Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei bombonei de septembrie-octombrie 2013 #11


Recommended Posts

Alina, mult noroc, sa veniti cu vesti bune de la ortoped! Eu nu am facut BLW cu Mister, as incerca cu junioara, dar cum nu voi fi eu acasa cu ea in timpul zilei, ci childminder-a, vom merge totusi pe linia clasica si stiuta. Sa vedem de ce parere va fi si asta mica :)) Cunosc bebelusi la care diversificarea cu piureuri nu a functionat, dar BLW a mers struna.

 

Daniela, felicitari pentru kilele in minus, la cat mai multe.

 

Lorilady, multumesc frumos, da, 12 port, si vreau sa cobor la 10. E vorba doar de o marime, da' stii cum e, cel mai greu e sa scapi de ultimele 5 kile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 418
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

alina da azi m-am lamurit si eu cu pompa mi-a dat reteta dar numai pe 2 sapt nu am inteles de ce si am lasat 30 de euro acont dar nu conteaza suma ca oricum mi-i da inapoi, am si probat-o e super doar ca are doar o pompa si tre sa scot pe rand cam dureaza dar e buna.bafta la control

De autodiversificare mie mi se pare super periculoasa, imi amintesc o data robi al meu cum s-a innecat cu o bucatica de banana si avea peste un an de nu mai stiu ce manevre i-am facut clipe de cosmar ce mai [:(] deci eu zic pas

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alina ce fel de medic esti?adica ma intereseaza daca esti gastroenterolog, am avut azi un control si nu am inteles mare lucru, ce mi-au explicat ei am priceput dar nu imi dau seama de gravitatea problemei, mi-a spus ca am o inflamatie pe esofag langa stomac, asta pe langa h pylori de care nu reusesc sa scap de ani de zile dar ca nu pot face tratament ca alaptez  [bla] si m-a intrebat pe un ton f ciudat "dar cat mai vrei sa alaptezi?e important alaptatul dar si asta e important sa tratam"  [zirea] acu eu ce sa pricep?

mi-a mai dat sa fac un test acasa de kk  [:I] dar nu am priceput pentru ce mi-au dat 4 eprubete, 2 le inteleg ca au desene ca la prosti  [:I] dar celelalte 2 nu stiu pentru ce sunt, instructiunile normal in germana  [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa spun ca de era medicul mai bine dispus poate imi explica mai multe dar se grabea rau de tot ca eu intarziasem 15 minute ca nu gaseam cabinetul lor neam pana la urma i-am sunat si mi-au explicat dupa ce tufisuri e cladirea si a fost asa fugitiv toata treaba a durat maxim 30 de minute cu examen inclus  [smulgpar] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella inteleg perfect prin ceea ce treci ca am trecut prin acelasi lucru ...refuzul sanului. de la 4-5 luni a fost un chin alaptarea, cu zile cand nu vroia deloc san si ii dadeam lp ca nu iesea cu pompa si zile cand cu greu reuseam sa ii bag sanul in gura si urla ca din gura de sarpe,intorcea capul sau tragea de cateva ori si gata...in ritmul asta,ajunsesem sa alaptez in unele zile ma si minunam de unde mai e lapte. insa treptat,in decurs de o luna,am pierdut laptele astfel incat 31 ian a fost ultima zi in care a luat sanul si nu a mai fost deloc lapte...

a fost f greu,am plans mi-am facut procese de constiinta insa am stat si am analizat ce aveam de facut.sa tin copilul flamand ca nu mai vroia sanul sau sa ma bucur de un copil linistit.

nu-mi place ideea de lp de aceea regret ca nu am reusit macar sa mai pompez sa ii dau lm la biberon.

dupa ce vor trece cateva zile te vei obisnui cu ideea ca nu mai e la sanul tau propriuzis insa ai sa vezi ca te vei bucura devun copil linistit. e bine macar ca reusesti sa mulgi lm.

acum bubu cand suge la biberon ma pipaie pe fata,pe buze cu degetele,se mai opreste din supt si rade. fata de cum plangea si intorcea capul cand insistam cu sanul e mai bine pt psihic. compenseaza lipsa senzatiei de a o avea la san dar intr adevar nu inlocuieste asta...

curaj,capul sus, bebe are nevoie de hrana,de liniste si mai presus de orice de o mama fara depresie postnatala

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dany al cui e piciorul ala incaltat langa copil bre? [:-)))] 

Al cui crezi tu, bre?? [:-)))] Al meu, bineinteles...Aia is papucii mei de toata ziua, de cand am  fost nevoita sa trec la marimea 37. Eu atunci mancam si sotul il pusese pe copil pe scaun, iar eu, ca mama protectoare ce sunt, am pus rapid piciorul sa aiba copilul de ce se agata in caz ca se rastoarna (sa nu cada jos).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...