Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (27)


Recommended Posts

Neata. OXY eu sunt racita cobza de ieri, dureri in gât, muci si durere de cap. Si V are muci albi fff putin , am pus ser si am aspirat-o , la 11:30 vine Dr sa ma vada pe mine , Dr mea mi-a spus ieri sa iau Augumentin , dar nu am luat, am luat ieri Tosilend pt gât ai deja pot sa închid , nu mai mai doare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

oxi asa a fost si la noi , muculeti stravezii si auzeam o haraiala in gat asa ca de pieptut cu secretii , la aspirator nu scoteam nimic..s-a lasat cu sirop stodal care e homeopat si e ok si eu i-am dat si humex..si e mai bine acum mai tuseste dar e pe calea cea buna..sper

 

sanatate si tie ..sa te faci bine..

 

maria si voua sanatate

 

paula 3 somnicuri intre 45-1,5 ore ..+ 11-12 nopatea fara trezire..

 

lidia pana la 6 luni am culcat-o cu noi , de fapt intre noi..de la 6 luni am mutat-o in patutul ei si nu ma mai simte si ..de atunci doarme toata noaptea , da eu cerelalele le dau seara pe la 19..si apoi o masa de lapte inainte de nani pe la 21-30-22..

 

cam asa e programul ei

7,30-8 scularea -san

10-30-11- fructe cu biscuite , barnica de vaca etc..dar fructele baza

14-15-amiaza supica de pui , zarzavaturi, etc..

19-cereale cu fructe ..asa le pace

22-lapte san

 

inainte de somnicuri mai cere san dar asa 1-2 minute de sete si pofta , daca nu-i dau nu e suparata , acum a inceput sa bea apa..

 

ele [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, pare tare greu. N-as vrea sa fiu in papucii tai  [flo2] . 

 

Noi suntem bine, cam muciosi, dar trece. Paula, in legatura cu somnul, eu credeam ca la Toma a fost apogeul, dar uite cum am invatat inca o data sa nu mai dau verdicte :). Maria nu doarme, in continuare, aproape deloc in casa. Cel mult 20-30 min/zi, o singura data. In rest, afara, in carut, plimbata, ar dormi si 3 ore legate. Asa ca sta afara cam 4-5 ore/zi, pe care le doarme. Noaptea se trezeste de 3-4 x sa suga si adoarme, daaaaaaaaaaaar are o trezire in jur de 12 dupa care ramane treaza 2-3 ore. Maximul a fost acum cateva nopti , a ramas treaza 3 ore jumate. N-am mai putut, m-am mutat cu Toma si l-am trimis pe sot cu ea.  Am cautat pe net, mai sunt mame disperate cu copii cu acelasi comportamant , cica trece :)

 

Monica, ce tare e Clara cu fotbalul  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram curioasa si cât dorm in 24 h. Luca doarme cam 12 , 13 ore. Mi se pare puțin. El se trezește la 8. Mai doarme 1 h de la 11-12. Apoi încă o ora  jumate de la 15 -16. 30. Si seara adoarme după 10, cu 3,4 trezire, doar e supt si adormit rapid la loc.

Mocanita, si ce face in alea 2 ore? Se joaca?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

paula eu zic sa nu te impacientezi , mama imi zicea ca eu..subsemnata de la 6 luni nu am mai dormit deloc ziua doar nopatea cam 12 ore....

 

mocanita  si pe mine azi m-a plimbat ilinca 3 ore jumatate , noroc ca e cald si frumos afara , le-a dormit ca lemnul , si nu-i place sa stau trebuie sa misc incontinu..tine la silueta mea [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hola! si noi pe aici..

 

Paula si noi dormim cam la fel ...vreo 13 ore din care cam 9 ore noaptea cu trezirile de suzetat(parca din ce in ce mai dese  [batcap]  [clo]  [batcap] ) , pe la 9:30 mai doarme maxim o ora, pe la pranz doarme cam 2 ore si mai prinde cateodata pe la 18 vreo jumatate de ora si asta e. 

spre ex azi s-a trezit la 6:30 si pana la ora 17 dormise de 2x 30min  [batcap] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...