Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014


Recommended Posts

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, nu stiu daca stiti sau nu....din fericire, exista si in Romania consultanti acreditati in alaptare si exista un call center unde mamele pot suna la numarul de telefon 07ALAPTARE pentru a primi raspunsul la orice intrebare o macina. Va recomand sa sunati cu incredere, la celalalt fir sunt niste femei minunate care chiar vor sa ajute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

 

Alexia, off prin cate ai trecut cu nasterea [:(] cred ca nu a fost deloc simplu... Sper sa te refaci repede si fetita cea mare sa o accepte repede pe cea mica. La noi inca nu sunt semne de gelozie dar ma astept la un moment dat sa fie. Oricum sper sa reusim sa gestionam bine situatia. Ne gndeam sa-l ducem pe cel mare la gradinita, acum la 2 ani jumate dar mi-e sa nu fie prea multe schimbari pntru el. 

 

Kourtney, ce interesant cu linia de ajutor in pb de alaptare. Foarte frumos!

 

Noi suntem bine, iesim mult afara, abia astept primavara!

 

Laura, uau nu imi dau seama cum poti lucra... ma refer la oboseala desigur. Eu una inca nu mi-am revenit complet cu oboseala.

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

27 de grade, da. Sunt disperata..... ma trec toate apele.... N-am cum sa fac mai putine, ma credeti? Sunt 27 doar de la vecini. Repet: TOATE caloriferele din casa noastra sunt INCHISE. Pana sa nasc am stat toata iarna cu usa la balcon deschisa, altfel muream de cald. Aveam si bufeuri, va spuneam eu... Acum, insa, nu mai pot s-o tin asa si mor de cald. Stiu cat trebuie sa fie, dar nu am cum sa ajung acolo.... Aerisesc de multe ori pe zi, dar degeaba...

 

Am fost la doctor, mi-a scos firele. Se pare ca aia erau acele "stripes".... Aveam vreo 5, cum am zis.... Cica totul e bine cu operatia.

 

Vroiam sa va zic ca incerc sa tin dieta asta de lauza, cu legume doar fierte sau la cuptor, fructe doar compot, ceai de stimulare a lactatiei.... Sotul vrea sa ma ami corupa din cand in cand (el gateste), dar ma tin tare. Cand am nascut am primit un cos cu fructe si-mi sareau ochii dupa un strugure. I-am indemnat pe toti din casa sa il manance cat mai repede. Vreau atat de mult sa reusesc cu alaptarea!... E singurul lucru care ma nelinisteste acum. Adoarme la piept si nu mai stiu cum s-o jughinesc sa se trezeasca sa goleasca sanul... Sotul ma incurajeaza foarte mult, spune ca eu sunt in refacere dupa operatie iar ea e inca mica.... Mai citesc apoi cate o poveste ca nu e timpul pierdut ca sa renuntam la "supliment" si imi mai vine inima la loc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele cu cezariana, dupa ce vi s-au scos firele ati mai pus pansament ceva?Puteti face dus acum?

Eu nu am mai fost la dr dupa ce mi-a scos firele si nu am apucat sa intreb..

 

eu am mai tinut pansament dupa scos firele cam 4-5 zile. doctorul meu a zis ca e ok sa fac dus, alta dr. a spus ca dupa scos firele nu se face dus o sapt. deci fiecare cu parerea lui. oricum ideea e sa nu stea apa la operatie, si cred ca nici sapunul  nu e prea bun in locul in care au fost firele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alexia - imi pare rau ca a fost dureroasa nasterea, dar macar a trecut. banuiesc ca nu mai vrei copii, deci chiar n-o sa mai ai de-a face cu vreo nastere de-acum incolo. :)

cat depsre Adina, imi pare rau ca e geloasa, dar oricum majoritatea copiilor sunt gelosi cand apare un bebelus, eu doar sunt printre norocoase.

Sandra si-a mai pierdut putin interesul fata de bebe (ceea ce ma bucura intr-un fel, ca uneori prea il sufoca cu atentia ei), insa tot il iubeste, il pupa. mai intreaba daca o iubesc pe ea cel mai mult, eu ii confirm, iar ea imi zice ca ea-l iubeste cel mai mult pe Victor :))

cred ca nu e timpul pierdut cu Adina, cand ii trece raceala s-o implici in activitatile tale cu bebe si poate va deveni interesata si incantata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

unamica - succes cu alaptatul. totusi eu sunt intrigata de ce asa multe mamici spun ca nu au destul lapte. dupa ce suge bebe, cand storci sanul, nu mai iese nimic? daca au trecut cel putin 3-4 zile de la nastere, in mod normal organismul mamei ar trebui sa produca destul lapte cat sa se sature bebelusul daca suge doar la un san.

cat despre dieta, doar daca vrei sa slabesti ajuta, la lactatie nu cred ca ajuta cine stie ce. eu mananc toate prostiile si lapte am suficient, chiar prea mult cateodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...