Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei scumpi de noiembrie-decembrie 2013 (1)


Recommended Posts

Kmy imi pare rau ca treci prin asa momente dificile.sper sa rezolvati cat mai repede problemele de sanatate si apoi si pe cele dintre tine si sot.Si unul din baietii mei are acelasi program de plans si nu stiu de ce...banuiesc ca trece printr-o faza si va iesi singur din ea

Am vazut si eu ca nu prea e activitate pe aici...cred caca s-au mutat toate fetele pe fb.eu nu am asa ca astept sa mai treaca si pe aici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! Bine v-am regasit [flo2] !

 

Sa ne traiasca micutii crestini brumarei!

 

Sanatate multa baietilor Marie!

 

La multe lunite bb. Maria si David! Sa fiti sanatosi si frumosi!

 

Kmy - chiar ma gandeam la tine zilele acestea. Imi pare rau ca se chinuie piticii tai, nu te invinovati! Sanatate multa Juniorului! Ana are azi 6290g si este alaptata exclusiv, dar acum daca ma pui sa ma mulg nu stiu daca reusesc sa scot mai mult de 60 ml de la ambii sani. Eu zic sa te linistesti, bea ceaiuri, ia spirulina, mananca si daca totusi Mirunei nu-i ajunge nu e un capat de tara daca ii dai lapte praf!

 

Noi suntem bine, doarme bine noapte cu 1-2 treziri de supt. Problema noastra e legata de piele, inca nu si-a revenit complet, vineri o sa mergem si la un homeopat - asa ne-a sugerat dr. de familie.

 

Pupici!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela - sa-ti pice bine cafeluta in fiecare dimineata! Ma bucur ca David doarme mai bine!

 

Ana - am vazut pozele pe fb. - tare frumosi- ma bucur ca a iesit totul cum ati dorit! Daca Iancu nu a plans, Ana mea a urlat toata slujba - mai putin cand a bagat-o in cristelnita ca ii place apa. Si dupa impartasanie a adormit - acum nu stiu daca de la vin sau de oboseala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kmy, imi pare rau ca treci printr o perioada mai grea. Nu te invinovati ca mai tare te stresezi, nu ai cum sa le faci pe toate mai ales cu un copil mic. Eu te admir si pe tine si pe celelalte fete cu 2 sau 3 copii cum reusiti sa faceti de toate si sa aveti grija de ei si de casa si mancare, eu una stau toata ziulica cu el agatat de mine si mai mult de pus ceva la cuptor, bagat la spalat, intins rufe, nu fac, de iesit undeva fara el chiar si 2 ore mi se pare sf. Incearca sa te linistesti si sa faci cum a zis Rali ca laptele nu dispare asa una-doua. Pune o pe Miruna la san cat mai des, poate daca e semi adormita il accepta mai bine. Si daca nu merge atunci lp fara sa iti faci procese de constiinta.

 

Cred ca stii si tu dar iti aduc aminte ca in jur de 3 luni e un mare puseu de crestere cand copilul e agitat, poate sa nu mai vrea sanul si tu sa ai impresia ca ai ramas fara lapte, mai ales ca la muls nu scoti cat scoate copilul.

 

Sanatate baietelului si sper sa se aseze lucrurile pt voi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rali, tot nu i au trecut bubitele? Offf, e pacatoasa rau dermatita asta. Eu am gasit un grup pe fb unde se discuta despre dermatita atopica ai mamicile de acolo recomanda crema cu extract de mimoza care se pare ca face minuni, poti sa intrebi homeopatul ce parere are. Mie mi a adus sora mea dar e cu mimoza si propolis si e prea tare pt bebelusi, o astept pe cea simpla. Sebi nu mai avea bubite o perioada dar acum i au aparut iar de cateva zile, are sprancenele rosii si se freaca la ochi, probabil il mananca sprancenele....o sa il duc iar la dr. Momentan il dau cu Trixera de la Avene.

 

Bafta la homeopat, sa ne spui ce ai facut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza feteli!!1

va astept la o [cafea] pt cine serveste, eu un beau cate 3-4 pe zi!!! [soricel]  [soricel]  [soricel]

 

rali si eu pana sambata knd i-am dat lp am alaptat-o exclusiv la san, atunci am intrat in panica k am cantarit-o(proba canatarului cu mine in brate) si eram sub  greutatea de la bilantul lunii trecute!!!ar fi treb sa aiba in jur de 5400ge si avea 4900gr(la 2 luni avea 5kg)!!! [smulgpar]  [smulgpar]  [smulgpar]  [smulgpar]

nu-i dau lp in fiecare zi , doar un biberon de 120ml atunci knd face greva foamei puternic intr-o zi!!!ieri de exemplu trecusera aproape 5 ore dela ultima masa de la san, si refuza cu desavarsire sa suga m-am muncit mult sa ii dau un biberon de lapte!!

 

 

sa vedem cum este azi, mai ales k azi noapte s-a trezit doar odat sa pape( ce-i drept s-a si culcat la ora 24)!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! Eu mi-am baut ceaiul [:)] .

 

Da Simona, ne chinuim cu dermatita. Pe frunte ii apar, dispar niste bubulite mici rosii- trec cu crema A-derma, dar reapar. Astea nu m-ar deranja f. tare dar are pielea pe corp  uscata, se descumeaza- sunt curioasa ce-mi spune homeopata. Oajuta laptele de corp dar nu rezolva problema.

 

Kmy si eu cred ca asa se manifesta la Miruna pusul de 3 luni corelat cu greva suptului. Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Kmy imi pare rau sa aud prin ce treci. Sper sa ii treaca repede mirunei si sa se indragosteasca din nou de tzitzi.

Si noi am mai avut asa perioade dar il puneam semi-adomit la san.. sau imediat cum se trezea asa somnoros si ne-am revenit.

Eu din sanul drept ce scot mai mult din cel stang vreo 50-75 ml..poate el suge mai multy habar nu am. dar eu asa am vazut cand ma mulg.

 

O pupam pe Ana sa ii treaca bubitele.

 

Noi am facut ieri vaccinul si doar seara tarziu a facut putina febra.

 

va pupam

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Si eu sper sa mai putem sa reusim macar cate un pic sa scriem si aici.

Voi mai va luptati cu colici?

Noi inca dam lupte grele.

Iar acum si cu picatul parului.Sper sa se imbunatateasca situatia pt ca am senzatia ca voi ramane cheala :)).

Ma duc la pui.Are chef de iubareala si rasfat.

Multi pupici

buna..noi avem 3 luni jumate si ne pica parul intr-o veselie..eu care speram pe vara la agrafe si codite [batcap] ...am avut par mult si lung la nastere..si de cat a inceput sa ii cada..am obesrvat ca avea o tuse..ca si cum ar avea ceva in gatutz..m-am ganit ca poate daca e par pe care l-am ratat de pe manute...si atunci...am tuns-o aproape la "0"

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamici dragi...pitica mea papand din pacate numai lp...din martie trecem la diversificare...stiu ca voi mai aveti pana la 6 luni dar poate v-ati gandit cum o sa procedati si as avea nevoie de niste pareri..ceva de genu: daca o sa achizitionati aparat pe aburi pt legume? o sa le pisati/sau prin blender...incepeti cu legume sau fructe...cateva sugestii sincer mi-ar prinde bine daca aveti timp..

   multa sanatate la brumarei:*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...