Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dovlecei dulcei de septembrie-octombrie 2013 #12


Recommended Posts

  • Răspunsuri 441
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mira, felicitari pentru determinare si reusita! [flo2] [flo2] [flo2]

Pisellino, tot sunt buna si eu la ceva [:-)))]

Ela, mult succes cu Rares azi! S-ar putea sa nu ii placa formula daca bea asa putin. In Ro nu exista mostre de lp de la diverse firme?Ca asa ai putea testa ce ii place. Tu de care ii dai? Ai mei in Ro au strambat din nas la Milupa si au fost multumiti de Aptamil.

Nanne, cu siguranta te descurci tu cu albinuta [:)] [flo2] . Eu ce sa zic cu doi pisoi si  o strumphitza smechera? De multe ori imi aduc aminte sa ma piaptan (doar un ex.) si eu in drum spre iesire.Noroc cu oglinda mare de langa usa, in care e nevitabil sa nu ma vad [:-)))]

Lori, leneveala placuta! Si eu as vrea, dar am de iesit cu pisoii la supermarket si la Alma la scoala, intre doua reprize de vanzari (via FB).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mira: felicitari pentru reusita. Merge faza cu schimbatul pozitiei de alaptat. A mea nu prea vrea asa amadoua culcate la orizontala. Doar ea sta culcata si eu cumva deasupra ei. Ma cam doare spatele dar ce nu face o mama ca sa isi vada puiul satul.

Azi noapte a mancat odata la 2 ore, ba chiar si la o ora, azi pe zi iar la 2 ore. Foame mare la noi. Mai avem un pic si facem 5 luni. Nici nu imi vine sa cred ca repede a trecut timpul. Parca mai ieri aveam burtica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum te simti, Mina, in aceasta ipostaza? [:)]

 

Piselino draga. sa-ti traiasva branza! [flo2] Ma mai duc azi dupa o tura de lapte..Mi-au iesit cam 500g din 3L cu grasime 3,5% si vreo 200g de smantana. Daca fac cate doua ture de branza saptamanal, scap si de cumparat smantana. Acum o sa folosesc smantana rezultata pentru mancarea de spanac de dupa-masa. Acum le dau la pisoi branzica + fructe coapte (mar/para). Un deliciu! [flo2]

Laptele pt 1kg de branza m-ar costa 3 euro doar..Mama mia ce afacere fac (aici doar o cutiuta de smantana de 200g e de obicei cam 1 euro).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum te simti, Mina, in aceasta ipostaza? [:)]

 

Piselino draga. sa-ti traiasva branza! [flo2] Ma mai duc azi dupa o tura de lapte..Mi-au iesit cam 500g din 3L cu grasime 3,5% si vreo 200g de smantana. Daca fac cate doua ture de branza saptamanal, scap si de cumparat smantana. Acum o sa folosesc smantana rezultata pentru mancarea de spanac de dupa-masa. Acum le dau la pisoi branzica + fructe coapte (mar/para). Un deliciu! [flo2]

Laptele pt 1kg de branza m-ar costa 3 euro doar..Mama mia ce afacere fac (aici doar o cutiuta de smantana de 200g e de obicei cam 1 euro).

cam ciudat :-) ma simt. E meritul familiei ( sotul + socrii + matei) ca depun eforturi sa fiu linistita ca totul merge bine fara mine. Dar si asta e ciudat , adica mi-s asa usor de inlocuit? :-))))))))))

Am noroc ca fac ce mi place si e un pic mai usor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miralexia, felicitari mami, mi-au dat lacrimile pentru reusita voastra. Doamne ajuta sa mearga in continuare si sa renunti incet incet la biberon

 

Noi nu cred ca vom reusi, el nu a renuntat din proprie dorinta la san....

 

Daniela, nu cunosc sa fie in Romania lapte de testat, esti obligat sa cumperi cutia, ar fi fost mult mai simplu sa poti testa sa vezi ce ii place lui bebe

O sa vorbesc cu doctora azi, sa vad ce imi recomanda, poate ne intoarcem la aptamil, care l-a refuzat la intarcare, dar el refuza orice atunci. As vrea sa il vad cu pofta de mancare sau sa scoata sunetele cum facea la titi cand o vedea

Of doare sa vexi ca bebe nu paoa cum trebuie, in rest e vesel,face pioi si kaka, soer ca diseara sa nu il mau apuce urletele

 

Pastilutza nu am gasit pozele de la botez

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.lalena.ro/reteta_print.php?id=230&noimages

Asta e varianta de printat, Alina! [flo2]

 

Mie doar 500g mi-au iesit din lapte cu 3,5% . Probabil iese mai mult cu lapte si mai gras, insa aici nu gasesc sau nu am gasit inca. Sau poate nu trebuia sa o storc atata (eu am stors pana aproape nu mai iesea zer din ea si inca era tot moale ca nu am fiert-o decat ff putin).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...