Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dovlecei dulcei de septembrie-octombrie 2013 #12


Recommended Posts

Lipseste omul o zi si scrieti 5 pagini :))))))) de abia le-am citit.

Pisselino, cum sa te uitam??? Te asteptam la raport!'

Andra, bravo pentru implant acu stai si tu linistita. Ce trist e ca tre' sa incepi si tu jobul! Sper sa te reobisnuiesti cat mai repede.

Nanne La multi ani pentru Albinuta  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 441
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aaaaa, Daniela si Alexandru toata ziua ar da cu manutele in masa si ar arunca jucariile pe jos si mami/tati sa le ridice..si iar poc poc poc.

Trebe neaparat scaun!!!, ca azi l-am tinut pe picioare toata ziua - i-am spalat salteaua de la swing.

Ma bag la lucru - ca eu mai lucrez de acasa cand mai prind vre-un proiect.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, astazi avem 5 luni! Iuhu! Multumim de urari! 
Noua ne place pe burtica, dar si mai tare pe spate :)) cum ma plictisesc, cum ma întorc. Ne place si sa stam in popo. Cand sta la mine in brate, in "fund", cu spatele sprijinita pe mine, isi trage umerii si se îndreaptă si sta singurica vreo câteva secunde, apoi revine. Sta putin si iar se îndreaptă. Nu am pus-o intre perne, nici nu cred ca o voi face. O tin doar la 30-40 gr vreo 15 minute pe zi.
 
Andra, stiu ca sunt bine la 23, dar am inca ceva burtica, iar blugii mei nu ma încap ;) am pulpe serioase acum, insa banuiesc ca se vor duce prin exercitii.
e foarte bine ca se gaseste lapte gata preparat si ce e mai important, ca este pe placul lui Pixie. Dați-i inainte cu legume :))
Si daca vrei sa tii o dieta sănatoasa, ti-am gasit o reteta buna de colac secuiesc :))
 
Ela, stai sa vezi eu mama denaturata :) azi la 10 aveam kineto. Suna tel la 8 fara 10, imi zic ca mai stau 5 Min si ma trezesc la 9 si 5! Ar fi trebuit ca copilul sa fie schimbat, mâncat, aranjat, mama lui trebuia si ea sa se spele, mănânce etc. Am pus sa ii fac niste lapte, pe care sa il iau cu mine in taxi, am reusit sa mănânc o banana, am îmbrăcat copilul, m-am spălat si îmbrăcat, am comandat taxi, am pus combinezonul, copilul in scoica si la 9:49 [:D] eram in taxi. Cand sa închid ușa mașinii, simt ca imi lipeste ceva, imi cazuse cercelul. Taximetrul: nu, haideti sa ne uitam. Il gasesc pana la urma, dar cheita, ioc! Haideti sa mergem ca trebuia sa fim la 10 in x loc. Copilul a inceput sa planga, pt ca ii era foame, scoate laptele deja preparat si da-i papica. Am întârziat  , dar ea si-a facut exercitiile si s-a plimbat pe minge :))
m-au sunat dupa-amiaza, ca mi-au gasit cheita :)) fusese in glugă, probabil si a cazut cand m-am dezbracat.
ce zici?! Oricum uitam toate cate ceva acasa, asta ca sa stii. Eu pun apa f calda in biberon, pe care il pun in geanta termo. Alaturi, pun si dozajul de LP.
 
Urechiusele (si spatele lor, normal) le curat doar in exterior cu prosopel, pansament, etc.; din maternitate chiar mi s-a zis sa nu folosesc niciun betisor, nici macar cu opritor. Pentru mine folosesc de vreo 2-3/sapt Audispray. Avem totusi betisoare in casa :))
 
Pise, cum sa te uitam?! Cine mai aduce aici noutati despre brânzica sau spălat bibe cu orez? :))

 

Daniella, daca mai ai fulgisori la BP, s-ar putea ca PK sa nu iti dea AC. Din cate zicea Lara (de care nu mai stiu nimic, apropo), făcea FET au naturel ;) si inca ceva, la noi perna nu se mai poarta sub cap, ci pe cap. Vezi mai jos ;)

 

Alina, ca spuneai de Ameda... Distribuitorul din RO are niste sutiene speciale, astfel ca o poti folosi hands free. Asta ca idee.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nanne, ce dulce albinuta ! Si ce ciuf scump are!  Sar'na de link-ul cu retete, pana sa ma apuc sa gasesc colacul am vazut un tort de ciocolata oooof viata mea!!

 

A, eu nu mai imi bat capul cu pregatit si iesit din casa la timp - cand e vorba de ore fixe, stabilim sa avem cam 10-15 min extra pentru pregatiri - ca mereu se intampla ceva, un scutec de schimbat, o hainuta, Mister vrea una sau alta, taica-sau isi uita telefonul sau il deranjeaza lentila de contact, cine stie eu ce treaba urgenta am... deci daca e vorba sa plecam sa zicem la 10, spunem 9.45, ca atunci probabil intr-adevar sunt sanse mari sa iesim pe usa la 10 :))

 

Daniella, tin pumnii sa aduceti acasa, cand vine vremea, si un fratior sau/si surioara lui Alexander [flo2]

 

Daniela, pai asa face omu' muschi, plimband copilul (la tine copiii) in brate. Am si eu niste bicepsi, sa-mi traiasca  :)))

 

Arnnia [pup], spor la lucru - si eu lucrez in seara asta, au iesit trupetii mei cu masina si eu m-am logat la telefoane, mai pica niste lire si de-aici. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nanne ce dulcica e Albinuta si ce obrajori pupabili are! Si noi avem pijamaluta cu gargarite de la Next dar e pe rosu toata :)

 

Cand te gandesti sa ii dai mancare la Albinuta? Eu ma gandesc ca in 2 sapt o sa incep deja

 

Daniela, asa si pitica mea, cum o pun in scaunel cum incepe sa bata masa. Aseara ii cantam arii de muzica simfonica cu unghiile mele pe masuta si sa vezi ce dadea si ea, si mai tare [:-)))]  Cred ca ii iau ceva pian sa il zdrangane pana una alta

 

Alina, si la noi scaunelul e pe post de carucior de plimbat prin casa, in timp ce mami asigura si efectele speciale sonore de Formula 1  [bonjovi] 

 

Andra, spor la bucatarit

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi fac la cina dovlecei pane, ca tot luasem dovlecel sa-i dau piticutei [:)].

Dar voi la ce ora luati cina? [:)]

Eu ma pregatesc sa fac Boeuf Bourguignon pe maine la cina pt neamurile prea iubite [:-)))] (cel putin in momentul de fata).

Asta pt ca maine sunt sigura ca bratele imi vor fi ocupate destul de des de pisoi.

Azi seara am inaugurat noul swing, care e interesant doar maxim jumate de ora, suficient insa pana sa ii dau o sticluta de lapte unuia dintre copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nanne ce dulcica e Albinuta si ce obrajori pupabili are! Si noi avem pijamaluta cu gargarite de la Next dar e pe rosu toata :)

 

Cand te gandesti sa ii dai mancare la Albinuta? Eu ma gandesc ca in 2 sapt o sa incep deja

 

Daniela, asa si pitica mea, cum o pun in scaunel cum incepe sa bata masa. Aseara ii cantam arii de muzica simfonica cu unghiile mele pe masuta si sa vezi ce dadea si ea, si mai tare [:-)))]  Cred ca ii iau ceva pian sa il zdrangane pana una alta

 

Alina, si la noi scaunelul e pe post de carucior de plimbat prin casa, in timp ce mami asigura si efectele speciale sonore de Formula 1  [bonjovi] 

 

Andra, spor la bucatarit

Ce bine  ca mi-ai amintit!! [flo2] [flo2]  Pisoii au primit un pian si un saxofon de folosit de la 6 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...