Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Confidenta inimii tale....


florentza

Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by florentza
Important in viata nu este ceea ce ni se intampla, ci ceea ce invatam din ceea ce ni se intampla.
Eu cred ca am invatat multe din experienta "divortului", multe despre mine si despre viata.Acum insa, desi tin post, rugaciuni zilnic, sper sa ma intaresc, ma simt tot mai deznadajduita. Logic, stiu ca trebuie sa trec, chiar sunt mai linistita, am copilul si o gramada de lucruri de carea sa ma bucur dar simt ca nu mai pot, imi vine sa plang mereu si imi simt sufletul ft ft greu.[:(] zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Zepellina imi dau seama ca experienta divortului nu e ceva placut pt. tine ,dar trebuie sa te gandesti ca daca ai divortat de el inseamna ca NU TE MERITA si daca nu te merita NU MERITA NICI LACRIMILE TALE.Incearca sa ai tot timpul ocupat cu lucruri care iti fac placere (ca sa nu ai timp sa-ti amintesti de el si sa te intristezi),sa iesi din casa(neaparat),sa mananci ciocolata (e buna pt. moralul tau),sa stai in compania oamenilor veseli (evita-i pe cei cu probleme ,care se vor descarca la tine ...nu ai voie sa te incarci negativ...destul le ai pe ale tale),incearca sa nu-ti neglijezi aspectul fizic si general.Terapia prin shoping mai functioneaza la noi femeile...etc.Fii puternica,nu te lasa.Nu-i da lui satisfactia ca ai ajuns rau dupa ce te-ai despartit de el.Din contra,capul sus...aranjeaza-te (chiar mai mult decat inainte)si fa-l sa regrete ce-a pierdut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

zepellina – o mie de ani sa tii post, o mie de ani sa te rogi, daca nu vei Zambi, daca nu Vei Ierta, daca nu Te Vei Ierta si daca vei continua sa traiesti in Trecut..... usor nu iti va fi...... Solutia este una simpla [flo]: Sa Zambesti Sa Ierti Sa TE Ierti Sa te Bucuri de Prezent..... Cat despre Post si Rugaciune – sunt bune, dar ele trebuie sa te ajute sa-ti Traiesti Viata asa cum e. Simpla, frumoasa si plina de bucurii..... Evident, aceasta este o opinie proprie si personala si trebuie tratata ca atare ! Cu stima, Singur, DARAEL Ratacitor prin Lume Credeti ca Viata e grea ? Asa o fi... dar trece repede
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uitam ca nici o fiinta omeneasca, oricat de minunata ar fi ea, nu poate satiscafe dorintele inimii omenesti. Numai Dumnezeu o poate face. Exista cu adevarat in fiecare inima omeneasca un gol pus in ea de Dumnezeu, un gol pe care numai El poate sa-l umple. Dumnezeu poate repara o inima zdrobita, daca-i dai Lui toate bucatile. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by DARAEL
zepellina – o mie de ani sa tii post, o mie de ani sa te rogi, daca nu vei Zambi, daca nu Vei Ierta, daca nu Te Vei Ierta si daca vei continua sa traiesti in Trecut..... usor nu iti va fi...... Solutia este una simpla [flo]: Sa Zambesti acum mai putin, dar am deja riduri de la zambet..(serios, mereu tin gura deschisa) Sa Ierti...incerc, si aproape imi iese Sa TE Ierti...aici e mai greu Sa te Bucuri de Prezent.......aici ft greu, am momente cand ma bucur din toata inima, dar sunt putineCat despre Post si Rugaciune – sunt bune, dar ele trebuie sa te ajute sa-ti Traiesti Viata asa cum e. Simpla, frumoasa si plina de bucurii..... Evident, aceasta este o opinie proprie si personala si trebuie tratata ca atare ! Cu stima, Singur, DARAEL Ratacitor prin Lume Credeti ca Viata e grea ? Asa o fi... dar trece repede
[flo]multumesc "Dumnezeu poate repara o inima zdrobita, daca-i dai Lui toate bucatile." si tie Alex[flo] florentza,am slabit destul de mult, ma aranjez iar cu terapia shoping am cam terminat (tot), si chiar a functionat.Insa oricat ai alerga, iti dai seama ca defapt tu vtrei altceva, ca esti trist. Eu regret ca nu am o familie adevarata si inca un copil sau mai multi...[flo] zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Zepellina ,eu am vrut sa te incurajez insa stiu ca oricat ti-ai ocupa timpul, tot nu poti fugi de realitate (si eu am mici probl.cu sotul ...vezi" Comunicarea intre sot si sotie")...si imi dau seama ca suferintele iti revin in minte oricat ai incerca sa le alungi.Ai pus suflet in relatie si e normal sa suferi acum dar... timpul le rezolva pe toate.Totusi,nu-i rau sa tii cont de sfaturile mele din inima,si sa aplici atat cat poti...(nu te neglija si mai ales nu sta in casa).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...