Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (3)


Recommended Posts

Multumesc fetelor, da, macar bine ca a trecut!

 

Ne intoarcem de la control. A fost minunat, Fetita mea e perfect dezvoltata. Are 4270grame,pediatra e foarte incantata de evolutia ei. Am o pediatra pro-alaptare exclusiva. A explicat pe intelesul sotului ca nu se da nimic la copil in afara de lapte. I-am mai explicat si eu, cu argumente bine structurate. Vom vedea ce a priceput. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

K - felicitari

came - si eu zic ca daca sunt putini sa-si comande fiecare ce vrea, mai ales daca preturile dn restaurantul respectiv nu sunt exagerate.

 

noi am fost ieri la ecografie de sold, totul e ok.

am fost marti si la control oftalmologic, pt. ca lui Victoras tot ii curge un ochisor si, dupa cum bine am banuit, e canal lacrimal infundat. asa ca atentie cui ii mai curge vreun ochisor, posibil sa fie asta, cica se intalneste cam la 30% din copii, asa ca probabilitatea e destul de mare.

dr. a zis sa-i facem masaj, m citit si pe net ca masajul e prima solutie, de cele mai multe ori se desfunda pana la varsta de un an al copilului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelushka, la botezul finutzului noi am fost vreo 15...am fost la un restaurant decent ca preturi si fiecare a comandat ce a vrut...sau poti sa comanzi dinainte vreo 2 platouri cu aperitive si apoi fiecaqre ce vrea...crede-ma ca lumea nu se va arunca la scumpeturi...de ex eu am luat o salata, pt ca atat mi-a trebuit...baietii au luat si ciorbita si felul doi...ca atat le-a trebuit...si cum nu poti pune doar o salata la meniu vei ajunge sa platesti pentru fiecare femeie mai mult decat e necesar...si da si bine ca fiecare poate lua ce vrea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RHan, si baiatul meu face kk la 3 ore si nu cred ca e vreo problema. A facut de vreo doua ori si verzui.

Am citit intr-o carte ca nu are importanta daca e verde atata timp cat nu sunt si alte schimbari in aspect si copilul se simte bine. Poate fi semn de infectie intestinala, daca imi aduc bine aminte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf sami zic si io oful oare a mai patit cineva ca mine deci mia fost rau mam dus la dc mia dat antibiotic pana aici e ok dar acum incepe calvaru si stresul printesa mea a racit tuseste ochisorii se unfla si curg adica face ceva galben merg la dc sim spune cai ok dar io am vazut k ia debea respira si maine mer g la privat si din toate astea uite cum raman io fara lapte fetelor nu mai curge nimik din sani mei deci nimik nu ca nu curge apa nimik si puiu meu e asa agitat si azi iam dat laptic si a facut cacutu cam verde oare e ok
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Dupa ce trec si peste ziua de astazi promit ca imi fac timp sa va povestesc mai multe si sa raspund mesajelor.

 

Pe scurt: Adrya, scaunul verde nu e motiv de ingrijorare.

 

Came, cel mai bine e sa le oferi oamenilor posibilitatea de a alege ce vor sa manance. E mai bine si pentru buzunarul vostru si pentru ei. Risti sa comanzi prea mult pentru cei ce mananca de obicei putin si dietetic sau sa nu le placa alegerea (de genul:sa dai snitele unor persoane care nu prefera prajelile) .

 

Noi azi avem baita (scaldat/scoaterea din mir). Sotul face curatenie prin casa si eu o alaptez pe diva mica. Dupa baita punem invitatii (nasa si logodnicul ei) la masa. Ii servim cu aperitiv, salata de curcan cu hrean si maioneza si apoi cate un pastrav. Desertul e absent, avem doar niste prajituri cumparate. Tortul a fost delicios asa ca nu a mai ramas nimic din el. De baut avem apa,suc Santal, vin rosu pentru logodnicul nasei (preot in devenire) si whisky pentru sotul meu. Va povestec si voua, poate va dau idei. Mie mi-a fost greu sa aleg un meniu diferit ce cel de la botez.

 

Va pup

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...