Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei dulcei de septembrie-octombrie 2013 #12


Recommended Posts

  • Răspunsuri 441
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumesc de sustinere si intelegere dragele mele

Succes la diversificare, noi fiind mai micuti am inceput cu cereale si i-au placut, i le dau in bibe, nu cred ca va fi instare cu lingurita

 

Maine ma duc la mani si pedichiura, am un colt la unghia mare de la picior si ma doare ingrozitor, nici nu pot sa ating locul. Sper sa rezist maine durerii, dar daca taie coltul eu stiu ca cedeaza durerea. A...si sper ca ma poate face cu ustensilele mele, ca eu de asta nu merg la profesionist, imi e frica de luat vreo boala... vineri ma duc la epilat si saptamana viitoare la vopsit si tuns. Imi cade rau de tot parul si am un curaj nebun sa ma tund bob pe par cret. Cand i-am spus sotului ca ma tund sa inegrit de suparare, dar nu am ce sa fac, de cand am venit din spital cad smocuri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena: noi avem scaunelul peg perego siesta nu prima papa. E un pic mai scump asta al meu. Tavita e ok si acum, si a mea fetita e inca mica, are o tava detasabila si se poate spala usor in chiuveta sau chiar la masiba de spalat vase. Scaunul noi l-am luat din piele ecologica si nu are cute, se sterge ft usor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce termin cu regimul de om bolnav voi face o praji inventata de mine: piscoturi stropite cu zeama din compot de persici si amareto cu crema din mascarpone si frisca, piersici din compot taiate cubulete, iar deasupra fulgi de migdale, MERGE?

 

Oh, daaa !!! [yum]

 

Am si salvat reteta, merci !! Sa fie curand si sa aveti pofta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tare fain e scaunelul, Alina, sa-l folositi sanatoase! Al meu, Graco, e tot in pod, inca nu a ajuns tati sa se suie sa-l dea jos, o hranesc pe pitica tinand-o in brate. Sper sa ajunga maine sau poimaine "sus", mai ales ca are de pus niste cutii si niste lucruri in pod.

 

Eu musai vreau sa ii cer mamei sa imi aduca niste lapte praf Raraul, sa fac ciocolata de casa cu alune de padure, am citit la partea de bucatarie pe DC si mi s-a facut o poftaaaa...  Aici nu gasesc lapte praf, decat formula. Da' asta doar dupa ce termin cu partea a doua de Rina  - o sa ma opresc weekendul asta, ca saptamana viitoare vin ai mei in vizita sa ne vada, dar dupa ce pleaca mai tin dieta inca 2-3 saptamani... si cand termin si cu asta o sa celebrez cu ciucalata [pk] [pk] [pk] (sper sa iasa, nu am facut niciodata)

 

Si desertul tau pare super, Ela, l-am salvat si eu. Si mie imi cadea parul dupa ce am nascut, din cate stiu e pe baza hormonala, am senzatia ca deja nu mai cade. Bafta maine la pedichiura!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...