Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolile si gradinitele inchise pana miercuri


Recommended Posts

  • Administrators

spuneti si voi:asta nu e bataie de joc la adresa parintilor?

 

Victor Ponta l-a intrebat pe ministrul Educatiei de ce sunt inchise scolile in Bucuresti, in conditiile in care se circula normal

 

Ponta e in opozitie? omg ce personalitate dubla are omul asta [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si la noi se inchid scolile pe motiv de viscol, zapada, temperaturi f scazute. sau se anuleaza autobuzele de scoala

 

se inchid si drumuri, autostrazi

 

si fiecare se descurca cum poate.

 

avem responsabilitatea/ obligatia de a ne curata trotuarele si driveway-urile. trece masina de deszapezire, ne blocheaza drive-way, il curatam din nou. e interzis sa parcam noaptea pe strada pentru a nu limita accesul masinilor de deszapezire.

 

nu stiu cum e in orasele mai mari, si in ce masura sunt fezabile astfel de reguli, habar nu am cum s-ar putea implementa in bucuresti insa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti, cel putin in zona unde locuiesc eu, daca avem norocul sa vina vre-o masina cu lama, arunca toata zapada pe trotuare si pe masinile parcate. Oamenii la randul lor, arunca zapada iar pe carosabil. Pur si simplu n-au unde sa o puna. Si uite-asa ne jucam de-a soarecele si pisica. Ideal era daca masina de deszapezire era urmata si de un camion care sa ia zapada si sa o duca pe campuri, la marginea orasului.

 

Am vazut aseara la tv ca d-na Tatoiu a calculat la numarul de utilaje declarat de stapanire, ca ar trebui sa vedem utilaj pe strada la fiecare 11 minute. Eu n-am vazut nici un utilaj pe strada mea, de cand a inceput ninsoarea. Oare s-or fi evaporat? Ca pe autostrazi si la marginea Bucurestiului au dus armata. Sotul meu e de trei zile pe soseaua spre Alexandria. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...