Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei scumpi de noiembrie-decembrie 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hop si eu! Recunosc ca urmaresc uneori grupul de pe Facebook.

Eliza e binishor. Maine face 4 luni. Papa si san si completare noaptea. A scapat de eritem, buricut desprins prea repede, colici( asta a fost partea ceaao grea). Mai are inca probleme cu pielea si cu constipatia dar e mult mai ok acum. Partea proasta e ca adoarme si se calmeaza la san. Ieri am numarat 8 mese si 3 calmari la san. Din pacate si cu adormitul stam cam prost. La mama in brate, pe umar. Partea buna e ca e activa, prinde jucarele, face vocalize, trage chiote, se rostogoleste. Azi am surprins-o ca a mutat jucaria dinyr-o mana in alta. Asta e bilantul pe scurt.

Am uitat de greutate. 6500g si 62cm acum cateva zile. S-a nascut la 3330g si 49cm. Nu e spectaculos dar sunt multumita.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi saptamana trecuta aveam 4,6kg si  58 de cm. Dormim in continuare foarte putin ziua, dar ok noaptea, Slava Domnului!

Mananaca cam 6 mese pe zi, cateodata 7, depinde de cantitate, dar suntem in grafic!

Imi dati si mie acceptul pe FB daca tot v-ati mutat acolo toate?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o primavara frumoasa si de la mine fetelor!!!

 

Mandra mea are 2 zile de knd la culcare seara( adik cel putin ora 23.30) incepe sa urla k din gura de sarpe si o tine asha cel putin jumatate de ora, nu-i trece cu nimic, dupa care bea ceva ceai si se calmeaza ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat!!

 

eu inca nu am reusit sa numar mesele dn timpul zilei pentru k la noi 2 zile nu-s la  fel!

 

in ceea ce ma priveste eu una sunt " depresiva" k de la inceputu anului nu am mai dat nimic jos!!!am dat aproap[e 10 kg dupa iesirea din  maternitate si atat si cik alaptatul ajuta la slabit

[batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si a mea urla seara, deja m-am obisnuit, si vecinii la fel, sper [:)]

Eu notez in fiecare zi la ce ora mananca, ce cantitate, ca notez si daca i-am dat vigantol sau nu, sa nu uit si sa-i dau de 2 ori!

De colici am scapat cu debridat, in rest, sabsimplex, bonissan, alinan, ceai de colici n-au avut niciun efect, apa de ploaie!

De slabit, am plecat din maternitate cu 6 kg in minus, si am mai dat jos pana acum 4, sunt o fericita! N-am mai fost asa slaba de inainte de a ma apuca de tratamente de fertilitate, adica de acum 15 ani! O sa dai si tu kmy, vine primavara, bagi salate la greu si sa vezi ce-or sa se duca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

idea este k mai am de dat 7kg din sarcina asta si 10kg ramase la de  JUnior!!!

 

idealul sotului meu ar fi sa dau si cele 10 puse pana la casatorie!!! [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] deci am un total de vreo 27 de dat jos [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap] cred k la greutate bat pe toata lumea, nici gravide nu au fost fete cu greutatea mea de acum, deci.............................

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pff, kmy, eu ajunsesem la un moment dat la 94, in mare parte luate in timpul tratamentelor, pana acum 2 ani cand am stopat si tratamentele. Am zis gata, trebuie sa slabesc, am luptat muuult, am tinut si monti o perioada, m-a ajutat, am facut si foamea, am mers 2 ani de zile 10 km pe jos, in fiecare zi, si iata-ma acum cu 20 in minus! O sa slabesti si tu!

Luni ma duc si eu sa depun dosarul, astept sa-mi completeze aia de la serviciu adeverinta aia! Stiu ca in 3 luni vin banii, alocatia sper sa vina luna asta, ca am depus dosarul in ianuarie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu pentru alocatie  am depus dosarul in decembrie si am sunat ieri sa verific cum e cu dosarul si mi-au zis k intra luna asta banii!!

si la indemnizatie tot atat dureaza!!!!

 

apropo : pt cele kre sunt la primul copil , alocatia nu se da pt luna in care se naste copilul , suma aferenta acelei luni se calculeaza la sfarsitul celor 2 ani!!

 

 

ps: eu am acum 91kg [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...