Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dovlecei dulcei de septembrie-octombrie 2013 #12


Recommended Posts

Dany ti-au iesit 200 de grame de smantana???mie numai cateva linguri si am avut laptele si umpic mai gras ca al tau,ai fiert laptele sau l-ai pus asa?cu ce ai acoperit borcanul?poate am gresit eu ceva ...cate zile l-ai tinut?

L-am tinut de sambata pe la amiaza pana azi dimineata.Era deja prins bine. Borcan nu am avut, am folosit un castron de inox, peste care am pus un capac mare, care sa-l acopere bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 441
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Elena,

 

Da, in continuare vin acasa din 3-4 ore pentru alaptat. Sunt contracronometru tot timpul. Si la birou si acasa.

maine si poimaine seara, sotul va fi plecat ...asa ca am sa incerc si ceapa.

Va spun daca are rezultate.

Te cred! Succes cu ceapa :)

 

Am vazut si eu pozele de la botez, doua frumoase sunteti amandoua! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, Daniela, mersi mult pentru sfaturi, asa fac.

Da, eu inca alaptez exclusiv si e bine, inca foarte bine. Pai i-am mai dat in seara asta un ibuprofen-nurofen, dar de maine o las balta - si incerc metodele date de voi jucarioare, gel de dentitie si tzitzi.

Elena si eu tot vreau peg perego ala - ma tot invart sa il iau..dar e scumpicel.Sa vedem ce decid cu tati. Crezi ca il foloseste macar 2 ani? Cate grade mai sunt pe la voi?

 

Andra, ce harnice ati fost in weekend..ioi ioi :) ai luat o decizie buna sa nu stai toata ziua i n bucatarie! daca tot vin ai tai trebuie sa te bucuri de ei. [flo2]

Da, e scump, dar cred ca o sa il foloseasca cel putin 3 ani. Aici limita de greutate e de 35 pounds care ar fi cam 3 ani. Dar pana atunci eu sper ca vine bebe 2 asa ca o sa il folosesc cel putin 4 ani de acuma.. cred ca isi merita investitia [:)] Si cine stie, poate chiar bebe 3 daca ma mai tin balamalele [alcool]

 

Apropos de vreme, azi dimineata erau 0 grade cu soare si s-a simtit ca si cum e primavara. Nu am mai vazut atata lume pe strada de ceva timp haha Toata saptamana o sa fie in jur de 5-8 grade maxima, deci lafaiala in toata regula [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nanne, chiar ma gandeam pe unde umbli [;D]

Ela, ce ati facut la doctor?

Bravo Miralexia!!! Tine-o tot asa! Ma bucur ca perseverenta ta a dat roade, cred ca ai fost tare fericita [flo2]

Lori, asa am fost si eu ieri, cred ca e astenia de iarna ca nu se mai termina odata! [batcap]

Alina, si eu am obisnuit-o intr-o pozitie tare aiurea la alaptat, si acuma ma doare spatele de numa! As vrea sa ma apuc de sport ca sigur mi-as drege spatele, dar nu am motivatie deloc [smulgpar] (si nici timp, dar asta e alta poveste)

Mina, ai supravietuit!!! yayyy hehe O sa devina mai usor, ce a fost mai greu a trecut [pk]

Ma omorati cu branza voastra! Ia sa incerc si eu sa vad ce minunatie iese

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am inceput ieri diversificarea din greseala [soricel] cu mar hhaha Mancam eu un mar taiat feliute si, cum galusca statea la mine in brate, i-am dat si ei sa vad ce face cu el. Nu prea a fost entuziasmata la inceput, ca nu stia ce sa faca cu el, il tineam chiar langa gurita ei si nimic! Pana a inceput sa dea cu limbuta de cateva ori, i-a simtit gustul, apoi nu il mai lasa, l-a prins cu amandoua manutele si sugea la felia aia de i-a luat tot gustul. Nu mai zic de balute si sunete de incantare scotea [:-)))]  Funny rau! Cred ca o sa mearga bine diversificarea [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miraaaa felicitari, da i asa inainte :) exceptional, bravo bravo, ma bucur mult ca ai reusit :) [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Elena, e o mancacioasa :)))) bebelina [pk]  [pk]  [pk]

Ela ce ai facut ;a doctor? [flo2]

Daniela, piselino, lori va apucati de afaceri cu branza? :P [biz] ma abonez si eu :

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...