Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei dulcei de septembrie-octombrie 2013 #12


Recommended Posts

Multumesc de incurajari fetelor [flo2]

 

Ma credeam norocoasa ca nu am trecut prin atatea incercari cum am mai citit pe la fete aici, dar se pare ca fiecare poveste de alaptare are hopurile ei. Asta e, ce nu facem noi pt puiutii nostri..?

 

Raluca, daca incerci sa mulgi intre sesiunile de alaptat, nu o sa scoti mult, mai ales in timpul zilei sau seara.. Incearca noaptea sau dimineata devreme. Eu de exemplu dimineata am cel mai mult lapte. Intr-o zi aveam nevoie de mai mult laptic sa ii las, asa ca la alaptatul de dimineata nu i-am dat decat un san, iar pe celalalt l-am muls si am reusit sa scot 150 ml numai dintr-unul! Ala chiar a fost record, dar oricum, acuma ca stiu ca imi trebuie lapte sa refac stocul de congelator, voi proceda in felul urmator: noaptea si primul alaptat dimineata o sa o las sa suga numai dintr-un san, iar pe celalalt o sa il mulg in acelasi timp cand suge bebe, ca am inteles ca asa scot si mai mult, si oricum in perioada asta cantitatea e cea mai mare de lapte. Sunt curioasa cum o sa mearga treaba asta, dar nu strica sa incerci.

 

Pisellino, in timpul zilei mulg o data la 3 ore, de 3 ori pe zi si ies in jur de 150, 120 si 100 ml, respectiv. Am citit ca trebuie sa produc in jur de 30-45 ml pt fiecare ora cat sunt plecata de acasa, iar la programul meu de 8-9 ore ma incadrez ok. Tu cat scoti?

 

Lori, felicitari pt scolarita! Maine poimaine ii vedem asa si pe dovlecei [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 441
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimii si o cafeluta matinala.

 

Stef e foarte matinal....asa ca adio somn :)

Astazi am in program sarmalute cu varza si placinta cu carne.... [soricel] sper sa termin treaba cat mai repede ca dupa amiaza avem si musafiri.

Mai am 2 zile de rasfat [batcap]  de luni intru la regimul cu supa de varza sa vedem cat rezist . [fri]

Raluca da mi ar place multtt sa ne vedem. [pk]

 

Fug la trebusoara. Va pup si un weekend minunat !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut ieri inimi si pipote de pui cu galuste de faina si baton de casa , ca tot am vb zilele astea de el [:)]  astazi sunt in pana de idei, pana acum am facut curat prin casa (profit de timp cat piciul doarme), am pus 2 ture la spalat .Cred ca o sa fac niste carnati cu garnitura de cartofi. 

Dupa masa mergem la niste prieteni ca ne-au invitat ( un coleg de-al meu de munca care s-a casatorit in ianuarie).

Spor la bucatarit, fetele si un weekend placut va doresc cu puisori cumint si papaciosi! [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am dormit pana la 11. Ma doare capul de prea mult somn. I-a fost mila mamei mele sa ma trezeasca. Acum mama e cu pitica la plimbare, sotul e la sora-mea o ajuta cu casa cea noua pe care o renoveaza si eu sunt singura acasa. Am zis ca fac o supa de rosii si un pic de curatenie prin casa. Maine mergem la piscina in formatie completa. I-am luat Emmei un colacel, sa vedem daca sta cu el. Un weekend relaxant va urez.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut ieri inimi si pipote de pui cu galuste de faina si baton de casa , ca tot am vb zilele astea de el [:)]  astazi sunt in pana de idei, pana acum am facut curat prin casa (profit de timp cat piciul doarme), am pus 2 ture la spalat .Cred ca o sa fac niste carnati cu garnitura de cartofi. 

Dupa masa mergem la niste prieteni ca ne-au invitat ( un coleg de-al meu de munca care s-a casatorit in ianuarie).

Spor la bucatarit, fetele si un weekend placut va doresc cu puisori cumint si papaciosi! [flo2]  [flo2]  [flo2]

Lorena, nu ne dai te rog reteta batonului de casa? Asta ca tot am descoperit rezerva mea de 2 cutii de lapte praf in camara (mi-am adus aminte de el cand a pomenit Andra de Skimmed milk, ca altfel uitasem de tot de el [batcap] ).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am dormit pana la 11. Ma doare capul de prea mult somn. I-a fost mila mamei mele sa ma trezeasca. Acum mama e cu pitica la plimbare, sotul e la sora-mea o ajuta cu casa cea noua pe care o renoveaza si eu sunt singura acasa. Am zis ca fac o supa de rosii si un pic de curatenie prin casa. Maine mergem la piscina in formatie completa. I-am luat Emmei un colacel, sa vedem daca sta cu el. Un weekend relaxant va urez.

Si noi mergem maine la piscina, in formatie completa. E cel mai placut mod de relaxare in momentul de fata. Pana se face cald afara, cel putin.

 

Azi m-am trezit si eu aproape de ora 10 si, la fel ca tine, parca sunt chiauna de la prea mult somn. Am facut ordine pe sus si am schimbat toate paturile. Acum au baietii mei o rutina, program de somn, de mancare, etc...asa ca imi ramane timp berechet pentru mine. Alma se joaca in camera ei cu 2 prietene cu papusile Barbie. Pisoii dorm si eu calc..Cu o mica intrerupere pentru pauza de cafea de acum [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...