Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei scumpi de noiembrie-decembrie 2013 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pff am umblat azi ca disperatii, am dat comanda de tort si prajuturi, am fost la dr de fam sa imi iau concediul pe ianuarie, am mai dus din invitatii, am facut lista pt bauturi si am mers la magazinul unui amic sa vb de comanda pt ele, am facut si cumparaturi pt casa si toate in 2 ore. I-am lasat mamei lapte muls pt bebe dar nu i l-a dat, a asteptat sa ajungem si laptele i l-am dat inainte de somn acum dupa baita. Din 100 a papat 60 si a dat pe afara. Ori ca nu ii era foame, ori papa el putin. Din sani nu imi dau seama cat papa, iar acum a trebuit sa il schimb ca vomitase ca lumea :-). A mai ramas in bibe 40 ml, ii dau la noapte ca e pacat de el. A mai vrut insa san, bibe l-a refuzat categoric. Acum se chinuie sa faca nani.

 

Aaa , mi-am luat spirulina, am luat deja una si mi s-au si intarit sanii, intr-o ora chiar. Acum intreb si eu, oare va scadea productia daca incetez sa mai iau? Probabil ca da ... ca nici spirulina asta nu se poate lua forever. Ehh o sa vad cum ne e cu ea, cat lapte produc etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello hello

Bun gasit in noua casa!

 

Nu am vesti prea bune despre noi....am primit un virus de la " darnicul" de nepotel....asa ca piticul a facut bronsita cu tuse urata, medicul a zis ca e la un pas de pneumonie....mna, nasol. Eu inca sunt bine....parca acum incepe sa mi se infunde nasul....asa ca amanam vaccinul de la 2 luni. Apropo, un pont pt cand ii vaccineaza, cele care alaptati rugati medicul sa va lase sa-i alaptati pe pitici ca asa nu vor suferi si plange de la intepatura.

 

Marie nu ii obisnui cu termometrul, mai bine fa-le gimnastica tip bicicleta cu piciorusele, masaj pe burtici. Referitor la suc....citeste aici http://clubulbebelusilor.ro/articol/947/sucul-la-bebelusi-recomandat-sau-de-evitat.html

 

Va doresc o noapte linistita!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dormit o ora jumate lemn! Si ce bine a fost :)

 

Arleena, imi pare rau ca aveti probleme, multa sanatate va doresc! Asa mi a zis si mie dr de fam ca e bine sa alaptezi ca sa nu se sperie de intepatura dar cand am intrat la asistenta care a facut vaccinul mi azis ca nu e bine sa suga in timp ce il inteapa ca se poate ineca de la sperietura....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...