Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dovlecei dulcei de septembrie-octombrie 2013 #12


Recommended Posts

  • Răspunsuri 441
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dany si eu tot crud l-am pus si nu l-am dat in clocot dupa ce s-a innacrit doar l-am incalzit cam la temperatura corpului a iesit pufoasa tare gata cu laudele ca deja e gata tura 2 la mine dar tot nu am multa smantana cred ca e laptele "bio" de vina de acum cumpar normal de 3.5

Cred ca a ta a iesit mai pufoasa ca a mea [:)] , din ce scrii tu.O sa incerc si asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma m-a lasat domnisoara balta ca a preferat sa mearga la joaca la o prietena acasa (prietena respectiva nu are voie asa de des sa se joace cu alti copii, Alma oricum fiind o exceptie). Asa ca m-am dus singurica. A promis mademoiselle ca ne revansam noi de 8 martie, cand sigur mergem impreuna si ne si cinstim la un cappucino (eu) si un ceau sau altceva (dar nu din categoria cafelelor) d-ra.

 

Am venit tare happy inapoi ca am luat foarte multe chestiute la reduceri..Un plasoi plin (70% pt d-ra si 30% pt pisoi) de la unul din magazinele preferate, cu doar 31 de euro (pe bon scria ca reducerea facuta era de 73 de euro). De la H&M le-am luat exclusiv la pisoi un plasoi mare plin cu diverse marimea 92 (pe la anul) la reduceri de 70% si asta decontand doar bonul valoric primit saptamana trecuta de la fostii vecini, ce au fost in vizita (era un bon de 50 de euro). Am mai trecut pe la un magazin mai mic, unde m-am ales cu un bolero pt mademoiselle, un tricou tot pt ea, un tricou, un pantalon de catifea si o vesta, plus 2 pachete de servetele umede pt pisoi...pe care am dat doar 9 euro...M-am tot dus hlizindu-ma la masina sa revin inapoi. Cred ca cine ma vedea credea ca am luat-o razna, dar tare m-am bucurat de ce afaceri am facut. Nici eu nu ma asteptam. Ah , chiar si banii astia cheltuiti, i-am dat din cei castigati prin diverse vanzari via FB..Ma specializez [:)] vad in "a nu cheltui bani"...Sper sa fac cumva anul asta sa reusesc performanta sa mai pun si ceva bani la o parte ca am diverse proiecte pe viitor (renovari, concedii, etc..). Asa ca acum exersez sa vad ce miscari pot face in acest sens.

Daniela m-ai molipsit si pe mine cu comertul de hainute:)))

La inceput am pus la vanzare cateva bucati,a mers..iar acuma sunt deja un distribuitor serios de hainute aici pe insula.Rade sotul de mine...dar i-am demonstrat azi ca am facut intr-o sapt 70 euro bani de care i-am luat de la H&M o plasa mare de hainute super frumoase!!!

 

Acuma am pus in vanzare un patut de lemn care l-am folosit pana la 3 luni si un leagan pe astea o sa iau bani frumosi:))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu sa ma bag in pat, cu prietena ceapa. :))

Imi vine sa o arunc cat colo, abia ii suport mirosul.

Am fost si la fata in camera sa ii dau ceapa jos din pat, ca o pusesem la picioarele ei, dar cred ca e prea puternic mirosul.

Acum am bagat-o sub pat.

 

Daca era sotul acasa, cred ca era demult la gunoi.

 

Elena, cica ii spune autodiversificare, cand decide belina sa manance ceva cu manuta ei. Atat cat a putut ea. Felicitari pentru reusita.

 

Ca tot vorbiti de branzica asta.... Cum reactioneaza bebelinii la ea? E pe gustul lor? Precis e mai buna branzica,decat telina :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela m-ai molipsit si pe mine cu comertul de hainute:)))

La inceput am pus la vanzare cateva bucati,a mers..iar acuma sunt deja un distribuitor serios de hainute aici pe insula.Rade sotul de mine...dar i-am demonstrat azi ca am facut intr-o sapt 70 euro bani de care i-am luat de la H&M o plasa mare de hainute super frumoase!!!

 

Acuma am pus in vanzare un patut de lemn care l-am folosit pana la 3 luni si un leagan pe astea o sa iau bani frumosi:))).

Eu vand tot ce prind [:-)))] , nu doar hainute..Multe din hainute i le-am dat sorei mele pentru nepotel, dar cum la noi sunt doi voinci, tot raman foarte multe, pe care le vand. Vand si obiecte ce nu-mi trebuiesc, fie ca e vorba de lucruri pentru bebelusi (incalzitor de biberoane de ex...Nu mai am nevoie de cand cu Baby Espresso) sau alte obiecte casnice. Si mie in dulap mi-am facut curatenie si vand pe rand cam tot ce nu mai vreau sa port. Din hainele de graviduta, de exemplu, am vandut vreo 10 bucati de piese diverse, pe care am incasat vreo 70 de euro, dar inca am un ditamai plasoiul (vreo 30 de piese in total, ca eu tot la 2 saptamani imi luam cate ceva in sarcina, la cum cresteam de repede in volum [:-)))] ).

Asa procedez si eu...Din ce vand cumpar ce imi trebuie, de obicei tot pentru copii. .Eu nu ma mai rasfat acum, o voi face cand voi fi slabit suficient de mult sa vreau o garderoba noua. Pana atunci am haine suficiente in diverse marimi..Dupa ce ajung la marimea la care visez, vand iar restul hainelor [:-)))] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, am fost la doctor, bebe are 6,7 kg, fericire mare ca a luat 300 gr saptamana trecuta. A confirmat si doctora ca are anemie, dupa analize, si sa ii dam fier . Iritatia la fundulet si putulica a trecut. Deci suntem , Doamne ajuta, bineeeee.

Doar azi dimineata avea mucisori, dar i-am scos cu aspiratorul si ser, m-am bucurat ca nu a mai plans cand ii bagam ser in nas si s-a hlizit impreuna cu mami si cu tati, apoi el sa culcal la 6 din nou, dar mie mi-a trecut somnul

 

Era la cabinet o mamica cu fetita ei de 4 luni, ghiciti cate kg avea bebelina.... 9 kg, nu i se vedea osul nazal, ca facea punte cu obrajorii, doar varful nasului....si era alaptata exclusiv la san, in rest ceilalti copii, fotomodele ca fi-miu

 

Azi mergem in vizite la mamaie si la niste prieteni, ieri am facut si cumparaturi cu Arnia, cumparat chiloti pt noi mamicile si hainute pt bebei, eu am luat si bascheti sa il incalt la botez. Pentru prima oara s-au privit fata in fata baietii nostri, Alex a lui Arnia i-a tras un zambet lu Rares de toata frumusetea

 

Aseara iarasi incepuse Rares sa urle, cum il puneam pe pat, tipa de mama focului, obosisem si eu si tati cu el in brate, si  mi-a venit ideea ca noi nu am mai stat in sufragerie pe salteluta de joaca, a fost tare fericit, a tacut instantaneu si s-a jucat pana la masa de ora 10 seara. Oare sa ii fi fost dor de jucarii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, am fost la doctor, bebe are 6,7 kg, fericire mare ca a luat 300 gr saptamana trecuta. A confirmat si doctora ca are anemie, dupa analize, si sa ii dam fier . Iritatia la fundulet si putulica a trecut. Deci suntem , Doamne ajuta, bineeeee.

Doar azi dimineata avea mucisori, dar i-am scos cu aspiratorul si ser, m-am bucurat ca nu a mai plans cand ii bagam ser in nas si s-a hlizit impreuna cu mami si cu tati, apoi el sa culcal la 6 din nou, dar mie mi-a trecut somnul

 

Era la cabinet o mamica cu fetita ei de 4 luni, ghiciti cate kg avea bebelina.... 9 kg, nu i se vedea osul nazal, ca facea punte cu obrajorii, doar varful nasului....si era alaptata exclusiv la san, in rest ceilalti copii, fotomodele ca fi-miu

 

Azi mergem in vizite la mamaie si la niste prieteni, ieri am facut si cumparaturi cu Arnia, cumparat chiloti pt noi mamicile si hainute pt bebei, eu am luat si bascheti sa il incalt la botez. Pentru prima oara s-au privit fata in fata baietii nostri, Alex a lui Arnia i-a tras un zambet lu Rares de toata frumusetea

 

Aseara iarasi incepuse Rares sa urle, cum il puneam pe pat, tipa de mama focului, obosisem si eu si tati cu el in brate, si  mi-a venit ideea ca noi nu am mai stat in sufragerie pe salteluta de joaca, a fost tare fericit, a tacut instantaneu si s-a jucat pana la masa de ora 10 seara. Oare sa ii fi fost dor de jucarii?

Pai eu cred ca de acum isi cer si ei drepturile, Ela!. Ai mei se plictisesc doar intr-un loc, fie ca-s singuri, fie amandoi, asa ca le schimb mereu locatia:tarc, covorasul de activitati, leagan (pe rand), balansoar (deocamdata acolo stau cand ii hranesc sau cand ma asista in bucatarie, sa ma vada..Si normal ca si in bratele noastre, ale tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...