Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dovlecei bombonei de septembrie-octombrie 2013 #11


Recommended Posts

  • Răspunsuri 418
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Intre timp m-am cam prins de la ce e. Schimbam fata, am lasat-o fara pampers si cu body-ul desfacut pe masuta de infasat, pazita de fratior si can ma intorc din baie am o revelatie: iritatia este exact pe zona unde o gadila frac-su la burta, se apleaca si face brrrrrrrrr cu fatza pe burtica ei  iar asta rade de se indoaie. [:-)))]  . Ca sa vezi de ce am alertat eu si pediatra......

Si sotul meu il gadila pe cel miclanga gat, fata si are iritatii puiul pe obraz de la barba lui tati. Tot ii fac scandal dar nici nu pot sa ii las placerea asta - ii zic sa se rada mai des. Ce bine ca nu e nimic foarte serios.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine e invers cu finantele, sotul alege si cumpara ce e de cumparat pt casa. Eu astept, ma uit dupa oferte, tot zic ca poate gasesc ceva mai bun etc. asa am stat fara perdele in casa 3 luni ca eu tot cautam pana a pus sotul piciorul in prag si le-a luat si la un pret bun. In baza mea nu aveam nimic in casa... Asa fac si cu hainele mele (sau cel putin faceam ca acuma nu mai am timp sa ma fofilez prin magazine) ... Stateam si ma gandeam si rumegam pana plecam cu mana goala din magazin si imi ramanea gandul la ele dupa aia..

Ma descrii si pe mine :))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emma tot maraita a fost azi si a regurgitat cam des, o data a vomitat veva mai mult laptic. I-am tot masurat temperatura, e normala, scaun nu a mai avut. Sa fie oare doar un puseu de crestere sau sa fie bolnavioara?

Alina incerca sa stai cu ea sa scoata aerul mai mult, poate asta o deranjeaza..daca si regurgiteaza. De dormit cum doarme? Nu o fi maraita de la oboseala? Eu nu cred ca e bolnavioara daca nu are temperatura, daca nu plange de durere (plansul ala foarte puternic). Cred ca are o jena la ceva..acum trebuie a descoperi tu la ce.. Tin pumnii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si al meu a fost tare marait azi - dar de oboseala, l-am carat cu mine sa rezolv cu mama lui de dosar pentru indemnizatie  [batcap]  pe la sector 5 si apoi sa fac cerere de alocatie pentru lunile cand nu a avut buletin. A fost o zi maraita...el nu a vrut sa doarma in masina, acasa a dormit cam  1 ora cu mine si atat. 

Zile si zile.

 

Mina, uf prin ce emotii ai trecut,  [fri]  [fri]  [fri] .  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de la noi! 

 

Cu chiu cu vai am ajuns si eu la zi cu citiul, am avut cam multe de facut in ultimele zile si nu prea am intrat pe DC...

 

Raportam si noi vaccin de 4 luni fara lacrimi si masuratori in grafic, zic eu... 7250 g si 65cm [:)] . Noi nu avem pediatra deocamdata ...am eu pe cineva in minte, dar am tot amanat  sa fac programare deoarece la cabinetul MF unde suntem inscrisi este o doamna asistenta de pediatrie ale carei sfaturi le-am urmat pana acum si totul e ok. 

 

Eu ma agit sa gasesc cazare pentru prima noastra vacanta in 3...  [pool]  am trimis zeci de cereri de oferta [batcap] si sper sa reusim sa rezervam ceva pana la sfarsitul sapt. viitoare. Anul acesta vrem sa mergem in Grecia (Sarti), am mai fost acolo in urma cu 3 ani si tare ne-a placut, dar cu bb de 9 luni va fi clar o provocare ! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emma tot maraita a fost azi si a regurgitat cam des, o data a vomitat veva mai mult laptic. I-am tot masurat temperatura, e normala, scaun nu a mai avut. Sa fie oare doar un puseu de crestere sau sa fie bolnavioara?

 Si Tudor e la fel, doar ca la noi dureaza de vreo 3 zile faza asta  [bang] , in plus el dormea noaptea de pe la 23.00 pana dimineata la 8.00 - 9.00 , acum se trezeste la 4 - 5 -6   [smulgpar] si nu de foame sau alte chestii testate gen kk / turbulente digestive / febra, etc.

 

Sper sa fie puseu si sa treaca odata, mi-e dor de somnul dulce de dimineata ... si sa se linisteasca si Emma si ceilalti bebici agitati, parca mai citisem mai devreme ... [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Nagne, despre /acea doctora e vorba, total neintelegatoare, abia astept sa orr schimb, nici la telefoane nu raspunde...posibil ca nmu i-am dat nimic la vaccin..,

 

Eu scaun mutltifunctiinal de la kinderkraft vreau - nu pot pune link cu tableta

 

Arnia imi face si mie cu ochiul scaunul siesta, la 100 de euro as vrea si eu :)

 

 

 

http://m.ikea.com/ro/ro/catalog/products/art/30152346/ eu din asta am

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uff Minah prin ce ai trecut, bine ca ncu a avut fata de ce sa se loveasca. Sunt pericol publicz bebei ode acum inCOo,n gata lunistea nIoastra. Mi-ai adus aminte de o amica, cand vorbeam cu ea la telefon a cazut bebelina ei din pat, facuse ditamai cucuiul....

 

Arnia pana ti-ai luat tu pantalonii aia bleumnarin.... :)))) Sa sti ca /mie mi-au ramas gandul la ei si la richita bej...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella scaunul e 165 euro in Italia. deci nu e chiar 100. M-am uitat mai atent. 

Buf Buf , nu stiu de ce pantaloni bleumarin spui  [batcap] . La botez a avut Alexandru pantaloni bleomarin, eu am purtat sacou gri, camasa roz si o fusta [alcool] aaa si pantofi roz -gri :)))) ca asa e mama de baiat poarta rooooz :)))))) [pk]  [pk]  [pk] nu va temeti nu era roz strident  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...