Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei scumpi de noiembrie-decembrie 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Denny, si lui Sebi ii cade f tare parul, gasesc si in kk.

Cu privire la diversificare si eu sunt confuza, nu m am hotarat cum vreau sa fac. De la dr mi a dat o schema care nu prea imi place ca zice sa incep cu cereale pt copii, ca nu au niciun gust, dar parerea mea e ca nu aduc niciun aport nutritiv si copilul nu are enzimele necesare sa descompuna cerealele, asadar o sa incep cel mai probabil cu legume dar nu stiu dacs suc sau direct piure. Oala cu sita pt gatit la aburi cred ca o sa imi iau ca am inteles ca plasticul de la aparatele de gatit pe aburi e nociv la temperaturi mari. Pt facut piure am blender dar nu stiu daca merge la cantitati asa mici.

Inca mai citesc si ma ai gandesc cum o sa fac, pana in mai am timp.

 

Bafta cu diversificarea si sa ne spui cum merge.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata!

 

Simona - homeopata nu stia nimic de crema de mimoza. Ne-a spus ca ce are ea nu dermatita, ci doar o piele f. uscata care are nevoie de hidratare. Baita fara cosmetice doar cu tarate si ceia de musetele/galbenele. Si masaj dupa baita cu ulei de masline, migdale sau unt de cocos sau orice alta crema care ii face bine. Si ne-a mai recomandat un remediu homeopat, timp de o luna care sa o ajute cu pielea si tranzitul intestinal. Dar nu am gasit remediu  pe la farmaciile din jur, tb. sa caut o farmacie homeopata.

 

Dennysa - mi-e mi-a folosit si aparatul cu aburi si blenderul. Am inceput la V. cu suc de morcovi nu a fost mare fan, supa de legume nu a vrut si pana la urma am gasit ceva ce-i placea si anume dovlecelul fiert si pe rand am inceput sa-i adaug in piureul de dovlecel alte legume/radacinoase: pastarnac, morcov etc. Dupa ce s-a obisnuit cu piureul de legume, i-am dat si fructe crude, dar am mai citit si se pare ca e mai bine ca in prima faza sa le dai coapte. Cerealele nu i-au placut deloc. Nu exista o reteta universala de diversificare, o sa te ajute bebelina ta o sa vezi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!Vad ca bb ma trezeste din ora in ora, noroc ca nu sunt rea de somn. In sf am reusit sa intru si aici....

Rali la multe luni inainte Anei! Sa creasca mare si sanatoasa! Sper sa scapati de pielea uscata si sa va ajute remediile homeopate!

Kmy greu cand sunt piticii bolnavi...multa sanatate lui Iustin!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kmy, la fel patesc si eu cu Iancu. Refuza sanul efectiv. L-am mai si fortat si imi pare rau, ca cica nu trebuie fortat. E greva suptului, am citit pe net despre ea. Lapte am, insa nu vrea sa suga, am muls si am incercat sa ii dau din biberon, nu a vrut. F greu l-am facut sa bea 50 ml in cateva ore. L-am cantarit dimineata si de aici incolo o sa vad cum se prezinta cu greutatea. Maine mergem si la pediatru. O sa-i spun ca refuza sanul, sa vedem ce zice. Nu te ingrijora si nu ii mai da lp momentan. Si eu daca mulg, nu scot f mult insa pana acum la greva, bebe a luat binisor in greutate, adica nu wow, dar regulamentar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...