa i dau mancare deja..... [batcap]

 

Adicris, ce baiat frumusel acolo! [il] Bine ai revenit!

 

Felicitari Lory pt micul crestin

 

Pisselino..si eu am multi neuroni plecati, deci esti fericita numa cu unu dus :))) pe alta rotita [flo2]

 

 

Alina, tin pumnii acolo la puseu de crestere

 

Pastiluta sunteti minunate, ce obrajori faini are :) [flo2]  Las; ca te mai linistesti dupa Botrez, ai sa vezi.

 

Ella oare ce mai face? o sa o sun maine

 

va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...