Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 5 )


Recommended Posts

Faza de iesi seara. Ieri a mancat ffff bine, una din putinele zile in care a mancat tot ce I-am dat la cele 3 mese importante, dimi fructe cu branza si biscu, pranz ditamai bolul de ciorba plun de legune si carne, seara jumatate de pastram maricel.....la laptele de seara a vomat tot, inclusiv din masa de la pranz ca vedeam bucatile de legume si carne.......in jeturi, cum ziceai Ioana....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 380
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimii!!!! Poftiti la cafeluta!si putin sport!

 

 

Ile si acum mai are in par...(nu l am spalat pe cap fiindca alaltaseara a facut febra)

 

Fleur cum sunteti?

 

Ioana eu zic ca nu e tarziu sa mai faceti unu daca va doriti! succes!

 

Carmen ati intrat in sedinta? Eu nu suport sa ridice tonul nici tatasu la ei, dapoi altcineva...

 

Lorena imi pare rau ca a vomitat onuta.cum a fost peste noapte? A mai avut treaba?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore

, Ana mai vomeaza asa ceva des cand are rosu in gat. verifca daca nu e asta.

La capitolul educare la Ana nu merge decat cu autoeducare. Are loc interzis la zona de dulap cu fainuri si diverse, numa acolo vrea! Vasele care nu ae sparg, I le las ca nu mai am nervi. Le arunca de colo colo toata ziua. .tergenrii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Detergenrii la fel dar acolo o las doar cat timp ma pot uita la ea.a vazut o lumanare si a tras tot sa puna mana. Nu s-a putut fara asa cca la un mom dat am lasat-o cu segetul seasupra flacarii. A racnit ca din gura de sarpe dar de atunci, cand zic frige, fuge mancand oamantul. Nu stiu daca e bine, m-am simtit groaznic ca am facut asta, dar macar a dat rezultate.... imi mai pierd rabdarea si ridicctonul si abia atunci se potoleste...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor,

 

Azi in mod exceptional nu lucrez, am program casnic, o gramada de treburi+administrative.

 

E. e asa si asa, are muci in continuare, nu mai scapa de ei, noaptea se infunda rau de tot, se trezeste si plange. Azi noapte l-am chemat pe ta-su sa-i aspiram nasucul ca singura nu reuseam, a dormit perfect dupa aia pana aproape de 7!!! L-as mobiliza mai des pe ta-su in cauza dar mila mi-e si de el, de ex. azi dimineata are un examen si nu stiu cat a dormit.

 

Despre educatia permisiva, ce sa zic, eu sunt de parere ca totul sa fie cu masura. Il mai certam cateodata dar asa prieteneste: uite ce-a facut Eric. De asta a facut buf si-l doare, au! Apoi el ne repeta de cate ori se mai apropie de locul in cauza: buf, au! Faze din astea. Recunosc ca si eu mai ridic tonul la el cand sunt praf de obosita, dar deobicei incerc sa respir adanc si sa ma indepartez de el cateva minute, sa ma calmez.

Si pe noi plansul lui parca ne electrocuteaza si facem tot ce ne sta in puteri sa nu planga, deh, nu-i posibil intotdeauna. Aseara eram cu el in brate si plangea, nu stiu de ce, cred ca nici el nu stia de ce, de oboseala, de rasfat. M-a apucat brusc o durere de cap si o ameteala, o stare de lesin. Eram si dupa o zi de munca, o fi fost tensiunea. Oricum declansatorul a fost plansul lui.

 

In rest, ne luptam cu iarna, iar mie mi s-a stricat, a n-a oara, masina. Noroc ca mai avem una.

Este o perioada mai grea din multe puncte de vedere, inclusiv financiar, dar ne vom descurca.

 

Gabi, Ioana, Lore si toate fetele cu planuri de bebe2, bafta multa sa fie cum vreti voi! Ma gandesc si la fetele deja cu bb2 in burtica, Honeys, Roxy25, parca mai erau si altele, desi nu au mai scris, sper ca sunt sanatoase, o fi nascut oare vreuna din ele?

 

Ile, tu cred ca zambesti in coltul gurii cand citesti cum ne plangem noi cele la primul copil. Asa e, copiii ne invata sa fim mamici.

 

Ali, scump foc Denisucu, baietoi in toata regula ca si Eric &co, s-a subtiat si s-a inaltat, nu? Cu ce D-zeu s-a pictat? SPer ca nu cu prenandez ceva.

 

Carmen, spinoasa treaba cu bona. Stiu ca la inceput erai incantata de ea, dar probabil cand ei cresc, rabdarea scade. Insa Patrick nu are nici o vina ca pe ea n-o prea tin nervii, trebuie discutat cu ea, clar. Sa stii ca si Eric se bate cateodata cu manuta peste cap, eu m-am gandit ca din surplus de energie, sper ca nu din frustrare.

 

Lore, imi pare rau ca iar a vomitat Onuta, poate a mancat un pic prea mult, peste capacitatea stomacelului ei. Oricum e bine ca refluxul se manifesta mult mai rar.

 

Gabi, mersi pt. pupic [flo2] , si voua cate unul de la mine si E. [pup]  [pup]

 

Am uitat sa va spun ca ieri dupa amiaza cand am venit de la munca, m-a asteptat barbata-miu cu masa pusa si cu paine de casa facuta de el (f. buna). Voi insemna cu rosu ziua in calendar...

 

Va pup, ma duc la treburi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor,

 

Nu am apucat inca sa o bag in sedinta. Noi apucasem sa ne luam bilete pt bansko inainte de consultul la psihiatru. A venit mama la noi si a ramas cu el si nu m-am riscat sa-mi faca vreo figura. Ma simt in siguranta ca stiu ca fata de ea nu tipa la el si isi controleaza tonul. O sa-i atragem atentia cand ne intoarcem, duminica.

 

Ma intreba cineva pe privat :) nu cred ea ii da palme, sunt aproape sigura. Si ca sa-i rasp si Gabrielei, da, am avut mereu camera, doar ca pana acum nu prea supravegheam. In ultimele 2 sapt ne uitam zilnic cateva ore. Nu-l bruscheaza, nu se poarta urat, doar ca vrea sa faca lucrurile cum si cand vrea ea, pe principiul ca copilul tre sa asculte. Si ridica tonul.

 

Fleur si acum sunt incantata de ea, doar ca trb sa-si schimbe tonul, altfel stricam prietenia. Si sa se implice mai mult in activit zilnice.

 

Ile ai dreptate. Cf spuselor dr, toti copiii au acest rezervor de afectiune, care dc nu este umplut zilnic, copilul devine anxios si frustrat si incearca sa capteze atentia intr-un fel.

 

Oricum bona azi a fost musafir...nu o accepta mai deloc cand e si mama. Mama face lucrurile ca mine, cu calm si vorba buna, ea cu japca...normal ca p o ignora si nu o vrea.

 

Sit e complicata :(...tre sa iau o decizie rpd. Ori schimb bona, ori il dau la cresa, ori poate se schimba ea...desi nu cred.

 

Va pup, nb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, re-am prins! Deci esti la ski! Uf ce te mai invidiez!

 

Noi raportam din nou o zi in care s-a chinuit sz manance, iar acum seara am venit de la shopping si am facut Paratha si I-am dat si ei. A mancat ca o sparta. Si a cerut si castravete. paratha e un fel de pita indiana... buna rau. Se face in tigaie fara ulei.

Toate bune, noi fericiti, facem baita si bagam lapte. Dupa 5 min de la lapte, o vad ca incepe aa isi faca greatza si gata. A vomat tot! Lapte, paratha, apa, aer.... tot!

Am luat-o de la capat si I-am dat lapte cu cereale. Bneintrles ca iar nu am reusit sa ma cosmetizez un pic cum planuisem. Mai am un pic si deschid usa cu ungha de la degetul piciorului. Nu-mi mai trebe cheie.... Sunt pachet de nervi ca nu apuc sa fac nimic pt mine....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata ! Va las [cafea] , nu cred ca a dat-o nimeni in dimineata asta. Eu am sa beau doza dubla, ma culc tarziu si Natalia de 3 nopti are insomnii si se mai trezeste si la 6:30 dimineata. 

 

Carmen : eu am o bona super , nu tipa, nu zbiara si explica mai frumos decat mine cand fetele fac ceva aiurea/ periculos . De jucat, povestit, plimbat , invatat cantece si poezii nu mai spun, e un izvor neincetat, pe toate si le aduce aminte din copilaria ei sau de cand era fata ei mica  [:)]

 

Fleur : sanatate piticului ! Tare ma tem ca in curand voi pune si eu aparatul cu aerosili in functiune , Sofia acuza dureri de gat si de cap. Am retinut-o acasa astazi sa o vitaminizez putin

 

Nu am sfaturi referitoare la vomatul mancarii. din fericire fetele au stomacul bun, cand sunt racite daca au o tuse sacaietoare sau secretii enervante o mai patim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...