Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei scumpi de noiembrie-decembrie 2013 (1)


Recommended Posts

Neata la pranz .:-) Azi noapte a mancat prin somn maimutzelul si azi dupa 6 ore aproape, a mancat iar. Acum face nani, in premiera doarme de mai bine de jumate de ora. A mai dormit el asa dar nu la pranz,de obicei dormea mai bine de o ora in jur de 17. Oare isi schimba iar programul? Sper ca doar ala de zi, ca ala de noapte e ok. Adoarme la 21 dupa baita si papa si prima trezirs e in jur de 2-3 , apoi iar la 5-6 si de tot pe la 7.30 cand incepe fatzaiala. Dar mai doarme apoi cam la 2 - 3 ore cate jumate de ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pff, de cand n-am mai scris aici, buna fetelor!

Avem si noi 9 saptamani, de sambata suntem crestini, nesperat de bine s-a comportat, n-a urlat prea rau, ea care plangeee, si plangeee! Si nu soarbe ziua, decat foarte putin, maxim 2 ore adunate, 10 min, 30 de min, 5 min si tot asa! Noaptea doarmea in general bine, de pe la 11 pana pe la 1-2 cad mancam apoi iarasi la 6-7 mananca din nou si por'ma de la 7.30 incepe foiala!

Ii dau biberon, nu mai am lapte de mult, cu toate ceaiurile de lactatie, muls cu pompa, pus la san, nimic, asta e, nu fac un capat de tara din asta! Azi ne ducem la vaccinul de 2 luni, sa vedem cat mai are, saptamana trecuta avea 4,8 kg, a luat 2 kg in 2 luni, ceea ce e bine!

Voi vorbiti de diversificare, nu trebuie de la 5 luni, merge de la 4? Mai avem hahaat pana acolo!

Noi avem program de strambaturi, de gangurit, de ngng, e o zambareata, bine, trebuie sa ne plimbam prin casa, nu sa stam intr-un loc! Facem prezentari prin bucatarie, baie, debara, camara, balcon, pe geam, d'astea!

Nu-s daca m-ati dat afara din grupul de pe fb sau m-a scos fb-ul, v-am dat cerere din nou! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bebica mea  e tare cuminte..in ciuda faptului ca nu a papat deloc san(ceea ce ma face sa ma simt frustrata, suparata) si ma pune pe ganduri cu sanatatea ei stiind ca laptele de mama e cel mai bun..deocamdata nu a racit  mi-e frica pe viitor sa nu fie sensibila pentru ca nu a papat laptic de la mine..De dormit doarme toata noaptea   cu o trezire pt laptic iar ziua e buna din "cale-afara"..papa, se joaca cu jucariile-de alea care le pun pe pat deasupra ei...gangureste..o iau in brate doar de dor [pup] sa o dragalesc..nu ca plange..toata lumea imi zice ca asa cuminte mai rar..

va urez multa sanatate la puiutzi:*..sa le treaca raceala, bubitzele..sa fie niste bebei activi si sa faca parintiii fericiti prin tot ceea ce fac...:)

    ps: Eu sunt la primul bebe si orice face mi se pare wow..poate exagerez...dar si cand si-a gasit ambele manute si se juca cu ele asa ma bucuram:D

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna si de la noi!!!1

am revenit de la dr, cu aminbii motanei!!!!

 

bilantul Mndrei kre a fcaut azi 3 lunite: 5800gr si 62 de cm!!!

ashak m-am linistit sufleteste cu greva suptului, ce-i drept am simtit la mana ca mai recuperat ceva dar  credeam sincer k am ajuns sa luam cat este "norma" lunara!!deci am trecut(spre sa nu o deochi) peste greva suptului doar cu 5 biberoane de 120ml de lp in 2 sapt!!!

 

si juniorul este mai bine, de maine la cresa, sa vedem ce inventam sa mearga cat de cat de buna voie si nu urland la copii!!!

 

 

valentina bine ai revenit printre noi!!!in ceea ce pribeste fb nu stiu ce sa-ti spun pt k, eu una, nu reusesc sa tin pasul cu fetele, nu ma ajuta nici timpul si nici tehnologia!!!cat apuc sa mai intru mai privesc pozele cu brumarei si brumarele!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza , la pranz!!!

 

ce trista calatorie avem!!!avem 2 luni de knd am incheiat teoretic odiseea si noi nu am umplut nici macarun capitol!!! [zirea]  [zirea]  [zirea]

buna seara...sincer kmy, mie mi se pare normal deoarece ma gandesc ca nu mai au mamicile vreme de stat pe net:d..mai ales cele cu 2 copii..nu stiu cum sa se imparta intre casa, cpii si sot...cel putin asa vad eu lucrurile din afara...cand eram gravide nu prea aveam mare lucru de facut:d...oricum poate dupa ce mai trec cateva luni si se "stabilizeaza familiile" poate comunicam mai des..

   Si eu sunt curioasa ce fac puiutzii vostrii..daca sunt cuminti, acum tre sa inceapa sa povesteasca si cate si mai  cate:D

   pupici:*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Denny, noi ne am cam mutat pe facebook toate, tu nu esti in grup? Cauta Brumareii daca vrei. Aici mai intram doar cateva dupa cum vezi.

 

Sebi al meu are 3 luni si jumatate, se intoarce de pe burtica pe spate, gangureste, chiuie, isi tine f bine capul, e f activ, ar vrea sa stea numai in picioare, nu il tin in picioare, sigur, dar cum il mai iau in brate se mai nimereste si sta putin, asa ii place si rade :) Rade in hohote ca un om mare, ca rad si eu de rasul lui :)) De dormit, ziua f putin, mai mult la plimbare dar in casa nu, adoarme numai la san, iar noaptea doarme in reprize de cate 2-3 ore, macar nu ma chinui sa il adorm la loc, papa si adoarme repede :) Cuminte este ca nu prea plange dar miauna cand vrea sa il iau in brate sau sa pape sau ii e somn. Chiar astazi a inceput sa scoata niste sunete noi, ca un pui de dinozaur am zis noi :)))

 

Brumarica ta ce face?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara! intr-adevar cred ca lipsa timpului e de vina ptr slaba activitate dar ne facem noi mari si poate reanimam pe aici!la noi programul e foarte incarcat si sincer nici nu stiu cand trece ziua...acum baietii sunt activi si vor sa ne jucam toata ziua.sa povestim.sa ne maimutarim.

uneori pana vine sotul acasa nici nu mananc.apoi ma apuc sa fac ceva de mancare.putina ordine....baita si somn...iar uneori ne apuca 1-2 noaptea si atunci reusim sa ne linistim sa facem si noi cate un dus si sa ne bagam la somn...pana la 5 dimineata cand au baietii prima masa si apoi mai dormim inca 3-4 ore si iar o luam de la capat!

de abia astept sa se incalzeasca sa iesim mai mult afara ca s-au plictisit si ei de acelasi lucru

va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...