Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 5 )


Recommended Posts

Fleur multa sanatate!

Cum mai sunteti? Tot sub zapada? [:)] noi am avut fix 2 sapt cu zapada. Acum a venit deja primavara , yuhuu

 

Lore e o varsta dificila, si fetita incerca sa arate ce stie ea, pacat ca a fost inteleasa gresit [:-)))]

Nici mie nu imi place in vizita la varsta asta daca nu sunt copii in casa respectiva . E un deranj ptr toti.

Eu nu tin nimic la nivelul pamant-1metru inaltime. Totul este cocotat sus, doar jucarii in perimetrul asta

 

Bambina a crescut in casa noua asa ca de la inceput am pus totul pe sus :)) ca sa nu am discutii

 

Daca vrea ceva ce nu are voie spun :mama umbla cu aceasta si intelege pe la a zecea repetare :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 380
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lore vomitat in capul taticului [:-)))]

 

L-a umplut de noroc! Asa va trebuie, vai de parintii care nu asculta de copii [:-)))]

Apropo de cresterea neconditionata citeam un articol despre suedezi si faptul ca se acorda copilului o libertate absoluta de decizie. Mai tineti minte ca va ziceam ca mancau bomboane si beau cola de la 1an? Ca erau nespalati si vai de capul lor? :)) ce parere aveti de libertatea asta? [:)]

 

Ali eu la mall nu ies cu copiii: muzica tare , agitatie, lume multa, aer inchis, naspa ptr mine. Asa ca merg cu ei unde se simt ei bine si singurica la mall [:)]

 

Ioana la 12 noaptea e ok sa mananci nu? Daca nu ai avut timp pana atunci ?[:-)))]. Asa ca lasa fata in pace

 

Mai vroiam sa va zic ca ptr parinti a fost shoc la bb2 , primul avea 10 luni si s-a plans ca la iarta-ma la bb 3

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ile, tu esti fantastica! Mi-as dori tare mult sa pot gandi ca tine in fiecare clipa. Si eu mai vreau un bb in vara asta dar sper sa il pot face mai usor decat pe Ana. Mi-e teama de tratament de stimulare din nou. Am 40 de ani...nu stiu daca mai e o idee buna. ....

Carmen, dar tu il simti pe Patrick ca nu e ok?

Lore si noi experimentam inca episoade de vomat. Doar ca ea face seara cand bea lspte ii vine cate o ragaitura cu lapte si se pune pe vomat in jeturi

pup gagici. Nb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună seara !

 

Ioana iti urez succes in noua procedura , sa fie cat mai usoara ! Eu am uitat s-o intreb pe doctora daca pot merge pe natural , dar nu e timpul trecut ...

Ile , esti o mămică fantastica !

Carmen, ma bucur ca se vad progrese la Patrick . Referitor la bona , nu imi place atitudinea ei , nu cred ca este in masura sa-l certe , dincontra , sa fie calma , pleaca acasa la sfârșitul programului si se odihnește . Trebuie bagata in sedinta :) ati pus camere ?

Si pt Fleur un pupic !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Si Onuta are un rezervor mare de umplut!

Urasc ideea de copil frustrat! Carmen, multe persoane, ca bona ta recurg din comoditate la aceasta metoda Nu pune mana, nu face aia! Si este si o metoda de disciplinare a caror efecte sunt pe termen lung! Asa ca e buna ideea sedintei cu toate ca e destul de greu de schimbat comportamente umane!

 

Recunosc, nici eu nu am suficienta rabdare sa-I explic a 100 oara de ce nu are voie la aragaz. Eu singurele lucruri la care am tinut au fost cele de siguranta:aragaz, prize, detergenti, vase. In rest are voie sa faca orice, chiar imi place sa fiu complicea ei. Ma bag in sifonier cu ea, ne pitim de tati! Isi scoate sosetele si ciorapii din sertar, le strang zilnic de 2-3 ori!

Nu tine cu urlatul sau cu palma la fund (chiar rade), cu vorba buna, dar nu tine nici aia intotdeauna.

Ile, si eu am incercat sa nu las prea multe tentatii periculoase la indemana ei. Iar in casele cu copii, chiar nu avem probleme pt ca sunt tentati sa se joace, nu sa traga de diverse.....

Ile, exemplul suedezilor cred ca e o iubire neconditionata dusa la extrem, dar cred ca e important ca copilul sa inteleaga ca indiferent de greselile pe care le face esti langa ei. Nu vreau sa fiu seful copilului meu, ci prietenul lui! Vreau sa gasesc un echilibru, cu toate ca suntIinvinovatita cateodata ca acord prea multa libertate copilului meu!

Hai ca nu stiu ce ati inteses din ce am scris ca bat campii!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, multa sanatate!

 

Ioana, imi faci pofta de ochii albastri ai lui Pk!

Onuta, cam din noiembrie-decembrie nu prea a mai vomitat, oricum mult mai rar! Insa de o sapt aproape zilnic, in 70% din cazuri, cum zici, la masa de seara, dar si de nervii, din plans! Ce ma ingrijoreaza sunt cei 70^% care pot avea si alte cauze medicale, cred ca trebuie sa o mai chem pe dr pediatru ca nu a mai vazut-o pe Oana din septembrie si sa mai discut cu ea probleme astea.

Noi, si eu si sotul, avem o sensibilitate la plansul Oanei.....pt ca mai ales cand era mica foarte usor vomita si te chinuiai o groaza sa-I dai sa manance si....varsa tot! Si de aici un gram in plus de rasfat....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...