Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dovlecei dulcei de septembrie-octombrie 2013 #12


Recommended Posts

Buna, fetelor!

Situatia mea cu laptele e la fel, tot mai putin, desi iau si pastile si beau si ceai. M-am hotarat sa fac tot posibilul sa ma odihnesc mai mult si sa ma supar mai putin, desi partea a doua e mai grea, alternativa ar fi sa pierd laptele si nu e bine. Starea lui Stef e la fel, tot scaune proaste, am o vaga impresie ca mai e ceva ce ii face rau pe langa lactatelșe deja scoase d emai bine de 2 saptamani.Sunt disperata!! Acum ii dau si fier si face si mai rau... mai apos, dar sunt maxim 3 pe zi. In schimb a inceput sa zica mama, uitandu-se la mine sau ca strigat, adic a e constient  ca ma cheama. Ma topesc!!! Zice si Ale, adica o striga pe sor-sa. 

Tot nu se intoarce pe nicio ăarte, in schimb daca il pui la 60 sau chiar 45 de grade se ridica in fund, de cele mai multe ori fara sa se tina de ceva.

citesc si tot citesc si sunt convinsa a o sa incepem diversificarea si noi tot cu legume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 441
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna fetelor,

foarte pe fuga dieta ca dupa o raceala am avut doua zile full de  party Andrei face 17 ani azi  si l-am sarbatorit  sambata acasa cu hoarda de pusti si duminica babalai..deci o gramada de treaba

 

Saptamana I+II: carne fiarta, fripta, grasimi(slaninuta )unt, margarina, supa de carne, branza , cascaval , mezeluri,masline, castraveti, muraturi la saramura , apa, cafea ceai

 

Saptamana III+IV: tot ce era inainte +telina, varza,ardei gras, salata verde

 

Saptamana V+VI: tot ce era inainte + ceapa+usturoi ,fasole verde,rosii, ardei iute,visine, capsuni ,zmeura, suc de rosie

 

Saptamana VII+VII tot ce era inainte+ toate zarzavaturile  smantana, ciuperci sfecla de zahar

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emma a inceput sa doarma tot mai putin in timpul zilei. Dar nu e obosita. Doarme noaptea 11 ore si ziua maxin 2 in mai multe reprize. Am trecut la caruciorul sport pt ca in landou se ridicasingura in fund si imi era teama sa nu pice. Nu prea mai doarme nici afara. Acum urmareste tot ce e in jurul ei: pisici, rate, etc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetelor,

 

Nanne, asa sunt si eu, fiecare gest nou, actiune noua, ma emotioneaza maxim. Saptamana trecuta a lins o felie de mar si era sa ma innec in lacrimi! Nebuna si eu
Pupici la Albinuta draguta! [flo2]

Andra, tare adevarata chestia asta cu distrasul de la san. Eu nici nu pot sa imi iau ochii de la ea cateodata ca si intoarce capul sa vada unde ma uit, sa nu mai vorbim de faptul ca nu am voie sa scot nici un sunet, nici o vorba, nici o tuse, un stranut, fara oaspeti in camera, ca imediat isi pierde interesul de papica
La multi ani sotului, cu intarziere :) Ce fain v-ati distrat in weekend. Apropos de vikingi, te uiti la serial? Incepe un nou sezon joi, de-abia astept!!! [pk]

Mda, cu televizorul e problema si la noi, casca ochii acolo de nu mai o scoti din el. Mai nou asta e metoda cea mai buna de a taia unghiutele, o pun in fata televizorului si nici nu se mai misca [:)]  Dar incercam pe cat posibil sa nu o lasam. Acuma cu olimpiada asta ce am stat mai mult seara la tv, dar in general daca am ceva de vazut, ma uit dupa ce o culc (daca mai am timp si chef), deoarece si asa inregistrez tot ce ma intereseaza.

Salteluta si eu o tin inca in pat, dar domnisoara mea nu da semne ca ar pleca la plimbare in curand, e lenesa. Cred ca daca as pune-o pe jos, i s-ar face parul permanent la soacra instantaneu [zirea]

Miralexia, succes in continuare cu diversificarea! Ai dreptate cu rabdarea, inca nu am inceput dar cred ca e un proces lung si cu peripetii

Raluca, sper sa reusesti sa te linistesti si sa nu iti afecteze de tot lapticul. Ce dulce Stef cum stie el sa va cheme hehe

Flavia, la multi ani lui Andrei! success in continuare cu dieta
 

Azi ne vine si noua scaunelul, yayyyy! Abia astept sa ii dau prima lingurita de mancare, trebuie sa imi pregatesc batista [:-)))] Pai ce numai ea sa aiba bavetica?? Saptamana asta facem si noi 5 luni deci se apropie momentul cu pasi grabiti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim frumos pentru urarile pentru tati!

Azi venim cu tortulet, piticuta noastra a implinit 6 luni! Nici nu imi vine sa cred!!!

 

Si noi am modificat pozitia caruciorului, sa stea Missy in fund, deja sta foarte bine pe poponet si nici o sansa sa o mai poti scoate ea fiind la orizontala.

 

Flavia, La Multi Ani lui Andrei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Andrei! La multi ani Pixie!  [flo2]  [flo2]  [flo2]  sa cresteti frumos !

 

Raluca, sper sa treci cu bine de acest hop din viata ta si sa te bucuri cat mai mult de ai tai pui, te imbratisez  [flo2]

Andra, Alina , felicitari pentru trecerea la etapa carucior  [flo2]

Elena, eu trag un plans si la mutatul din landou la carucior, vrei si tu? :))))

ioi cum trece timpul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Na seara!

 

La multi ani pt Andrei de Flavis si pt Tati de Pixie!!!!

 

 

eu tot pe coclauri, azi in Iasi, ma intorc maine seara. F obosita si f stresata ca s departe de pui, deja sotu se vaita ca nu se mai poate intelege cu mine.... Maia e bine cu bunicii, tati si fratiorul, o cam chinuie gingiutele ziua, insa noaptea doarme destul de bine. Am discutii cu bunica over protective care doarme cu fata in pat si se vaita ca asta mica se foieste toata noaptea dar nu vrea sa ma creada ca ea doarme cel mai bine in patutul ei. Of. Abia astept sa termin tura asta de evenimente si sa-mi acord catva timp in care sa fiu doar mamica pt copii.

 

Va pup, noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...