Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei bombonei de septembrie-octombrie 2013 #11


Recommended Posts

Aha, si mai am scaun de la Graco parca, galben, si o gramada de babetici. Musai trebuie babetici

 

Ela, imi pare rau ca inca bebe nu vrea sa suga, si inca e nevoie de dat papa cu lingurita si cu degetul, dar asa cum ziceau fetele, pipi face, kk face si e vioi, activ, merita sa mai incerci. Eu te imbratisez si sper sa ii treaca puiului supararea si sa revina la tzitzi, iar tu sa te poti linisti, ai trecut prin momente tare tare grele *hugs* Bafta maine la vaccin! [flo2] [flo2]

 

Lorilady, bravo pentru "rezultate" faine si bebelus mare! Daca pune constant pe linia lui de percentile, e perfect, asta e si de dorit, sa puna constant in greutate [flo2] [flo2]

 

Mina, cumva cumva tot o sa fie pana la urma, nu se poate sa nu va descurcati (iti zic tie, si-mi zic si mie, ca si eu incep in curand lucrul si eu sunt on call 24/7, o sa vin si sa plec la ore aiurea). E bine ca se implica si tati in dieta ta si gateste, al meu o tine si el cum poate (adica fructele de dimineata si cina, la pranz mananca supa si fructe, de obicei), dar cu gatitul eu ma ocup. Maine va fi zi de carbs si la mine, pranzul usurel (toast and tea, si vreo 3 biscuiti, ca voi fi doar eu cu bebelina acasa), de cina fac iar paste cu pesto, ca ne plac la toti, de data asta cu antipasti ardei copti si vinete facute la grill, fara parmezan totusi [:)] .. si ca tratatie pentru rezultatele bune de pana acum cate o felie de cheesecake de caciula  [pk]  [pk] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 418
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi....am citit de am ajuns la zi....am baut si cafeluta intre timp. Astazi e zi de gatit...deci zi lungaaaa.

Danyce am starnit familia cu mersul la piscina...asa ca abia astept !!! Da da eu cred ca traiesc de multe ori ceea ce citesc si pun la suflet, iar tu daca imi esti asa draga cum sa nu te visez [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Noi suntem in sala de asteptare la ortoped. Sper sa venim cu vesti bune. Azi e controlul ecografic al soldurilor. Nu prea am dormit azi noapte. Pitica a tot incercat sa faca caca de la 3 la 5 dimineata. Nu a reusit si la 5 a adormit bustean. Mie mi-a fugit somnul de tot si oricum trebuia sa ma pregatesc sa plecam la ortoped.

Am tot citit aseara despre autodiversificare. Interesanta ideea dar mie mi-ar fi frica de inec. Mai are cineva experienta cu aceadta autodiversificare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisellino, zi si de detergentul bio pentru MSV. Poate nu mai dau banii pe detergent bio pentru ea... [:D] mai trebuie solutie de clatire mai apoi? oricum tocmai am spălat biberoane cu orez. Parca eram barman si făceam cocktailuri  [:-)))]

 

Ela, ma gandeam eu la steamer plasticat, dar apoi mi s-a aprins beculețul cu bisfenol A! Uite acuma problema. Multă răbdare cu bebe, singur o sa ii placa din nou la titi!

 

Andra, cum se folosesc cosuletele de bambus? Se pun direct in oala cu apa? La sitele de inox m-am prins eu cum se intrebuințează, dar la astea, ba. Au piciorușe si ele sau cum?

 

uite vezi de asta nu vreau scaun roz, daca urmatorul, daca o fi, e Billy-boy, eu ce fac? Il tin in roz [alcool] ? Nu ca as avea o problema cu rozul la bărbați, dar ca idee... Prefer neutrele  [soricel]

 

Lorilady, felicitari pentru sala. Eu mai astept totusi, desi am carat si scoica, si landou. Bravo pentru cel mic, parametrii sunt buni. Atâta timp cat ia in greutate si nu da înapoi, e de bine, părerea mea.  [pk]

 

noi aseara nu aveam ce face si am pus-o pe cantar. Are 5,97 kg; ne apropiem de 6  [bib]

singura chestiune e cu somnul in ultimele zile - nu mai doarme ok in timpul zilei si, dupa ce vreo luna s-a trezit direct la 6-7, adică sarise trezirea de la 2-3, aseara iar pe la 2.30 a inceput sa vorbească. Apoi de la 7.30 - iar concerte... Cand o începe sa vorbească, imi pun dopuri in urechi  [alcool] e veselă, nevoie mare! Capul meu insa e in pioneze  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Noi suntem in sala de asteptare la ortoped. Sper sa venim cu vesti bune. Azi e controlul ecografic al soldurilor. Nu prea am dormit azi noapte. Pitica a tot incercat sa faca caca de la 3 la 5 dimineata. Nu a reusit si la 5 a adormit bustean. Mie mi-a fugit somnul de tot si oricum trebuia sa ma pregatesc sa plecam la ortoped.

Am tot citit aseara despre autodiversificare. Interesanta ideea dar mie mi-ar fi frica de inec. Mai are cineva experienta cu aceadta autodiversificare?

Alina, eu la Alma am introdus etapa asta abia de pe la 8 luni, si asta progresiv..Mi-a fost frica sa ii dau de la bun inceput bucati de legume. Am considerat mai logic ca ideal e sa stie sa inghita mai intai, deci tot cu piuree am inceput, pe la vreo 8 luni, de fapt cred ca putin inainte deja, dar nu mai devreme de 7,5 luni, am trecut la legume fierte sfaramate (deci nu chiar puree). Pe la 10 luni abia am indraznit sa o las sa se joace cu mancarea. Ii puneam bucatele de legume si carnita moale,moale (de pui, de obicei

) si ea papa asa...Lua cu manutele si inspecta mai intai tot ce avea pe farfurie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pisellino, zi si de detergentul bio pentru MSV. Poate nu mai dau banii pe detergent bio pentru ea... [:D] mai trebuie solutie de clatire mai apoi? oricum tocmai am spălat biberoane cu orez. Parca eram barman si făceam cocktailuri  [:-)))]

 

Ela, ma gandeam eu la steamer plasticat, dar apoi mi s-a aprins beculețul cu bisfenol A! Uite acuma problema. Multă răbdare cu bebe, singur o sa ii placa din nou la titi!

 

Andra, cum se folosesc cosuletele de bambus? Se pun direct in oala cu apa? La sitele de inox m-am prins eu cum se intrebuințează, dar la astea, ba. Au piciorușe si ele sau cum?

 

uite vezi de asta nu vreau scaun roz, daca urmatorul, daca o fi, e Billy-boy, eu ce fac? Il tin in roz [alcool] ? Nu ca as avea o problema cu rozul la bărbați, dar ca idee... Prefer neutrele  [soricel]

 

Lorilady, felicitari pentru sala. Eu mai astept totusi, desi am carat si scoica, si landou. Bravo pentru cel mic, parametrii sunt buni. Atâta timp cat ia in greutate si nu da înapoi, e de bine, părerea mea.  [pk]

 

noi aseara nu aveam ce face si am pus-o pe cantar. Are 5,97 kg; ne apropiem de 6  [bib]

singura chestiune e cu somnul in ultimele zile - nu mai doarme ok in timpul zilei si, dupa ce vreo luna s-a trezit direct la 6-7, adică sarise trezirea de la 2-3, aseara iar pe la 2.30 a inceput sa vorbească. Apoi de la 7.30 - iar concerte... Cand o începe sa vorbească, imi pun dopuri in urechi  [alcool] e veselă, nevoie mare! Capul meu insa e in pioneze  [clo]

Si eu care le-am luat cate un tricou roz si unul mov la pisoi [:)] , ca am zis sa fie si ei trendy [:-)))] , nu tot pe albastru.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Andra, pentru rezultatele inregistrate la dieta!

Eu raportez -6 kg la ora actuala..Still long way to go, dar nu ma las! [:-)))]

 

Raportez si doi pisoi maraiti azi-noapte si care au papat si pe la 3, dupa saptamani intregi de dormit toata noaptea. Cred ca si la ei e puseu de crestere. Si ieri peste zi au papat mai des . Eu m-am trezit cu noaptea-n cap si, cheauna cum sunt, am mutat canapeaua si fotoliile prin living sa le creez mai mult spatiu de joaca..Dezordine organizata [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care le-am luat cate un tricou roz si unul mov la pisoi [:)] , ca am zis sa fie si ei trendy [:-)))] , nu tot pe albastru.

Pai bluzite, camasute roz merg; chiar si tati, si bunicu au cate o camasa roz, deci asta-i altceva. Sa le fie de bine bluzitele pisoi! [flo]

insa scaun cu kitty e altceva ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...