Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ministrul cu ordonata urgenta pentru nevasta-sa


Recommended Posts

  • Administrators

incredibil si socant ... oare cum pot accepta romanii asa ceva? [zirea]  [zirea]  [zirea]

 

Guvernul a adoptat o ordonanta de urgenta care face jocurile de influenta in scandalul de coruptie Carpatica Asigurari. Daniel Chitoiu este initiatorul OUG - de aici.

 

[vom]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu nu accept! Sunt profund revoltata si scarbita. Vreau sa fac ceva, dar habar nu am ce! (in afara de sa discut revoltata si mirata la o cana de vin fiert diseara cu barbatul sau sa dau din taste pe aici) Zi tu ce, si eu fac!

 

Din ce in ce mai des citesc"romanii cum aaccepta? romanii de ce nu fac nimic? cum de suporta romanii si nu fac nimic". Zi tu ce, si eu fac!  In afara de sa astept urmatoarele alegeri si sa aleg iar dintre 2 hoti pe hotul care zamberste mai frumos (ca altceva nu am ce alege, doar hoti candideaza) , ce pot face?!  Ma leg cu lanturi de primarie , imi pun pancarda de gat si zbier in piata. In afara de priviri compatimitoare /ciudate si o amenda de la ajutorii de caine lup (politia locala adica) ce crezi ca rezolv!?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic, poti sanctiona politicienii o data la 4 ani, prin vot... Insa, ajungi sa schimbi niste hoti cu alti hoti. Deci nu-i o solutie de durata

 

Alta solutie ar fi o mega demonstratie, dar de mari proportii, de sute de mii de oameni, greve nationale, si tot asa..... dar ff greu de realizat...

Altfel, degeaba as incerca sa fac EU ceva (nu vad ce, in afara de a manifesta) si trebuie sa fie MULTI.,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic, poti sanctiona politicienii o data la 4 ani, prin vot... Insa, ajungi sa schimbi niste hoti cu alti hoti. Deci nu-i o solutie de durata

 

Alta solutie ar fi o mega demonstratie, dar de mari proportii, de sute de mii de oameni, greve nationale, si tot asa..... dar ff greu de realizat...

Altfel, degeaba as incerca sa fac EU ceva (nu vad ce, in afara de a manifesta) si trebuie sa fie MULTI.,

"Nu exista vant favorabil decat pentru cel care stie in ce directie se indreapta". (Seneca)

Demonstratii la care sa strigi "hotii", sau "jos .." nu duc nicaieri, pentru ca mentine situatia in aceeasi mizerie.

Oamenii nu ies in strada pentru ca nu exista o miza prin care sa se schimbe ceva.

Se stie  ca "schimbarea imparatilor - bucuria nebunilor".

 

Trebuie schimbat modul de functionare, "sistemul".

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci , stai ca vine Deceneus si va explica mai pe larg....e mana lui Basescu [:D]

 

Argumentatia o gasiti la subiectul cu "De ce nu au romanii bani"

D. Didero "Cei mai cumpliti surzi sunt cei care nu vor sa auda".

Sau cum spun cei de la Europa FM "Oamenii aud doar ce vor sa auda"!

 

V-am scris de mai multe ori ca niciodata nu am considerat vinovat de perioada anilor '80 doar pe Ceausescu, de perioada anilor '90 doar pe Iliescu si de perioada 2005-... nu-l consider vinovat pe Basescu.

 

Presedintele  "trebuia sa poarte un nune" vorba lui M Sorescu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...