Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (2)


Recommended Posts

Hello, si la noi azi a fost prima zi fara tati acasa...a fost buni cu noi in schimb...azi am depus actele si pentru alocatia lui Mihu(pe care nush de ce dar o scapasem complet din vedere)..ne-a zis doamna dragutza (!!! da stiu...soc...functionar dragutz la stat)ca peste 2 luni o sa primim banutii, adica in aprilie...ca toatre platile incep sa se faca asa...la 2 luni...acu de 2 mil pe luna a lui Mihu mai e cum mai e...da alea 34 de la indemnizatie???? Mihu nu papa peste 2 luni, nici nu face pipi si caca atunci...

in fine ne-onm descurca cumva, asta e, oricum eram pregatiti pt asa ceva, dar ai zice ca se straduiesc si ei mai mult, nu ca-ti dau cu termenul peste oki si gata...

Azi am mers afara in wrap...adica eu cu el, ca tati l-a mai scos...maine mergem tot asa pana la salon, ca buni vrea o manichiura si un tuns...si mami are nevoie de un balsam de par ca o sa arate curand ca o maturica verde....sa vedem cum ne merge..

Multa sanatate la pitici si nopti fara colici va urez...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laura, deci se pot depune actele pentru alocatie...Ok, trimit si eu sotul zilele astea.

34 de milioane veti primi pe luna sau in total? Din pacate asta e situatia in tara in care traim. In cel mai bun caz vin banutii in 2 luni,dar am auzit si de situatii in care au venit in 4-5 luni.

Noi nu avem cheltuieli iesite din comun acum... Scutecele textile ne scutesc de a cumpara scutece de unica folosinta, hrana e la discretie in sani si asta ne scuteste de cele mai mari cheltuieli. Hainute avem, bine ca am cumparat in sarcina. Nu am primit nici macar o soseta cadou.

 

Saptamana viitoare avem botezul. Vai, vai..am niste emotii...

 

RHan, ma intrebai de Colief. Noi nu am mai avut colici inca de la primele picaturi. Cred ca datorita lui.

Auzeam inca o teorie conform careia colicile functioneaza in jurul cifrei 3: 3 zile pe saptamana, 3 ore de colici, de 3 ori pe zi.

Asa a fost la voi? Astazi nu ii dau Colief. Ar fi fost deja 3 zile de colici,teoretic azi nu ar trebui sa fie. Incerc sa nu ii dau picaturi daca nu are nevoie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...