Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 5 )


Recommended Posts

Fleur, primavara e pe la noi! Lasa-ma cu alarma de incendiu ca azi era sa dau foc la casa....am facut dimi spanac, ieri l-am curatat si oparit. Si inainte sa plec afara am pus si un ou la fiert cu ideea ca il sting inainte sa plec. M-am imbracat eu, am imbracat-o pe Onuta si am plecat si oul la fiert! Am venit dupa 1 ora si un sfert .....panica maxima! Nu mi-am dat seama de ce facusem decat aproape de casa cand imi ziceam ca mai stau jumatate de ora in fata blocului ca tot am mancare facuta, oul fiert.,....si atunci mi s-a aprins becul......iesea o vecina din bloc, am rugat-o sa ramana cu Oana si eu val-vartej sus! Nu s-a intamplat nimic....incepuse sa miroasa a ars, dar nu era fum....inca! Noroc ca pusesem apa mai multa decat de obicei si era pe focul mic, la minim! Ce ma sperie e ca am uitat, puteam sa ma duc mai departe.....si nu vreau sa ma gandesc la alte scenarii!

 

Ile, noi toamna trecuta am avut niste adidasi primiti de la nasa noastra si s-a inteles fff bine cu ei, din cauza asta am mers pe ideea adidasilor. Dar imi reconsider optiunile!

 

Rocsy, pofta vine mancand, asa si tu cu sala! Spor la treaba!

Criminala Sofia!

 

Ali, ce fraze face Denisu, nu propoziti!

O simpla observatie, vedeti ce avansate sunt piersicutele cu fratiori/surioare mai mari!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 380
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O simpla observatie, vedeti ce avansate sunt piersicutele cu fratiori/surioare mai mari!

Foarte adevarat, am facut si eu observatia asta mai demult. Si logic! interactioneaza cu ei mai bine decat (doar) cu parintii si ii imita in toate.

 

Lorena, ce sperietura ai tras si tu, bine ca nu s-a intamplat nimic rau. Si noi suspectam ca fumul a fost de la o mancare lasata pe foc, a iesit un vecin si a spart geamul de la extinctor, l-a deschis, dar nu stiam de unde venea fumul... Apoi am iesit cu totii afara in parcare si nici acum nu stim... Proprietarul a zis ca nu a fost nici un foc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuiii lorena bine ca nu s a intamplat nimic...

Fleur eu da fac baie cu el.si cu rafi faceam. (Acuma iar o sa radeti de mama closca)...dar fac eu un dus rapid inainte...ori in vana si il bag pe el dupa...ori il bag pe el in vana daca nu mai are rabdare si ma dusulesc eu langa vana ca am canalizare si nu am covoare pe jos...si apoi ne balacim impreuna...

Ile da si eu vroiam sa spun ca exista si alte culori de adidasi.:)))..eu fug de alb la orice...

Noi suntem fani adidasi si trening...

 

Rocsy sa ne spui cum a fost la sport.cred ca , kango e cel mai "mortal"

 

Da aveti dreptate cu fratiorii...il imita in absolut orice... zice chiar si cuvantul cu "p":)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Fleur, scuze daca a sunat ca o descoperire, dar mie mi-a venit ca o confirmare.....

 

E ziua nu s-a terminat la oul fiert-copt-rascopt! A venit sotul acasa si eu calcam, am vrut sa strang si tot ma gandeam ca as putea continua si dupa ce mancam, asa ca las masa si fierul la locul lor, hainele le-am mai grupat si am plecat la bucatarie unde am mancat, cand a intrat sotul in dormitor.....era un inceput de sauna de la fierul meu care era in priza si din cand in cand scuipa ca balaurul abur!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola fetele. Am intrat sa va salut. Zilele astea I-am plimbat pe ai mei si nu am avut prea mult timp sa intru. Ana e in culmea fericirii. Are jucariile preferate: Bica si Bucu :). Din pacate mama a facut o Bronsita acuta peste astmul ei asa ca saptamana asta am umblat si pe la doctori ca tuseste ingrozitor.

Am primit un mail de la o colega de la firma in care imi povesteste ce se intampla acolo. M-am enervat maxim. Chiar eram linistita si relaxata. Nu inteleg de ce sunt atat de suportive fara sa-i intrebe nimeni nimic... chiar nu vreau sa stiu nimic din ce se intampla acolo...:(. Nici nu stiu ce sa fac la vara. As vrea sa imi dau demisia dar mama zice ca sa iau un an de concediu fara salar ca nu se stie.... dar pentru mine ar fi un cosmar sa ma intorc acolo asa ca nu vad utilitatea cfs ului. ... nu stiu ce sa fac si ma enerveaza ca nu ma pot rupe de cacatul de acolo. Ma tot gandesc cum se poate sa fie lucrurile atat de nedrepte si sa infloreasca in continuare niste janghini si nulitati profesionale...nu pricep...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

Lorena : esti tare  [:)] . Am uitat si eu odata  un ou pe foc la fiert, s-a facut praf si oul si vasul ; asta de obicei se intampla cand am mintea in o suta de parti si sunt si obosita !

 

Ali : eu cand fac dus fetele se joaca, las usa de la baie intredeschisa si le pandesc prin crapatura sau Natalia imi tine companie langa vana si se distreaza incercand sa prinda apa care cade de pe mine in diverse canite, oale , farfurii etc. Am dobandit experienmta sa fac un dus in maxim 2 minute si mereu ma gandesc ca poate o as ma trezesc cu vreun membru al familiei acasa si eu la dus cu usa deschisa  [:-)))] .

 

Fleur : bine ca nu a fost niciun incendiu pana la urma, Eric a dormit in masina sau a fost mai agitat ?

 

Deci ... kangu jumps nu e varianta mea preferata, sari ca o capra non-stop . Nu pot sa zic ca e greu, te ajuta incaltamintea speciala dar ma dispera ca e foarte grea gheata aia. Am sa mai merg de cateva ori, sa vad daca se lipeste ceva sau nu de sufletul meu si apoi mai vad eu. Oricum, nu o sa investesc energie la maxim ca pana la urma eu nu vreau sa slabesc, mai mult pentru miscare.  Sa vad daca suporta incheieturile miscarea, inca nu mi-am dat seama . Daca nu imi place o sa mai incerc zumba si pilates.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...