Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

10 piureuri pentru bebelusi - super interesante si sanatoase


Recommended Posts

  • Administrators

Ingrijorarea crescanda referitoare la alimentele pe care le dam bebelusuilor nostri ne face sa ne gandim de doua ori inainte de a cumpara borcanele cu mancare pentru bebelusi. Pentru a veni in ajutorul mamicilor, ne-am pus pe treaba si am adunat cele mai bune 10 retete de mancare piure pentru bebelusi - super interesante si sanatoase:

 

http://www.desprecopii.com/Images/SitePages/piure-bebelusi-10.jpg

 

Sa ne spuneti daca le-ati pregatit pentru bebelusul vostru si daca bebelusului/bebelusei I-a placut [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

desigur, depinde si de varsta bebelusului - unele mamici dau astfel de piure-uri si la varsta de 16 luni - nu e nici o problema cu asta.

 

Mirela, un copil pana la un an nu trebuie sa manance mai mult de 20g de carne, intre 1-3 ani 30g.

UN pic mai multa documentare in articole nu ar strica!!!!

Sa spui ca un copil de 16 luni mananca 200g de carne e o mare eroare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu interpretez personal, ti-am zis ca e carne pt 10 portii si tu mi-ai raspuns :  unele mamici dau astfel de piure-uri si la varsta de 16 luni - nu e nici o problema cu asta.

 

 

Pune intr-o cratita cu apa 225g piept de pui, si lasa-l sa fiarba pana cand este gata, apoi adauga 1/2 ceasca mazare verde si mai fierbe pentru inca 2 minute. Scoate puiul si mazarea, pune-le intr-un blender cu 1/2 ceasca supa fiarta si amesteca pana iese o crema fina.

 

Imi pare rau, dar reteta de mai sus in care este 1/2 ceasca de mazare si 1/2 ceasca de zeama + 225 g carne nu poate fi pt 10 portii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...