Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei frumusei de septembrie-octombrie 2013 #10


Recommended Posts

Neata!

 

Urata vreme. Nu mai vine primavara aia odata?

 

Asta cu laptele praf=bau bau mi se pare un pic exagerata. Pe de o parte e clar ca fiecare face cum crede ca e mai bine. Pe de alta parte sunt cazuri in care nu e dd unde. Iote io s la al doilea si tot nu mi a iesot treaba cu alaptatul. Sau am o prietena alcare a alaptat bine merci cateva luni dupa care a facut o mega mastita de a intrat direct in spital cu antib in perfuzii. Ok, inseamna ca acesti copii gata,sunt condam ati? Tanti care dadu sfaturile astea Anei, daca e asa expert in alaptare ar tre sa stie cate ceva si despre depresia post natala si cat de "bune" sunt astfel de ganduri pt o mamica si asa macinata de griji. Deci, ANA draga, tine te cu firea ca nu e chiar asa.

Ce de copii frumosi vazui, ptiu sa nu le fie de deochi.

 

Andra, suna bine dieta ta, mi am propus de luni sa incep si eu ca cum sunt vraiste cu organizarea. Am stat si m am gandit si zic ca e o dieta ok daca am de facut deplasari ca indiferent in ce zi ma peinde masa la restaurant,sigur gasesc eu ceva dw mancat sa mearga. Nu voi putea tine zilele de detox dar noci nu imi prppun asta.

 

Daniela ce distractie tb sa fi fost la voi. Si ei mai bag fata la chiuveta cat e Matei in cada si iese o chiraiala si o stropeala de ma fac fleasca amandoi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 329
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce frumos isi tine capul Albinuta!!!!!!!!!! [flo2]

Daniela sunt foarte simpatici strumfii tai si Alma [pk]

Mina cum mai esti cu sanii?

 

Am vorbit azi cu Ella si s-a reinternat in spital (trebuie sa stea in jur de 7-12 zile) e destul de grav, are o infectie in corp. Sa i tinem pumnii si sa ne gandim la ea sa se faca bine cat mai repede. [grup] Era foarte foarte trista, bebe Rares e bine.

multa sanatate Elllei, ne gandim la ea!

 

Eu is mai bine, nu mai am sanul intarit dupa trat cu antib, acu ramane sa ma duc si la eco mamada si apoi la control.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt copil crescut exclusiv cu lapte praf. Mama nu a avut deloc, eu plângeam in maternitate de foame, mama de mine, iar medicul nu si nu, sa se chinuie, cum sa nu aiba. 'geaba ii ziceau si asistentele... Pana la urma a incunviintat sa imi dea LP. Sora mea - la fel. Ea a primit si niste LM de la o alta mămică din salon, care avea pentru trei si care s-a oferit cand a vazut ca si ea plânge, iar nu ii dădea LP, etc. ;)

eu am un IQ si CI foarte bune, bolnavicioasa n-am fost, nici acum nu am nimic. Sora mea - la fel.

 

cu siguranta, LM este cea mai buna varianta si sanatos, si comod, si steril, de asta inca trag cu una-doua cesti de ceai pe zi si cate un-doua Galofor Forte. Cat mai am, o sa ma bucur de momentele astea; cand nu, va trebui sa fac ce-i mai bine pentru copilul meu.

Eu ii dau Hipp Combiotic - asta cica-i organic, are si pre- si probiotice, vad ca ii place. A refuzat Nan. Ce-i drept cand ma vede ca ma duc spre san, începe sa rada "in hohote", chiar daca nu prea mai e, dar ii place sa se răsfete acolo, se joaca cu degetele, etc.

 

Am auzit insa de cazuri, cand ar fi avut LM, dar doamna a refuzat sa alapteze, ca i se lasa sânii [batcap] ei, asta-i si prostie, si tragedie in acelasi timp! Dar mare-i grădina...

 

Ce cumintele stau fetele voastre la pozat. A mea e zvapaiata continuu. In poza cu sarafanul are limba scoasă; in poza ce o pusesem in decembrie "zicea" iar ceva in gura mare [clo] . Lumea o felicita in schimb ca e expresiva.

Sa vedem ce face sâmbata la botez! Mi-am luat si eu costumatii, iei! Eu o sa ma duc in camera si o sa imi ridic poalele in cap, ca sa ii dau "desert" albinutei. [soricel]

 

In poza de mai jos, parca imi zice: care-i treaba? Iar esti cu chestia asta in mana? Nu inteleg ce tot faci acolo!

mie mi se pare ca acusu se intinde sa ti ia aparatul. :))

 

Asa mia facut mie Maia.ieri am vb mult la tel pe hands free si la un moment dat pe masuta de infasat jap mi a luat firul cu casca din ureche cu o privire ff concentrata si a inceput sa il studieze inainte de a l duce la gura de parca ar fi zis" ce tot faci tu acolo cu asta? Ia da l incoace ca il aranjez eu!!!"

Mi au trebuit cateva minute sa ii scot firul dintre ddgete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, da, pare ciudata dieta Rina, da' am inteles ca dai jos cam 15-20 de kg in 3 luni daca o tii asa cum trebuie, adica mic dejun fructe, iar lunch-dinner zi proteine-zi "amidoane" - zi de carbohidrati (in care ai voie si prajitura, sau pizza, sau inghetata, (bineinteles, cantitati limitate, nu 1 kil de paste la pranz si pizza si o tarta intreaga la cina)  - zi de fructe si legume, gustari fructe, iar o zi pe luna detox. Eu cum am zis, nu fac detoxul ca alaptez, beau ceai cu lapte si indulcitor de stevie, si mananc mai mult la cina decat la pranz, care la mine e mai mult o gustare (asa e aici, cina e principala masa a zilei), dar nu vreau sa pierd atat de mult, doar vreo 5-7 kg.

 

Mie Missy incearca sa imi ia mereu telefonul, cand e la incarcat pe noptiera se intinde dupa cablu, si da... mereu sa bage in gura :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Am inceput "si eu dieta aseara o cutie de inghetata :))))))))

Si eu sunt proalaptare chit ca am fost crescuta pe LP de la zero luni. Si uite ca mi a afectat LP si iq ul, cu 2 facultati si un master, iar sanatoasa sunt tun sau asa cred. [batcap]  [soricel]

MexxA la multi ani puiului, e frumusel rau:), cate kg are?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, da, pare ciudata dieta Rina, da' am inteles ca dai jos cam 15-20 de kg in 3 luni daca o tii asa cum trebuie, adica mic dejun fructe, iar lunch-dinner zi proteine-zi "amidoane" - zi de carbohidrati (in care ai voie si prajitura, sau pizza, sau inghetata, (bineinteles, cantitati limitate, nu 1 kil de paste la pranz si pizza si o tarta intreaga la cina) - zi de fructe si legume, gustari fructe, iar o zi pe luna detox. Eu cum am zis, nu fac detoxul ca alaptez, beau ceai cu lapte si indulcitor de stevie, si mananc mai mult la cina decat la pranz, care la mine e mai mult o gustare (asa e aici, cina e principala masa a zilei), dar nu vreau sa pierd atat de mult, doar vreo 5-7 kg.

 

Mie Missy incearca sa imi ia mereu telefonul, cand e la incarcat pe noptiera se intinde dupa cablu, si da... mereu sa bage in gura :)

pizza in zia de carbs cu ce e? Presupun ca nu "cu de toate" :d

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Colo-sha scrie doar pizza  [batcap]  - eu o sa iau cu ciuperci de padure/wild mushrooms de la ASDA, e una dintre favoritele noastre . Oricum, am calculat, tinandu-ma de dieta asta in zilele de proteine si amidoane  "bag" in jur de 1200 cal, in ziua de carbs pana in 1800, max 2000 (ca mananc o inghetata ca desert si un croissant la pranz, nu 5, iar portiile obisnuite, nu "cu burta", pizza juma' de pizza mare, vreo 500 calorii), iar in ziua de zarzavele ies cam la 1000 de calorii...asta nefacand foamea. Deci tot bun! Va tin la curent cum vor merge lucrurile [pk]

 

Mexxa, La Multi Ani la sarbatorit!! [flo2] [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...