Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei scumpi de noiembrie-decembrie 2013 (1)


Recommended Posts

mamaaaaaaaaaa, cata activitate in casuta noua!!!!

 

drianny si la mine s-a invatat Miruna cu galagie, mai ales  k Juniorul nu de multe ori se duce si ii tipa exact langa landou, parca sa-i dea de inteles k el este seful!!! [cavaler]  [cavaler]  [cavaler]

aseara m-am topit  de tot [il]  [il]  [il]  [il]  [il]  [il]

 

i-am lasat in camera pe amandoi, Mandra in landou Juniorul la tv si m-am dus pana in bucatrie sa fac un ceai, knd m-am intors Juniorul ii dadea un pupic Mirunei din proprie initiativa!!!eu, clar, am strigat intreband de ce nu o lase sa doarma iar el cu ochii mari la mine si fetisoara aia de nevinovat imi spunea k doar :"dat pupic" [il]  [il]  [il]  [il]  [il]  [il]

 

 

azi, in sfarsit , m-am alintat la maxim, dupa ce am trimis baietii la "serv" m-am pus in pat inapoi si m-am ridicat acum la 11, am mai avut 2 treziri de papa dar am fost mecanica rau!!!

 

acum sa-mi termin a doua cafea si sa incep distractia [vase]  [spala]  [curat]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

neata!!

Asa trebuie si aici activitate.

Eu ma tot chinui pt dosarul de indemnizatie sa strang toate cele necesare sa nu aud cand ma duc la ghiseu ca mai trebuie ceva.Nu imi place sa ma duc asa ca nestiutoarea..prefer sa am in plus numai sa fie ok mai ales cand e vorba de hartogaraie.

Am avut o noapte destul de ok numai ca paguba este ... ii place sa doarma pe burtica lui mami dupa prima trezire de papa.

ana, ai incredere in lapticul tau. Bebe papa cat pofteste el. Are perioade uneori mai fomist alteori mai fara pofta. Asa ma panicasem si eu saptamana asta ca poate nu mai am laptic si mi-se parea ca a pierdut in greutate dar de fapt ..el a luat cat a vrut.

are timp de recuperat nu cred ca ma voi mai stresa de lucrul asta.

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drianny - e grasun Codrin, ma bucur ca a trecut cu bine de vaccin! Multam de info cu uleiul de canepa si migdale.

 

A. nu mai are bubite asa multe, pot spune ca sunt pe trecute, dar in schimb are pielea uscata pe fata, maini, abdomen, picioare. Am cumparat ulei de migdale sa vedem cum o sa i mearga (doamna de la plafar mi-a spus sa fac un amestec cu ulei de canepa 100ml, migdale 25 ml si macadamia sau avocado 10-12 picaturi). Aseara i-am dat pe cap cu ulei de canepa, dupa cateva minute am pieptanat-o si apoi baita fara sampon doar cu ceai de galbenele, salvie, coada soricelului si tarate ( amestecul asta lla indicatia medicului de familie) am pieptanat-o iarasi si acum de dimineata vad ca nu mai are asa multe si arata pielea capului mult mai bine, e hidratata. Mai repetam operatiunea vineri. Si vroiam sa va intreb daca folositi sapunl Alep...mi l-a laudat tot d-na de la plafar, dar am zis ca sa caut inainte cateva info. 

 

Nici A. nu face kk zilnic, dar ma bucur ca a inceput sa faca singura si la 2-3 zile fara ajutor.

 

Ana - asa cum zicea Simona daca Iancu ia in greutate nu ii baga LP.

 

Mihaela - si eu tb. sa-mi fac dosarul pentru indemnizatie....am cerut adeverinta de la munca, o iau sapt. viitoare si mi-am tiparit lista cu actele necesare, tb. sa ajung la banca dupa un extras de cont.  Pentru dosarul de alocatie ce acte tb. sa am?

 

 

 

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rali nu ai pentru ce! Vezi ca uleiul de canepa sa oxideaza foarte repede si trebuie tinut in sticle inchise la culoare si la frigider dupa ce desfaci sticla. Ma bucur ca arata mai bine pielea bebitei!

Nici al meu nu face zilnic ,dar si cand face este in rahat pana la gat, nu il stimulez in nici un fel, il las sa faca singurel

Mihaela bafta cu hartogaraia! Eu urasc umblatul cu actele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kmy ce frumos, m am emotionat eu dar tu :)

 

Drianny, ma bucur ca nu ati avut neplaceri dupa vaccin.

 

Rali, ce bine ca isi revine Ana cu pielea. Am incercat si eu uleiul de canepa si a mers pe niste portiuni rosii dar fara bubite, s au calmat imediat si pielea a aratat f bine dupa, multumim Drianny :) Totusi pe portiunile cu bubitele care il mananca nu a facut nimic. Bine ca ai zis, il bag in frigider.

 

Sa ma laud si aici ca soricelul meu a ras cu zgomote de dimineata cand eu ma maimutaream la el. Abia astept maine sa repetam figura :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...