Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei scumpi de noiembrie-decembrie 2013 (1)


Recommended Posts

neatza si de la noi!!!

 

brrrrrrrrr, frig este afara si cu toatea astea un soare de ai impresia k poti face plaja!!!!

 

 

arleena imi pare rau pt raceala!!ne [ruga] sa se faca bine cat mai repede puiul!!!

 

felicitari fetelor k v-ati apucat de diete, eu inca nu am reusit sa ma imbarbatez atata desi e o urgenata de acum k ma omoara coloana si soldurile!imi este frica sa nu pierd lapticul la Mandra!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimineata!

 

bine v-am gasit in casuta noua!!

 

noi suntem bine, crestem, saptamana viitoare luni sau marti v-a veni dr sa ne masoare, sa vedem cat am crescut intr-o lunita. pt botez le-am rezolvat pe toate, mai trebuie doar de marturii sa vad. noaptea suntem foarte cuminti, dormim cate 3-4 ore, ne trezim sa papam si iar somn, insa ziua ne supara colicii si nu prea dormim asa mult..ne mai supara si niste bubite pe fata ca ne tot apar, insa dam cum sapromed si trec. am inceput sa povestim si noi suntem totpiti cand il auzim cum scoate sunete. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am fost sa-mi fac manichiura, parca ma simt altfel acum. Noroc ca am bebe cumintel ca altfel nu puteam pleca!!!

 

Kmy si la noi a fost soare, dar tot -9 grade erau...Nu l-am mai scos pe bebe de marti cand am fost la vaccin, si atunci doar pana la masina si atat...

 

Denisa ma bucur ca bebe e cumintel si doarme noaptea, sper sa treaca colicii repede repde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primiti o intarziata la cafea? Azi noapte a dormit si soricelul meu bine, fara treziri dese de scarpinat. L am tinut la mine pe piept, sunt anchilozata toata acum. Am folosit incepand de luni creme si gel de curatate La Roche Posay pt piele atopica, dar nu l au ajutat deloc cu mancarimile. E drept ca are pielea vizibil mai neteda si mai hidratata, bubitele care ii apar nu mai infloresc asa, nu se mai inroseste asa rau dar tot il mananca si tot se scarpina pana ii da sangele, plangand. Plang si eu cot la cot cu el in fiecare seara ca atunci e cel mai rau. A venit crema de la Avene, de azi am inceput cu ea dar ii pun si putin hidrocortizon vreo 2 zile sa il msi lase mancarimea. Stiu ca nu e bine si ca hidrocortizonul e doar o solutie temporara care ii face rau pe termen lung iar cand nu o sa ii mai dau o sa apara iar, dar macar sa siba si el liniste 2 zile. M am alaturat unor grupuri de parinti cu copii cu dermatita atopica si am aflat de acolo multe informatii si in plus de o crema cu extract de mimoza, smirna si propolis care cica ar face minuni in cazul dermatitelor si mai ales mancarimilor. Imi pun toate sperantele in crema asta, sper sa mearga. Sotul tot zice sa mergem la dr din nou dar o sa imi spuna din nou sa dau cu hidrocortizon, cel msi probabil. As vrea sa merg la un cabinet de medicina alternativa dar intre timp sa vedem ce face crema minune, o primesc marti.

Regimul meu nu pare sa faca mare lucru, nu cred ca eruptiile lui sunt cauzate de ceva ce mananc eu dar tot imi e frica sa introduc ceva nou...

Ma scuzati de postul kilometric dar am simtit nevoia sa ma descarc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...