Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei bombonei de septembrie-octombrie 2013 #11


Recommended Posts

Daniela, oare de asta a fost asa de cuminte si Albinuta mea? Trecea din brate in brate fara nicio problema, desi cu o zi in urma, cand i-a zis ceva doamna care face curat, a izbucnit intr-un scurt plânset. Era cam groghi pe la final, dar am zis ca e obosita pentru ca nu a prins decat vreo 30 min de somn. Cand am ajuns acasa, am schimbat-o, am pus-o in patut si a inceput sa vorbească mamă, mamă. Pana cand m-am dezechipat eu sa ma duc sa o iau la san, adormise insa. Deci vinul fuse? Imi mai spunea sotul cand nu avea somn, sa beau o gura de vin, dar nu l-am crezut. Avusese dreptate, deci!  [:-)))]

 

Pisellino, cum speli tu cu boabe de orez? Pe asta n-am auzit-o inca :) eu folosesc pentru biberoane detergent bio de vase fara miros. Si pentru MSV tot detergent bio, dar special pentru ea ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 418
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ce credeți ca am facut azi dimineata? Am pus boabe de orez in biberoane si le-am spălat.  [:-)))] noroc ca eram singura acasa, ca cine stie ce-mi zicea tati!  [alcool]

am avut eu un dubiu de care orez sa folosesc: boabe lungi, prefiert, etc.  [:-)))] uite ce ma pui sa fac, Pisellino! Si eu femeie serioasa, na, acum am spălat cu orez.   [clo]

Evident ca le-am pus apoi in masinarie la sterilizat.

dar daca se poarta la Roma, cu placere!  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam de malai, nu de orez, insa presupun ca e la fel de valabil. La bunicabmea la tara asa se spalau vasele la nunti, pomeni, etc. De fapt asa se spalau si in trecut cand nu erau detergenti. Malaiiul are prop de a absorbi grasimile si e f safe pt sanatate, ca si daca nu se limpezesc bine vasele nu face rau nimanui. Insa nu mi a trecut prin cap.sa.folosesc.asta la biberoane. Le spal cu un detergent bio si dupa aia le bag la sterilizat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E probabil un episod de greva suptului, Ella, se poate trece peste asta.  [flo2]  [flo2]  [flo2]  Esti cumva pe FB  - scuze, adica Facebook? Trimite-mi datele tale pe PM sa te pun in legatura cu un grup de sustinere a alaptarii, fetele de acolo te pot ajuta (sunt inclusiv cateva consiliere de alaptare in grup) [flo2] [flo2] [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...