Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (2)


Recommended Posts

Laura si Daniela nu sunteti singurile care dati biberon la copii si io dau si cred k mai sunt mamici si io cunosc un caz in familia mea cumnata mea are 2 copii nascuti natural dar nu lea dat nici macar colostru de la san ca avea o infectie si au bagato in antibi si lea dat late praf si acum sunt mari si sanatosii asa k e inportat sa creasca bebei sa ia in greutate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu cred ca e mult mai greu sa hranesti cu lapte praf. Am avut in a doua saptamana 6 zile in care m-am muls si am dat si lapte praf. Cred ca au fost cele mai obositoare zile din viata mea. Am fost foarte usurata cand am reusit sa alaptez din nou.

Acum am lapte cat pentru 2. De cateva zile nu mai beau ceai de stimulare, anii sunt prea plini si am probleme cu mufarea la inceput.

Si eu am uneori dureri la san, in tot sanul si cred ca ma dor atunci cand vine laptele. Uneori imi raman portiuni mai tari dar am observat ca schimband pozitia de alaptare reusesc sa-i golesc. Imi faceam probleme, credeam ca o sa se infecteze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-am cumparat si eu baiatului carusel muzical. A fost cadou de o luna. Sunt foarte multumita de el.

Am vrut sa cumpar si body dar as fi vrut alb. La marimea aceea o sa aiba 6 luni si o sa fie patat caci incepe diversificarea si nu se poate pune la clor. Plus ca o sa fie purtat mai mult pentru ca nu mai cresc asa de repede ca acum. Materialul nu mi s-a parut rezistent.

In caz ca ma razgandesc sunt sigura ca o sa mai fie promotia asta peste cateva luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Fetelor, nu va faceti griji, sunteti mame minunate, toate suntem! Ne iubim pana la capatul lumii minunile si am face orice pentru ei. Alaptatul nu te face o mama mai buna. Suntem mamele perfecte pentru copilasii nostri, noi stim cel mai bine ce nevoi au ei, instinctul nu ne lasa sa gresim.

 

Intamplator,pentru noi functioneaza alaptarea si am vrut sa ajut mamele care isi doreau sa alapteze dar nu reuseau. Am incercat sa fiu pentru fetelee ce intampinau probleme ceea ce imi doream sa fie alte persoane pentru mine,daca as fi fost in locul lor. Personal, daca as fi intampinat probleme in alaptare,as fi vrut sa fiu incurajata sa alaptez si nu sa aud de lp in momentele in care as fi fost oricum descurajata. Imi pare rau daca am fost prea vehementa, am vrut doar sa va incurajez si ajut, nu sa dau cu rosii...

Va iubesc si toate sunteti niste femei minunate si mame perfecte! [pup] [grup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Blondei mele inca nu i-a cazut parul.

Noi incepem puseul de 6 saptamani, papam des si dormim rar [:-)))]

Ca sa nu credeti ca la noi e totul roz... Am si eu un "of" . Ultima data am cantarit strumfa pe 1 februarie,cand avea 3740. De atunci nu am mai cantarit-o pentru ca devenise un factor stresant. Parca vad ca o sa ne certe pediatra ca suntem slabe. Mie nu imi pasa, stiu ca fiecare copil are ritmul lui.ca cei alaptati se ingrasa mai greu,ea nici in burtica nu se ingrasa prea mult, dar m-as fi bucurat sa vad ca pune 1 kg in prima luna de viata....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am primit de la nasica acest set de amprenta, a iesit foarte frumos, inca nu l-am pus pe perete

 

http://www.noriel.ro/jucarii_copii_cadouri/jucarie_baby_memory_rama_tripla_poza_si_amprenta_cu_accesorii_alba

 

ieri a fost frumos afara s ne-am plimbat 2 ore in wrap, a dormit in majoritatea timpului foarte mulțumit..m-am bucurat

 

am fost sa caut hainute pt botez(ce imbraca inainte de bagat in cristelnita) i-am luat salopeta de blugi, o bluzita cu dungulite si adidasi bleu cu bleumarin, mai trebuie sa caut un puloveras, nu am gasit unul bleumarin pe marimea lui...deja a crescut vreo 5 cm..l-am masurat cu metrul :) a ajuns la 55cm..caut hainute marime 62 pt botez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...