Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dovlecei bombonei de septembrie-octombrie 2013 #11


Recommended Posts

  • Răspunsuri 418
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Elena o sa fie bine cu plecarea ta, fii increzatoare. La modul cel mai serios, la varsta asta ne e mai greu noua decat bebicilor. Sunt alaturi de tine  [flo2]

 

Alina, bravo pt frumoasa evolutie a Emmei. 

 

Raluca, mult curaj iti doresc, o sa fie bine pana lai urma, ai sa vezi! Insist pe ideea ca e bine ca ai diagnosticat devreme problema, si eu stiu cazuri de copii diagnosticati tarziu si n-a fost simplu deloc pentru parinti. Bafta la gasit retete!

 

Pisellino, si eu zic ca poti astepta cu tratamentul pana termini cu alaptatul. E pacat, daca inca mai e laptic. 

 

Andra, ne-am descurcat noi la primii, o sa fie ok diversificarea si cu tura a doua, pai cum? Revin cu precizarea ca relaxarea parintelui, la al doilea copil, face cat o tona de stiinta  [soricel] . Deci nu ne stresam, am zis!

 

No, ma duc sa curat legume ca pe la 12 vreau sa le pun la fiert. Deja au inceput mofturile...lu frac-su: da ce legume faci? aha...pai vreau si eu! Da mie sa imi pui si telina, ceapa, usturoi si praz. Sa aiba gust, da? A, si niste pastai oparite cu unt, separat, te rog! 

... ce v-am zis ca va tre sa fierb la dublu?  [:-)))]

Oricum baiatu e f implicat in regimul sora-sii. Ieri in cabinetul pediatrei mai mult el a discutat cu ea. Da' cereale cand introducem? Da sa fie fara zahar, da? Ceapa are voie? Cum adica curcan? Pai nu e mai bun un pui de la tzara?... kkrea lumii, de la o vreme mi-era jena de dr, insa ea e pediatra lui de cand avea 3 ani si-l lasa sa i se urce si-n cap, asa ca nu era vina mea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chestia funny pe azi: ma intreaba mama daca mai pot alapta... i-am zis ca da, desigur , dar tare mi-o stat pe limba sa nu-i zic ca doar nu-s vaca ca el la alea are alergie  [:-)))]

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))] buna asta, eu i-o spuneam mamei ca tine la glume :))) te pup imi place atitudinea :) stii si eu am ramas cu o gaurica in plus de la nastere :))))))) asa ca tre sa fie sotu atent :))))))) [alcool]  [alcool]  [alcool]

rasu' plansu rasu'

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))] buna asta, eu i-o spuneam mamei ca tine la glume :))) te pup imi place atitudinea :) stii si eu am ramas cu o gaurica in plus de la nastere :))))))) asa ca tre sa fie sotu atent :))))))) [alcool]  [alcool]  [alcool]

rasu' plansu rasu'

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce-am uitat sa spun la schema, ca am scris-o cam pe fuga: daca bebe nu accepta ceva nou introdus, nu insistam. Completam masa respectiva cu lapte si abia a doua zi revenim cu altceva, sau cu ceva vechi. Nu stam cu 2-3 chestii pregatita doar doar o accepta ceva la masa aia. Asa cum s-a specificat deja pe aici, pana la 1 an baza alimentatiei este laptele, asa ca nu are rost sa ne stresam si noi si cupilu'. 

Ai perfecta dreptate. [flo2] .Am vrut scrie asta si acum 10 minute , dar mi s-a blocat laptopul..

Poate a crezut ca vreau sa te laud prea tare, ca de dimineata tot sunt de acord cu tine [:-)))]

By the way, il ador pe vizigot [:)] , Nu mi-l dai de ginere? [:-)))] Ar face o pereche traznet cu Alma.

 

Raluca, bravo inca o data pentru atitudinea zen de azi! [flo2]

Arnia, esti o scumpa si jumatate. M-ai facut sa rad cu lacrimi. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai perfecta dreptate. [flo2] .Am vrut scrie asta si acum 10 minute , dar mi s-a blocat laptopul..

Poate a crezut ca vreau sa te laud prea tare, ca de dimineata tot sunt de acord cu tine [:-)))]

By the way, il ador pe vizigot [:)] , Nu mi-l dai de ginere? [:-)))] Ar face o pereche traznet cu Alma.

 

Raluca, bravo inca o data pentru atitudinea zen de azi! [flo2]

Arnia, esti o scumpa si jumatate. M-ai facut sa rad cu lacrimi. [flo2]

Bine, cuscra! Acuma na, ai prioritate, ca ne stim de mici.  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...