Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (2)


Recommended Posts

Alocatie, indemnizatie.... Multam, Laura de precizare.

 

Fetelor, pe mine continua sa ma doara unul dintre sani.... Imi musc buzele pana la sange cand i-l dau fetei. De ce nu-mi trece durerea asta? Am tot incercat sa variez pozitia copilului, a sanului... degeaba. Celalalt (stangul) nu doare deloc, e chiar placut sa simt cum trage fata mea. Aveti vreun sfat pentru mine? Mi-au trecut demult ranile, atunci... ce mai e? Nu-l feresc de supt, il bag la inaintare, pentru ca ma doare si in masa lui, nu doar sfarcul... O fi stricat, defect.... [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daaa, mi-a luat carusel, incalzitorul de biberoane pentru masina, o chestie din  aia 3D pentru amprente de manutze si picioruse, un set de 2 pantalonasi, un set de sosetutze si o jachetuza tricotata...jachetuza era doar 62-68 si cred ca o sa-i vina cam mare in primavara asta....oricum asta e, e foarte calitativa...i-a mai luat cadou buni si 2 seturi cu salopetuza si bluzica unul 50-56 pt acum si altul 62-68 pt mai incolo, foarte frumoase si par si comode...dar era bataie pe hainutze...era plin de mamici si mamaitze.. [:-)))] catfight!!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am apucat sa ajung azi la Lidl, dar va trebui in weekend sa merg sa ma uit de hainute pt botez. Chiar nu stiu ce sa ii iau. Am sa vad. Bine, ii cumpara si nasa hainute, dar vreau sa fie frumos si inainte de botez. Noi vom face botezul acasa, pe 1 martie, nu suntem f multe persoane, in jur de 20, asa ca vom fi mai relaxati in casuta noastra. Livingul e destul de incapator asa ca putem chefui cat dorim. O sa ma ajute soacra si mama cu mancarea, mai am si o matusa, deci cred ca ne vom descurca. La restaurant era si problema unde il tin pe bebe atatea ore in zgomot, (fata cumnatei mele a avut pb la urechi pt ca au tinuto toata noaptea in galagia de la petrecere; a facut chiar 2 operatii). Deci fiind destul de stresata de aspectul asta, plus ca si nasii au zis ca se simt mai bine la noi, am hotarat sa facem acasa. Abia astept sa-l crestinam pe bebe, si implicit sa vina primavara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, am vzt hainutze frumoase in toate hypermarketurile, la C&A, cam toti au hainute faine...gasesti tu ceva sigur, sa faci printul aratos..ce bine ca aveti loc acasa...eu am pus pe lista cat de cat si suntem cam 35-40...o sa mergem maine la un restaurant aci aproape sa vedem ce si cum, sper sa fie ok..

Fetele, va pup, sa avem o zi frumoasa, insorita saputem iesi cu odoarele la plimbare..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!

 

Laura, cum e chestia aia pentru amprente ? Merita cumparata?

 

Unamica, nu stiu ce o fi cu sanul tau... Cred ca s-a sensibilizat. Nu e vorba de un canal infundat,nu? Cred ca ti-ai da seama daca ar fi infundat...

 

Noi tot acasa vom face botezul. Am revenit la planul initial. Macarea o face mama mea si vom fi 10 persoane.

Deci joi avem botezul, vineri mergem la Bistrita, la pediatra.

 

La noi cerul e perfect senin. La amiaza vom iesi la o plimbare in soare!

Nu am mai avut colici si nici medicamente nu am mai dat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele

Si Nadia stranuta destul de des, fara sa ii curga nasul sau altceva, dr ne-qa spus ca asa isi curata ei nasucul, deci e ceva normal, si sughite foarte des:(

 

Kourtney, multumesc mult pt sfturi, eu nu am renuntat, o pun mereu la san, ea trage mititica, dar eu habar n-am daca vine ceva sau nu, ti-am zis,eu cand ma storc cu toata puterea, pana la durere, d'abia apar 2 picaturele...iar apoi ii dau LP, si ea bea aceeasi cantitate, adik 60 ml, deci nu situ daca intradevar suge ceva de la san sau nu. D'asta zic eu ca nu situ daca sa mai continui sau nu sa o pun la san.

Fetelor, Nadia s-a nascut cu un par pe ea....pe spate si pe brate....un par engru..dr mi-a zis ca o sa ii cada de la sine, sper sa fie asa

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pot sa urlu si sa ma descarc aici?

dupa cum v-am mai povestit, nu ne merge prea bine cu alaptatul...si dau eu un comment la un subiect pe FB pe grup la alapteaza ceva referitor la sanii plini, tari etc...m-a mancat undeva...apoi am vzt ca postul era al unei persoane pe care o cunosc live, nu o agreez de nici o forma dar sunt politicoasa, desi nu am fost tratata la fel in unele ocazii...in fine, altcineva imi propune sa fac un post separat cu problema mea, propunere decenta, politicoasa si ok din punctul meu de vedere...nu a insistat daca a vzt ca nu raspund

ce nu e ok e ca respectiva cunoscuta mi se baga in seama si-mi trimite mesaj cu ce cum si in ce fel sa fac de parca e mama omida si le stie ea pe toate, numai nu mi-a zis ca sunt eu lenesa si comoda si de asta nu ne merge cu alaptarea si daca m-as stradui "ün pic" ar functiona...

Buey, PICUL ala de care vorbesti implica sa nu te duci la work ca tembela ca na, vrei sa mai ai job, sa nu fii stresata, sa n-ai rate etc...cu alte cuvinte :  nu ma cunosti, nu stii cu ce ma lupt zi de zi, nu stii cate sacrificii am facut/fac/ o sa mai fac ca sa am niste conditii pentru copilul meu, cate magarii am inghitit si-o sa mai inghit cu zambetul pe buze, cum ma duc eu la serviciu la 2 saptamani de viata ale copilului inghitindu-mi lacrimile si blestemandu-mi zilele ca si chestia asta imi e partial luata!!!

Comoditatea aia de care imi vorbesti inseamna ca azi noapte am calatorit pana la bucatarie la fiecare 2 ore sa fac laptic si apoi am cantat cu voie buna si mi-am dragalit puiul pana a adormit la mine in brate si sunt rupta de somn...ce mai conteaza ca la 9 mi-a sunat telefonul sa fiu intrebata de o raportare si a trebuit sa fiu lucida....in conditiile astea, da, o fi chiar usor sa ai o lactatie perfecta si sa zburzi ca o gazela printre comentariile altora care nu-si vad de treaba, respectiv copiii lor...

Si da, oi fi o mama denaturata ca incerc macar sa iau situatia asta ca atare si sa nu ma mai stresez inutil si cu asta pentru ca chiar sunt in stare sa disting o batalie pierduta de una care mai poate fi castigata...si prefer sa fiu happy cu puiul meu chiar si dandu-i completare, decat strsata si amarata ca insist cu alaptarea xclusiva...asta e ...ma declar o mama nebuna si denaturata si gata...oare scap de comentarii? ceva imi spune ca nici asa nu e bine... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care m-ati mai incurajat cu alaptarea aici, cred ca v-ati dat seama ca nu de voi e vorba si am apreciat intotdeauna sustinerea voastra...dar comentariile astea rautacioase de la persoane care nu vor decat sa se laude si sa-ti arate ca de fapt esti un prost/lenes/etc...astea m-au secat...fi-miu e la puseu de crestere, eu sunt maxim de obosita si a picat atat de prost fetisoara aia cu ingamfarea ei, ceva lucru rar..

K, n-am folosit inca chestia cu amprenta,iti zic cand reusesc sa ma ocup si de ea...

Pot macar in conditiile date sa-mi imaginez ca fumez o tigara si ma calmez?i need a hug.. [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...