Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi facem 4 saptamani. Mihaita are 5200g, ia cam 200 g pe saptamana. 

Pediatra ne-a chemat la control la o luna. Stiu ca la o luna se facea controlul pentru displazia de sold. Eu chiar nu vreau sa i se faca radiografie decat daca chiar trebuie.

Il hranesc doar cu lapte de la san. E un mare mancacios. Adoarme doar cu sanul in gura. Daca il fac sa ragaie vrea din nou sa manance. Parca ar fi untr+un continuu puseu de crestere.

De azi noapte e frant, suge mai putin si scoate singur sanul din gura. Doarme si mai mult. Am reusit si eu sa dorm pana la 10. Sunt alt om.

De la atata stimulat mi-au crescut sanii, trebuie sa-mi caut alt sutien, cred ca 95 C, si nu se gasesc. Sanii fiind mari trebuie sa-i sustin cand alaptez iar partile laterale ale sanului raman cred ca negolite si raman tari si ma dor. Am incercat sa-i storc manual si dor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mitraliez repede caci nu se stie cand ma intorc la datorie.

Am depus saptamana trecuta dosarul pentru alocatie, tot in aprilie primim prima alocatie.

Ieri mi-au intrat in cont prima de nastere de la munca. Ei m-au sunat sa-mi spuna de prima. Dragut. Tot ieri am primit prin posta tichete cadou pentru craciun. Au facut un artificiu finaciar sa primesc si eu.

Eu o sa optez pentru 2 ani de stat acasa. Cum spuneam nu are cine sa ma ajute. Socrii nu am si parintii sunt batrani si bolnavi si departe de casa. O sa ne descurcam cumva.

Doasrul pentru indemnizatie il demaraz zilele urmatoare, e multa birocratie. Imi trebuie o adeverinta de la prefectura pentru plata de la alegeri si dureaza cam 3 saptamani.

Daca eu am nascut in ianuarie, ce venituri trebuie sa iau in calcul? Pe 2012 si 2013? Cumva si pe 2011? Stiu ca sunt si contabile printre noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zilele astea am facut experimente. Vreau sa vad la ce alimete pe care le mananc eu face bebele colici. Asa ca am inceput sa mananc orez si carne de curcan si apoi am adaugat diverse alimente. Pe lista neagra sunt ardei rosii, berea fara alcool, ciupercile, rosiile (chiar si fara coaja), ciocolata am exclus-o din start. Dimineata beau cafea cu foarte putina cafeina. Azi am baut putin Ayran sa vad ce efect are. Renuntasem la lactate dar de unde sa iau calciu? Fainoase mananc putin.

Voi ce experiente aveti? Ce provoaca colici?

II dau in continuare ceai pentru colici. Tipele de la farmacie ne tot baga pe gat produse anticolici. La mine nu a u functionat si refuz sa mai ascult reclame pro.

Nu plange mult, noaptea dorm bine, cu 2-3 treziri pentru alimentare(care dureaza cam 40 de minute), precedata de ceai, cacacit, schimbat scutec.

Pentru el e mai greu sa faca cacauta.  Se screme destul de mult. Si daca nu-i iese, plange. Cam asta inseamna pentru noi colicile.

Dupa primele doua linguri de ceai de obicei face kk. daca nu merge, masaj la burtica si daca nici asta nu merge, carpa calda pe burta si apoi mufarea la san.

Acum ma duc la plimbare e foarte frumos afara.

O zi odihnitoare si fara colici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta- si al meu ,dupa ce ragaie vrea iar sa suga. Adoarme numai la san si mai nou am imresia ca se joaca. Parca a descoperit ca poate prinde sanul fara  ajutor si il lasa ,apoi iar il prinde si iar il lasa si iar il prinde.....asta numai dupa ce e satu l. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor dc de aici sunt putin dusi cu capul aseara am fost la spital la urgenta desi debea mergeam si nu puteam sta in fund ei miau dat sa iau paracitamol si au zis cas ok durerile de dupa nastere io nemaiputand de dureri si sotul vazand k am frisoane si sunt toata galbena am fost la o clinica privata mau consultat miau examinat tamponul si au zis k e infectie de la injectia facuta pentru scoaterea placetei k mie numi esea placenta si ca timp de 2 saptamani am avut apa fisurata mi sa inprastiat in col si uite asa am prins io dita mai infectia miau dat antibiotice Co-Amoxiclav si deja dimineata sa cumoscut k am loat antibi ca miau si esit cateva chegulete si acum sunt mai ok pot sa ma ridik din pat nu ma mai doare burta asa tare noroc cu clinicile particulare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...