Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stelute stralucitoare de iulie august 2013 (27)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 496
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ele, multa bafta cu cresa. Cred ca iti este tare greu... Sa dea DD sa fie totul bine! Tinem pumnii. [cupisi]

Felicitari Luca! E tare harnicut. M e lenes in comparatie cu ce citesc pe aici. Nu se deplaseaza mai deloc nici taras, da' pai in 4 labute. O fi fundul greu [:-)))] . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua mamici

 

Oana se vede ca ai nostrii baieti sunt nascuti in aceeasi zi. Si Sami papa f bine, baleste la greu de la 2 luni si dinti ioc. [:)] Parca vad ca le ies cate 4 de-o data. Macar asa s-ar justifica tonele de balutze. Si eu trebuie sa il schimb de x ori pe zi desi are babetica.

 

Mocanita stiu ca nu-i de ras dar tot am zambacit cand ai povestit de obiceiurile nocturne ale Mariucai. Si Sami are faze de genul asta, cu povestit si jucat in pat noaptea. Noroc ca nu e asa in fiecare noapte.

 

Ele va tin pumnii. Nu e o saptamana prea putin? Acomodarea trebuie facuta incet incet, cate 2 ore la inceput, apoi crescut usor usor. Mi se pare tare scurt timpul sa fie ok dupa 5 zile. Dar poate iese figura. La Clara a fost ok dupa 1 saptamana desi cu dormitul ti-am povestit, a durat ceva pana a fost chiar bine. Oricum stiu ce e in sufletul tau. [flo2]

 

Noi suntem toti raciti cobza. Sami acum si tuseste de la atatia muci, maine merg cu el la pediatru sa vedem. Asa mucii nu sunt verzi dar e inca pe antibiotic pana duminica.

 

Fetelor cu bebei mai "lenesi": nu va faceti griji. Nu trebuie sa mearga in 4 labe la x luni sau mai stiu eu ce. Fiecare copil cu ritmul lui.

 

Multa sanatate si voua tuturor celor care sunteti "loviti". Sa va faceti repede bine.

 

Pup, fug in sedinta

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

catalina ..nu te stresa fiecare copil are ritmul lui..unii sunt mai precoci la ceva altii la altceva..eu una nu-mi fac nici un fel de ganduri..si nu uita ca noi mai avem putin si facem 8 luni...

 

paula apropo de mersul in 4 labe al ilincai radem cu sotul parca e varan..sti soparlele alea mari..asa pune si ea manutele.. [:-)))]

 

ele [flo2]

 

bubu eu initial i-am facut barnzica cu lamaie..storci zeama pana vezi ca se incheaga laptele , dupa ce mi-a facut diareea dr mi-a zis sa-i fac cu ca lactic , mai am 2 pastile si pana termin cutia ii faca asa branza apoi trec inapoi pe lamaie..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica nu imi dau seama daca e putin/mult..cele 5 zile. daca plange zilnic pt mine e moarte de om..5 zile. Legat de adaptarea cu 2h/zi exclus..ca nu am ce face cu ea.

Parca vad ca ma stresez aiurea si ea o sa fie una si un zambet pe acolo (doamne ajuta!)

Oana vaccinul nostru a "explodat" in prima luna, maxim a doua. Vb cu pediatru si vezi ce zice.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...