Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (27)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

Lidia, bine ați venit! 

Elena, brrrrr, cum e acum? Si-a revenit? 

Yvy, nu i-am dat încă,.. Ma doare sufletul, ma crezi? Pt Luca ar fi al3 le-a antibiotic deja, in nici 2 luni. Eu nu am pb cu antibioticele, dar acum mi se pare si mie prea mult.

Maria, am unul miercuri si in 20 , cel pe care l-am picat.

 

cum stati cu diversificarea? Ce lle mai dați de mâncare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pup mamici

 

Oh Ele multa sanatate soacrei, sa se faca repede bine! [flo2]

Olimp felicitari ptr kg pierdute si la cat mai multe.

Lori la multi ani! Baiat mare are mami!

Paula multa sanatate copiilor.

Restul va pupicesc, ma bucur ca toata lumea e bine.

 

Noi suntem ok, cu nervii un pic pe bigudiuri ca Sami e nervos rau de cateva zile, mama lor de dinti ca nu mai ies.

Suntem cu casa in aranjari, va povesteam eu ca spre primavara facem camera lui Sami si cu ocazia asta si alte modificari. Ieri am terminat camera Clarei, e gata de scoala, a iesit f frumos, e foarte incantata. Saptamana viitoare continuam ca azi avem musafiri si facem pauza.

Azi dimineata am fost la prima ora de innot cu Sami, i-a placut f mult, e super incantat si de apa si de ceilalti bebelusi. Profesoara a capatat un zambet cat o zi de post, deci e de bine. Azi a intrat tati cu el in bazin, de saptamana viitoare putem amandoi ca e apa mica si nu ma innec. [:)]

Am fost vineri la controlul de 6 luni, e f bine, 70cm si 8660g, in rest toate ok.

Ai vostri se mai trezesc noaptea sa pape? Sami baga de vre-o 2 ori pe saptamana o masa la 2. De ce nu stiu, ca nu e diferenta intre ce mananca ziua. Pediatra a zis sa incercam sa scapam de masa asa, sa-i dau apa sau ceai. Am incercat azi-noapte si am trezit toata strada. [soricel]

Eu cu serviciul, e mult de munca dar incerc sa pun punct cand ies din birou. Se anunta oricum in aprilie-mai o perioada urata unde voi lucra mai mult si apoi recuperez luand libere.

 

va pup si aveti grija de voi! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragi mamici. Sunt mamica unui bebelus de 6 luni nascut in aug 2013. M-am bucurat sa vad ca odiseea voastra este intitulata „stelute stralucitoare”: speram sa ne primiti si pe noi in grupul vostru. 

 

Bine ai venit printre noi. Si la multe lunitze stelutze frumoase baietelului tau Mihai si Lorand.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am schimbat regimul sau mai bine spus am renuntat complet la dulciuri si fainoase, inclusiv la cartofii mei scumpi si dragi ca incepusem sa stagnez puternic. acum tin Montignac F1 strict si fara abateri si se simte. Ma simt excelent, pantalonii joaca in talie si pe fund. E un pic de logistica cu pranzul la serviciu dar e ok. Aseara am facut chiar o negresa conforma cu faina integrala, tarate si fructoza si e excelenta, nu se simte ca e "altfel". De cantarit nu ma cantaresc decat la 1 luna ca ma stresez prea mult. Si cum la noi e iarna uscata, cu soare si -2 - 5 grade merge si bicicleta deja. In rest mers pe jos cat de mult si montat mobila [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Lorand si Mihai de Lidia! La multe lunite sanatoase si frumoase! [cupisi]

Lidia, bine ai venit printre noi!

Ele, mi s-a ridicat parul pe maini cand am citit despre soacra ta. Mamaia mea a trecut prin acelasi lucru si stiu ca e groaznic. Sper totusi sa nu fie foarte greav la ea si sa se faca bine repede! Multa sanatate!

Paula, abia astept sa vina ziua cand ne vei zice ca Luca e mult mai bine si ca ati uitat de medicamente si muci! Bafta in continuare la sesiune! Pupici!

Olimp, felicitari mamica ambitioasa! Bravo! E foarte bine cat ai slabit si daca o tii tot asa, rezultatele te vor incanta si iti vor ridica moralul cu siguranta! Te apreciez foarte mult pentru ambitie! Eu nu as fi rezistat foamei. Multumesc lui DD ca am un organism care tare greu se ingrasa(uneori nu e avantaj), dar daca ar fi trebuit sa tin cura de slabire, nu as fi putut. Mie cand mi-e foame TREBUIE SA MANANC!:p

Monica, ma bucur ca ne esti alaturi cand ai timp. Si Mihai se trezeste noaptea, unerori de 3 ori, alteori de 5-6 ori. Si mie mi s-a zis sa incerc sa-i dau ceai noaptea, dar sunt sceptica ca va tine. Felicitari pt mancacios. M are doar doua mese inlocuite, la pranz legume si pe la 6-7, fructe cu cereale. Astept sa ma cheme la vaccinul de 6 luni pentru ca am o groaza de intrebari legate de diversificare. Dar de cand cu zapada, cred ca inca nu a primit dozele de vaccin de nu ne-a chemat. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...