Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei frumusei de septembrie-octombrie 2013 #10


Recommended Posts

Buna dimineata

 

Andra super tare dorinta lui Mister [:-)))] ....Sebi viseara sa ajunga astronaut....sa "citeasca" in stele ...si sa vada luna [batcap]

Nanne ce frumusele sunteti [flo2]

Danyce ....ce sa mai zicem....bomboaneeee [il]

Ella te asteptam pe aici.

De C.Raluca stie cineva ceva....sper ca sunt bine.

 

Eu astazi am inceput ziua putin trista....matusa mea a pierdut azi noapte sarcina..... [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 329
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nanne, hai ca am vazut si eu finalul meciului Djokovici - Wawrinka in dim asta. Demential a fost, super meci. Wawrinka e printre preferatii lui Matei, on the top fiind, evident, Nadal. 

Ma intrebai de Nap Bag...no chance cu sotul meu, a declarat ca e complicat si ca vrea d'ala cum am avut la baiat ca era simplu. Era unu obsinuit, cu decupajul in partea de jos de tip chilot, ceea ce am stabilit acuma ca e daunator bebeilor. Si e foarte suparat ca nu poti purta copilul cu spatele la tine, ce-i aia sa-l tii numa cu fata spre tine. Never mind, eu-s tare fericita cu nap bagu meu, am fost si la party sambata cu el, sa ma fi vazut ce bine ma distram in rochie de seara cu fata agatata de mine. Insa, facand comparatia, cel mai ok pt spate, ca si mod de purtare si repartizare a greutatii, tot wrapul ramane. Chiar si cu napbagu se simt ceva presiuni si contracturi, dar asta e, sunt nevoita sa "dau" confortul pe rapiditate, uneori. 

 

Eu-s destul de necajita ca de cateva zile mandra mea nu mai adoarme fara mine. Pana acu n-avea probleme sa adoarma cu ta-su, acuma daca vede ca se face de somnu de seara (pentru care, sa ne lamurim, nu se linisteste daca nu e si tati acasa) si nu sunt si eu in camera, se pune pe urlat. Daca vin si-o iau in brate ii trece ca prin farmec si-n max 10 min am adormit-o, nu tine musai s-o tin in brate, ba chiar se agita s-o pun in pat, dar sa fiu langa ea. Nu m-ar deranja absolut deloc daca n-ar urma perioada aia in care voi pleca 1-2 zile pe sapt....pai ce stare am eu sa-mi fac treaba pe acolo daca o stiu asa? Am zis ca incepand de diseara ii da tati biberonul de dupa baie, ca sa se creeze o apropiere cat mai mare intre ei - desi repet, apropierea nu lipseste. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

 

Andra super tare dorinta lui Mister [:-)))] ....Sebi viseara sa ajunga astronaut....sa "citeasca" in stele ...si sa vada luna [batcap]

Nanne ce frumusele sunteti [flo2]

Danyce ....ce sa mai zicem....bomboaneeee [il]

Ella te asteptam pe aici.

De C.Raluca stie cineva ceva....sper ca sunt bine.

 

Eu astazi am inceput ziua putin trista....matusa mea a pierdut azi noapte sarcina..... [:(]

Cati ani are matusa ta? Sper sa treaca repede peste incident si sa ramana din nou insarcinata. [flo2]

Merci de complimente! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dany  [:-)))] ce fericita e alma in poza  [:-)))] pai iti dai seama daca i-ai lasa pe mana ei cateva ore??? [:-)))]

Da, de aceea nu o las deloc singura cu ei...Ieri eram si eu prin zona si ma distram de jocul ei. Si eu mai tin minte cum ma jucam cu fratele si sora-mea, eu fiind mai mare...si cum Alma ma mosteneste ff mult, "danger" scrie pe ea [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela ti-am lasat adresa pe PM.

si eu sunt tare curioasa daca si luna aceasta o sa ia tot asa mult in lungime.Doctorul mi-a spus ca s-ar  putea sa stagneze cateva luni.El s-a nascut cu 46 cm si in 4 luni aproape are 65 cm.

Ai mei pisoi au fiecare 64cm acum, nascuti si ei cu 46, respectiv 47cm...dar ei au inaltimea asta la 5 luni. Oricum, au crescut ff mult pt o pereche de gemeni prematuri. Ei acum au tendinta de a se inalta oricum. Vad ca de 2 saptamani aproape stagneaza in greutate (ceea ce nu ma supara) insa au crescut 1,5cm in inaltime fiecare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...