Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dacii - documentar


greieras

Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A disparut b.nica de pe forum si i-ai luat locul? [:-)))]

 

Nu sunt adevaruri tulburatoare ci elucubratii paranoide.

Napoleon Savescu & co nu au nicio treaba cu istoria ca stiinta.

Conform teoriei napoleonice a lui Savescu, dacii sau getii au colonizat, pe rand sau deodata, Roma, Anglia, Orientul Mijlociu, India (capitala Bangladeshului se cheama Dacca), Siberia, Japonia si, evident, America.

Tot ei au descoperit scrisul (Tartaria nu?), roata, fierul, plugul si probabil si telefonia mobila.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conform teoriei napoleonice a lui Savescu, dacii sau getii au colonizat, pe rand sau deodata, Roma, Anglia, Orientul Mijlociu, India (capitala Bangladeshului se cheama Dacca), Siberia, Japonia si, evident, America.

Tot ei au descoperit scrisul (Tartaria nu?), roata, fierul, plugul si probabil si telefonia mobila.

 

[:D] Nu sari si tu asa de repede.  Nu am zis ca sunt de acord cu tot ce zic ei, am zis doar ca mi s-a parut interesant.  Nu am auzit prea multe despre ce ai scris tu mai sus.  Ce mi s-a parut interesanta este teoria cu raspandirea limbii, mi s-a parut ca a avut o logica, adica dacii de pe toata suprafata actuala a tarii asimiland o limba straina intr-un timp relativ scurt....

 

Pe de alta parte trebuie sa recunosc ca nu stiu prea multe despre istoria noastra antica si nu am incredere in ceea ce deja stiu.  Natural sunt sceptica, dar nu exclud ceva din prima.  Nu stiu nici cine sunt timpii, asa ca poate acolo ar trebui sa incep.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...