Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei dulcei de septembrie-octombrie 2013 #12


Recommended Posts

Andra, si noi am sperat multe pana duminica trecuta....Acum  macar stim o treaba si trebuie sa ne organizam noi concret, sa nu mai speram la nimic din partea altora.Eu incerc sa o iau ca atare si pur si simplu sa ma fac ca ploua , la randul meu, cand ma va mai ruga careva ceva din familia de aici. Asta ca sa fiu corecta [pirat] [:D] . Al meu sot insa  e tare dezamagit si sper sa nu le zica  cateva verde in fata zilele astea, tocmai de ziua mea.Stiu sigur ca nu se mai abtine mult.De fapt, cred ca e bine sa-si exprime nemultumirea. Macar asa stiu si ei ca fiul lor nu le apreciaza atitudinea, ca acum sunt convinsi ca le-o accepta/respecta.

Enfin, case closed [hot] .

 

Daniella, nu stiu sa-ti mai fi zis, dar iti zic oricum acum: Casa de  piatra! Multi ani fericiti impreuna! [flo2] [flo2] [flo2]  Frumoase pozele voastre!

 

Elena, la vederea pozelor cu Sabinuta, Alma a exclamat: "sper ca unul din fratii mei sa se insoare cu fetita asta frumoasa!"..Asa  ca poate ne incuscrim [:-)))] . Tare draguta e domnisoara [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 441
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Awwww multumim Daniela! haha ce draguta Alma! Asa deci punem de-o incuscreala. Promit sa fiu o soacra buna care ajuta cu nepoteii [:D]

 

Am uitat sa va zic ce surpriza mi-a facut galusca zilele trecute. Intr-o seara ii schimbam scutecelul inainte de papica si culcare si ma aplec sa pun scutecul murdar in gunoiul lui, nimic special, ca de obicei. Ei cand ma ridic, o buseste pe fi-mea un ras in hohote ca niciodata! Nici nu stiam ce am facut, am tot retrasat pasii sa o fac sa rada din nou, ca m-a luat prin surprindere, dar nimic! A mai avut asa tentative micute, dar niciodata ca atunci, asa un ras din ala cu sughituri aproape [:-)))]  Cu toate schimonoselile mele, cucu bau in toate chipurile, tot felul de sunete ce imita toate animalele pamantului, nimic nu are priza, in schimb simplul fapt ca i-am aruncat scutecul a amuzat-o teribil! Ce ti-e si cu piticii astia [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniella: casa de piatra!!

Ce bebelusi frumosi avem!!

Dany: asa sunt soacrele, doamne ajuta ca avem mame cu care ne intelegem si pot sa ne ajute.

Azi am lasat.o pe Emma pe jos pe covor in picioarele goale mai mult timp ssi da semne ca vrea sa mearga de-a busilea. Isi ridica funduletul si se ridica si pe brate dar nu amandoua deodata deocamdata, le face separat. Dar reuseste sa se deplaseze cumva.

Azi am facut o mica durmetie prin padure, 3 ore si ceva. Vremea a fost extrem de frumoasa, cald, soare. Am fost cu caruciorul prin padure si a mers. Aveam la mine si manduca, dar nu am folosit-o. Am facut pauza de tzitzi pe o buturuga pe malul unui lac. Tzitzi cu priveliste. Emma a dormit vre-o ora si ceva apoi a fost treaza si foarte curioasa de tot ce vedea in padure. 

Am primit si eu zambile si frezii de la sotul meu si am vrut sa i le arat si Emmei si a bagat pumnii in ele, a reusit sa smulga vre-o 3 flori si direct la gura. Am prins-o la timp, nu a inghitit nimic. Mi-a mai rupt o frunza zilele trecute de la cala din ghiveci. 

Azi s-a jucat foarte frumos cu o punga. A fasait-o, a morfilit-o. Era la mine in brate si ma tot minunam de ea.

Ea rade cu hohote daca o gadili, daca vi spre ea si ii faci "ham, ham, te mananc", daca o pup pe burtica cu zgomot.

Am citit ca bebelusii cam pe la vrasta asta se ataseaza de ceva: un uruslet de plus, o paturica, etc. Cred ca fata mea s-a atasat de...mine. Eu sunt ursuletul ei. Cum dispar din peisaj, chiar daca e cu sotul sau cu mama, se incrunta, incepe sa strige meee, si daca nu apar plange. Cum apar eu in campul ei vizual i se lumineaza fata, zambeste, se opreste brusc din marat. Mai pateste cineva asa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, am uitat sa va zic. La cabinet, cat am stat eu sa imi puna implantul (facut anestezie locala, "insertat" betisorul in brat, si apoi bandajat bratul) , vreo 10 minute a durat operatiunea, madmazel a ramas cu doamnele de la receptie, se trezise si avea chef de povestit si stat in brate. Au rasfatat-o cat au vrut, ea a fost cuminte si curioasa, am inteles ca ii zburau ochisorii in toate directiile si a amuzat pe toata lumea.

Si inca o treaba. A trebuit sa ma sui pe cantar - premiera pentru mine, ultima data m-am cantarit in februarie anul trecut, cand eram gravida in luna a 3-a. Prima veste buna - am slabit toate kilele puse in sarcina + inca vreo 2 din ce aveam in plus. A doua, BMI-ul e 24, deci sunt in categoria "normala". Mai am in obiectiv de dat jos inca vreo 3, max 5 kg si-s super-multumita [pk] [pk] [pk] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, asa e, la varsta asta bebelusii se ataseaza de cate ceva, sau... de cineva. Si eu prefer sa stiu ca pitica e atasata de mine, mai degraba, decat de un ursulet, sau paturica, papusica sau... orice altceva ce inlocuieste pe mami. Si Missy rade in hohote cand o gadilam sau ii suflam sub barbita, sau burtica, sau o gadilam, iar frate-sau e ca un clown, face tot felul de mutrite, se agita, topaie, isi da cu un balon in cap, iar ea se prapadeste de ras.  Inca nu spune cuconita mare lucru, dar sunetele diferite pe care le scoate sunt clar... diferite, un fel de ciripit cand e ceva ce o bucura, un fel de "garrr" afectuos cand o iau si o pup, sau cand ne dragalim, un fel de "meee" sau "eeeee" cand vrea ceva (de obicei atentie), cand il vede pe frate-sau scoate cate un "heya"...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena, e un colac imbracat in material se numeste Playnest de la Galt toys il gasesti pe Amazon sau chiar si la un extra supermarket , dar se simte in el fenomenal , si isi pune in miscare fiecare oscior!

 

Nanne , hmmm grupa 0 si moi si inca Negativ :)))putin carnivora dar si lactatele imi plac de mor, dar am trecut la zero fat toate branzeturile etc.

Eu nici nu mai zic nimic de varsta ca se pare ca sunt cea mai babaciune pt primul bebica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Daniela, Alina!

 

Daniela , mama ta sa fie sanatoasa sa te poata ajuta iar in rest Don't worry ca nu poti inchide gura lumii , la noi mama ma ajutat pana la 3 luni a fost un super ajutor , iar in toamna cand incep munca cred ca am sa o chem sa vina inva 3-4 luni , sotul meu ar vrea mai mult ca mama sa l ingrijeasca decat sa dau o caruta de bani pe gradinita sau chidminder,

 

I am not funny , dar bebica meu i dau degetele si cu asa o forta se ridica din verticala ca raman muta , si se gadila de numa si rade zici ca i om mare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniella, si pe mine m-a tentat playnestul (are si cumnata unul si stiu ce folositor e), dar e casa plina, avem si swing, si bouncer, si music station, si jumperoo, si salteluta de joaca, si inca o paturica de joaca, si o multime de jucarii, si... si...spatiu nu avem insa, si am zis ca nu mai luam si nestul, ca nu mai avem unde sa-l punem [batcap] [batcap] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...