Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolile si gradinitele inchise pana miercuri


Recommended Posts

  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, mie mi-e groaza de zilele de sambata de recuperat! pai la 4-5 zile de cursuri suspendate, recuperezi 4-5 sambete de-ti strica wekeendurile pe 1 luna - 1 luna si ceva [q] 

 

De ce sa recupereze sambata? Fiind ultima saptamana de scoala din semestru oricum nu se facea mare lucru. La clasele primare cel mult se fixau cunostintele accumulate iar la cele gimnaziale/liceu se incheiau mediile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa recupereze sambata? Fiind ultima saptamana de scoala din semestru oricum nu se facea mare lucru. La clasele primare cel mult se fixau cunostintele accumulate iar la cele gimnaziale/liceu se incheiau mediile.

 

Nu stiu cum va fi cu incheierea mediilor pentru ca la fii-mea in clasa sunt vreo 2 copii in prag de corijenta (la istorie, bat-o vina) ce ar fi trebuit sa fie ascultati luni.

Ea insasi la chimie si fizica nu are decat o nota.

 

Dar voi avea raspunsurile dupa sedinta de diseara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, si eu mi-aduc aminte de meciul ala de fotbal, mama ce i-am mai ocarat atunci cu inchiderea scolilor intr-o zi in mijlocul saptamanii, care nici macar nu fusese anuntata din timp. Inteleg, ninsoarea de bine de rau o poti prognoza doar cu 1-2 zile inainte, dar meciul era planificat cu saptamani intregi inainte. Daca le-a venit ideea creata sa inchida scolile, sa fi anuntat macar cu cateva zile inainte, nu de azi pe maine. Atunci chiar m-a prins pe picior gresit, eu aveam nu stiu ce audit si nu puteam lipsi, barbatul avea si el ceva important si pe-atunci nu aveam bona sau altceva! Intr-un final a carat el copii cu el la munca, sa vezi distractie pe saracii copii, sa stai 9 ore intr-un birou!! Cea mica a adormit pe 2 scaune lipite!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...