Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (27)


Recommended Posts

Mi-a spus ieri Dr Pediatru ca prea tarziu o culc pe V seara(22-22:30 ora ei de somn pt noapte), ca la varsta ei somnul de noapte ar trebui sa înceapă la cel tarziu 21. I-am spus sotului si am hotarat sa încercăm . Culcat copil la 20:30 . La 4 V era fresh si am stat la povesti pana la 5:30.nu mai pupa ea somn de la 20:30
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata mamici si multumim ptr urarile de sanatate

 

Paula nu, nu se tragea de urechi si nici Clara nu a facut asa. Am recunoscut insa urletele, a facut mititelul exact ca sor'sa.

Acum e bine cu urechile, febra nu mai are dar are la muci cu garla. Ii inghite ca ii tot pun apa cu sare in nas si noaptea si picaturi. De dormit a dormit f bine desi s-a mai innecat, la 4 l-am trezit noi sa-i dam antibioticul.

 

Ele poate o deranjeaza cerceii. Eu am avut surpriza cu Clara ca i-am scos la sport ca a cerut profesoara si apoi nu i-a mai vrut. Mi-a spus ca o deranjeaza si nu-i place sa ii aiba in ureche. Asa ca acum e fara. Imi pare rau ca o sa se astupe gaurile dar nici nu vreau sa o fortez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

catalinatm .. cu mare placer mamica.

 

Multumim mult de pont.. o sa vreau sa ajung si eu pe la ei... sa vad ce piata de jucarii au. O sa ii spun sotului ca doresc sa ne ajungem si noi.

Noi stam in sector 6, in Militari.. si ca sa ajung acolo trebuie sa strabat Bucurestiul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la cresa. E o viluta cocheta , cu camere la parter si etaj.Cu Irina ar fi 4 pitici, de pana intr-un an si inca 9 mai mari de 1 an.

Inca sunt la faza de traumatizata..sa stea irina in patut o zi intreaga?? asta nu vede patutul deloc. Ori e in pat, ori pe jos , ori in bratele cuiva.

Mi s-a parut f rece in holul in care se schimba. Dar prin el trec si cand merg la masa.

 

patroana pare de treaba, a insistat ca face cum zic eu..mai ales la mancare.Taxa fixa este 450 ron plus 12 ron/zi masa. Aici eu comentez, pt ca ii dau laptele de acasa si piureurile ori le mananca/ori nu...

 

In 2-3 zile tre sa ma hotarasc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ele cate educatoare la cati copii sunt? De ce sa stea in patutz toata ziua? Aici la cei mici sunt 3 educatoare la 10 mititei si cei plangaciosi sunt mai mult in brate sau in sling. Eu zic ca e f important sa aiba cine sa-si aloce timp cand e nevoie. Ce spune instinctul tau? Ai fi linistita sa o stii pe Irina acolo?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor

 

am aparut si eu nu ma dati disparuta bine..

 

ele si ilinca se targe de urechi si nu e nimic , o face cand ii este somn sau e suparata sau pur si simplu se plictiseste..

 

maria ..las-o le V sa-si faca singura programul de nani daca vrea 22 asa sa fie ..ilinca pe la 21 30 -22 se culca asa ca..de ce sa-i stric fetei programul cand se culca asa si nu se mai trezeste decat la 7 dimineata , nu mai suge deloc noaptea..doarme fara sa se trezeasca deloc..

 

monicaa ..sa treca repede otita..bine ca nu-l mai doare mititelul , eu am avut o data otita si am crezut ca ma urc pe pereti si sunt adult..

 

iar Clara..ce sa zic barvo ei..!!! bataioasa fata !

 

bostaneleul meu toata ziua bate din gura si umbla prin casa ca un catel..se ridica in 2 picioruse de tot ce se poate prinde si incearca sa paseasca , deocamdata merge bine il lateral..mai fgreu este cu mersul inainte [:-)))]

  [flo2]

teo [flo2]

 

nu stiu cum sunteti voi dar eu si inainte de a ramane insarcinata cu ilinca , inainte de a-mi veni ciclul mi-e o foame de lup si pofta de dulce....of acum sunt in perioada turbata si vreau ciocolata [:-)))] [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 14 copii si 4 femei.

La cele mici  (4 fetite) au in permanenta o femeie+ asistenta medicala.

Educatoare este doar una, imi inchipui ca sunt prea mici pt activitati.

 

legat de (ne)linistea mea... in prima faza as fi paranoica, sa nu planga , sa stea in patut neconsolata....de asta ma tem. Sa nu o transforme in copil plangacios. Doamna spune ca nu ii lasa deloc sa planga si eu pot vedea online totul....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...