Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (2)


Recommended Posts

Laura ce de lucruri frumoase ati luat! Sa le poarte sanatos micutul. Ma tenteaza si pe mine forma aceea din ghips. La Dani nu am avut. In legatura cu alaptatul, bine ca te0ai descarcat aici, sunt persoane care nu isi du seama cand intrec o anumita limita si care se cred autocunoscatoare in toate domeniile. Eu una vad lucrurile asa... nu te stresa inutil si mai bine o mama relaxata si ne stresata decat una cu nervii la pamant. Nu conteaza ca e LP sau LM, important este ca ia in greutate.

Acum intr-adevar e mai usor la al doilea bebe dar la Dani ff greu mi-a fost [:(]

 

Si fetita noastra e cu par multisor pe ea, si tot asa inchis la culoare. Eu cred ca tot parul asta cade, asa mi-au zis de la maternitate si toata lumea asa zice. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc frumos fetelor...am rezolvat problema, am dat leave group si gata ..tocmai imi zisese cineva ca i se pare ca eu nu prea vreau de fapt sa.... cand am vzt-o si pe asta am decis ca nu mai e de mine acolo...asta e, o sa ma descurc cumva ...sotul ma sustine, mama la fel, n-or fi nebuni amandoi...sau sunt nebuni dupa mine si vor sa ma vada mai happy..:D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate e mai bine asa. Eu v-am auzit vorbind despre cat de acide sunt replicile pe acolo si nici nu mi-am dorit sa fac parte din asa ceva. Am destule pe cap oricum... Plus ca sunt sigura ca fiecare dintre noi stie teoria (am mai spus asta) si isi doreste sa reuseasca si avem si oameni care sunt alaturi de noi si ne inteleg. Ce ar putea face altul strain mai mult pentru noi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda, nu zic au fost si sfaturi bune, si le multumesc pt asta, dar cand simt ca e ori cu noi ori impotriva noastra, ma retrag politicos pentru ca nu sunt de acord...mai citisem undeva ca poate fi de vina si tiroidita mea autoimuna care-si face de cap cand sunt stresata...nu stiu care din sau toate impreuna...dar nu mai pot sa-mi fac procese de constiinta...azi am petrecut frumos cu puiul meu afara si asta am de gand sa fac de-acum..ii dau ce pot si cum pot...e o lume imperfecta in care traim si tb sa ne adaptam ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nely, oau, ce spaima pe tine... Si duduia mea se ineaca, ba cu lapte la san, ba cu saliva, dar o pun pe o parte (de obicei asa o pun cand e intinsa) si o las sa isi revina. Tuseste de 2-3 ori si gata. Stiu cum sa o manevrez in caz de nevoie...sper sa nu fie cazul.

 

Unamica, am avut zile cand nu manacam pana la 16-17,cand venea sotul,pentru ca efectiv nu aveam timp. Nu va spun cat de rar merg la baie... Cam de 2 ori pe zi. Si beau muuuulta apa din cauza ca imi e mereu sete.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo2]

chit ca poate o sa-mi iau cateva rosii in cap,ma mananca degetele

 

Va intreb oare faptul ca nu alaptez pentru ca nu am avut timp sa stimulez cum trebuia si nu am avut lapte indiferent cat de multe stimulente si ceaiuri am luat,am abandonat dupa o luna,pt.ca asa am crezut eu de cuvinta,deci: sunt oare mai putin mama pt.copiii pentru care m-am luptat 7 ani de zile? Nu cred si sincer nu cred ca are cineva dreptul sa ma judece,ceea ce nu fac nici eu,dar chiar nu inteleg de ce unele mamici se incapataneaza si chinuie in acelasi timp ele si pe bb.De acord,e cel mai bun l.m,dar nu mai traim pe vremea parintilor nostri si imi inchipui ca si formulele de l.p au evoluat eu merg cu toata increderea,au fost si vor fi milioane de copii hraniti in acest fel si au crescut si evoluat la fel ca si ceilalti.

Mi se pare chiar ca sunt mamici care se feresc sa zica ca dau l.p de teama sa nu fie judecate,haideti fetelor fiecare face cum poate,nu cred ca e cazul sa plangem cu lacrimi de crocodil ca am dat biberonul sau suzeta copilului,eu o fac iar bb-ii sunt fericiti.

 

sper ca nu am suparat pe nimeni cu postul meu,e parerea mea ca se cam exagereaza putin cu alaptatul exclusiv

 

[flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelyka amin dau seama ce teai speriat si micuta mea uneori cat suge sau cand ai dau sticluta pentru k are nasucu infundat se ineaca si io ma speri de numa numa dar o pun cu fata in jos pe mana mea si o bat usor pe spate si apoi o fac sa planga sa vad io k e ok

 

Acuma imi amintesc ca a stranutat si i-a iesit muci. Apoi i-am bagat sanul in gura in speranta ca are ceva ce ar putea sa inghita cu laptele.

Va multumesc oricum , pentru ca ma tot gandeam -ce poate fi? deci nu e grav

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...