Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014


Recommended Posts

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Spunea cineva ca a folosit colacul acela de pus la gat bebelusului cand i se face baie in cada mare? Se pot pune ata de mici? Cred ca dupa 3-4 luni se poate folosi, dupa ce isi tin bine capul, nu?

am folosit colacul deja de 2 ori, nu trebuie sa-si tina capul..este sustinut de colac...nu-l incurca cu nimic, bebe se simte excelent in apa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca tot ati trecut la chestiuni oficiale.... va spun ca sunt mirata ca de 10 ani incoace (de cand am mai trecut o data prin asta) lucrurile nu s-au schimbat deloc: pentru indemnizatia copilului trebuie sa mearga mama (ce daca e lauza si poate rupta in bucati!!!) la primaria de unde apartine ea.... Sotul n-are voie sa faca la primaria de unde apartine el, nuuuu.... Ce daca el e cel valid si umblator prin oras!!! Mai mult, cand s-a dus sa-si incerce norocul la sectorul meu, sa depuna in numele meu, i s-a cerut copie si dupa verso-ul certificatului de nastere al copilului/.... Care verso? E doar stema.... Aia, fix aia trebuia si ea xeroxata. Dar nu, nu la alea in birou. Mergeti dumneavoastra 30 de metri pe strada in jos.... Nenea de acolo avea deja pregatite xeroxurile, ca doar stema e la fel pe toate certificatele si cretinele le mai cerusera si altora. Mare ti-e gradina, doamne!!![/ numai in ro se poate intampla asa ceva mare cretin sunt uni functionari

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

. Io beau zilc cate 2 kg de ceai si vad ca nu o ajuta k nimic de azi am inceput sai dau si bebelinei k lingurita ca poate o mai calmeaza k nu stiu ce sai mai dau

Adrya, am inceput si noi sa avem colici. Azi dimineata saracul a refuzat mancarea din cauza durerii. A adormit doar dupa 30min de masaj (cu piciorutele ca in mers de bicicleta). Am fost la cantarit si ne-a schimbat laptele praf la Aptamil Comfort care e special pt copii care sufera de colici si constipatie. Tu ai vorbit de colici cu health visitor-ul tau? Eu am nr ei de tel si o pot suna oricand. Sigur trebuie sa ai si tu. O sa incep treptat lapticul nou de maine sa vedem cum e. Pana atunci, am avut grija sa il ragai cum trebuie dupa masa si masaj tip bicicleta pt aprox 20min la fel dupa fiecare masa. Sper sa functioneze. Infacol am cumparat dar nu as vrea sa ii dau inca...incercam metode nemedicamentoase deocamdata.

Cineva intreba de meseriile noastre.... Eu cred ca am mentionat deja, dar mai zic o data - sunt farmacista in Anglia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Came, o fi vreo cale de ocolit, dar eu stiu asa: ca cine si-a luat concediu de maternitatea/paternitate, acela tb sa aplice pt stim ulent...poate o fi si ce zici tu, asta nu stiu, eu am citit ce zic astia in lege...la mine asa va fi cazul...o sa caut si eu pe net sa vad daca gasesc ceva de situatia asta pe care ai expus-o tu..

Pup, azi mergem la screeningul auditiv...sa vedem cum o fi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...