Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august ( 5 )


Recommended Posts

Sunt la coafor la vopsit :d, un pic de relaxare nu strica. Patrick doarme.

 

Gabi, nici patrick nu zicea absolut nimic, nici mama nici tata. De cand am inceput sa lucram mai mult, si nu mai are nici suzeta absolut deloc ziua, vad ca mai scoate ceva. Mama, tati si raspunde cu da la intrebari. Mai uita uneori dar ii amintesc eu ca l-am intrebat ceva si il rog sa-mi rasp.

 

Ile, am printat-o, am rasfoit-o, dar nu am citit decat sapt in care este el acum :)). Mai citesc, e misto si de mare ajutor. Multe le-am facut din instinct.

 

Patrick a inteles ca am fost cu el la dr pt ca avem o probl si mi se pare ca a devenit mai cooperant de atunci.

 

Astazi ne-am jucat un pic cu niste carioci si bineinteles xa s-a murdarit pe pantaloni. Cand i-am aratat si l-am intrebat ce a facut acolo, s-a dus si a luat o laveta cu care stergea ta-su oglinda, si s-a sters pe pantaloni.

 

Sau i-am luat o tabla din aia pe care scrii cu un creion, apoi tragi de o chestie si se sterge. Face si el asta, inclusiv sa stearga ce a manzgalit. O pusese jos si se urca cu pucioarele pe ea si i-am explicat ca o sa o rupa si daca vrea sa se urce cu picioarele pe ceva, sa luam cantarul. S-a dus la baie si a adus cantarul...fara ca noi vreodata sa-i aratam in mod explicit ca ala e cantar. Doar ca il mai cantaream din cand in cand. Daca ii spun sa mergem sa ne masuram, se duce la girafa, se aseaza cu spatele la ea si asteapta sa il masor.

 

Ne-a vazut pe noi ca de cate ori intram in casa stergem cu mopul pe jos ca e murdar, si acum de care ori intra cineva se duce si ia mopul si sterge el. Dar azi m-a uimit ca in baia mica fusesera niste cizme care au lasat urme de murdarie pe gresie cand le-am dat la o parte. Iar el azi cand a vazut murdaria, s-a dus direct la baia cealalta si a luat mopul si sters...fara ca eu sa fac vreo afirmatie...

 

Face uneori niste chestii de ma uimeste cu totul. Mai ales ca daa nu vb, eu tot am impresia ca nu stie chiar tot. Dar el sta, acumuleaza, apoi le da.

 

Tot repetam culorile de ceva timp, sunt curioasa cand o sa le redea. Bona zicea ca i-a cerut un cerc verde de la o jucarie de-aia gen tija cu cercuri de pus, si i-a adus exact cercul verde...o sa testez si eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 380
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vai tu Carmen dar ce s-a lungit Patrick...sau cel putin asa pare aici in poza...mie mi se pare ca baitu e exact cum trebe sa fie un baiet deshtept. Tace si face! In loc sa fii fericita! Pe mine m-a disperat Ana....nu-i tace guritza o secunda! Vorbeste intr-una...

 

fetelor, am favut banana bread! Yammy.

 

ile , merci de carte. O sa o descarc si eu ca inca nu am apucat

nb gagici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ile : multumesc pentru carte  [flo2]  !

 

In sfarsit m-am hotarat si ma duc sa achizitionez astazi aparatul de aerosoli, am trimis-o pe d-ra Sofia la gradi .... conform schemei obisnuite, va rezista maxim 2 saptamani pana se va imbolnavii din nou ! Am o prietena in Anglia, si anul trecut a innebunit-o o desteapta sa ii faca fetitei operatia de polipi, ca vezi doamne asta e motivul racelilor repetate si nu gradinita. I-a facut, a plecat in Anglia , i-a facut si vaccinul antigripal, dat tot felul de stimulente si imi spune acum 2 zile ca nimic nu functioneaza, ca Antonia raceste la fel de des ..... i-am zis ca la fel e si Sofia, atata doar ca eu imi permit si d-ra mea mai mult sta pe acasa decat pe la gradi !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...