Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

da, k maine avem botezul,la biserica undeva in centru la ora 13 si apoi la un restaurant apoape de casa. O sa fie ceva lume, aprox 40 de pers..s-au adunat destul de multi desi initial ne gandeam ca o sa fim max 20.Nu m-am gandit deloc la baita de a doua zi..si acum trebuie sa caut pe net ce-mi trebuie..am uitat cu desavarsire (:

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

K, felicitari pt evolutia Evei :) ma bucur ca pediatra e asa cum iti doresti si nu ai fost singura in "lupta" asta de convingere.

 

Multumesc pt raspunsuri, cred ca asa e cel mai bine, fiecare sa-si aleaga ce vrea din meniu.

 

Am o maaaare problema, poate s-a mai confruntat cineva si are vreo idee. Nu mai am lapte, pur si simplu azi nu mai am. Joi bb a tras mai putin de la sani (cam toata ziua am avut sanii umflati de la lapte), vineri a tras normal (5-6 min de la un san la o masa). Azi m-am trezit cu sanii "dezumflati" si de abia vine ceva laptic cand il pun pe bb, stiu asta pt ca doarme foarte putin si iara vrea sa pape, iar cu pompa nu reusesc sa scot nimic.

Sunt stresata, plansa, derutata, cum de s-a intamplat asa ceva peste noapte, si ce fac acum. Probabil la noapte voi fi nevoita sa-i dau LP.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Came, eu zic sa stai linistita. Se regleaza lactatia! E normal sa simti sanii asa. Eu nu scot mare lucru cu pompa niciodata, curge cand strang de sfarc, dar nu e regula sa curga cand strangi si nu te poti lua dupa asta. Si cum bebele are la 6 saptamani sunteti fix la puseu ca si noi, de aceea papa des. Da-i doar san, stati piele pe piele dezbracati, pune-te in pat si relaxeaza-te, ai laptic, e normal sa se regleze lactatia dupa o luna de alaptare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Came, eu zic sa stai linistita. Se regleaza lactatia! E normal sa simti sanii asa. Eu nu scot mare lucru cu pompa niciodata, curge cand strang de sfarc, dar nu e regula sa curga cand strangi si nu te poti lua dupa asta. Si cum bebele are la 6 saptamani sunteti fix la puseu ca si noi, de aceea papa des. Da-i doar san, stati piele pe piele dezbracati, pune-te in pat si relaxeaza-te, ai laptic, e normal sa se regleze lactatia dupa o luna de alaptare!

Multumesc de incurajare K :). Asta fac, il pun la san si cand nu vrea. Doarme foarte putin si deci am ocazia sa-i arat sanul. Ma ingrijoareaza ca nu mai am sanii plini, intariti, dar o fi din cauza ca nu apuca sa treaca mai mult timp intre 2 alaptari. Imi doresc enorm sa alaptez, oricum nu cedez atata de repede. Cand e la san, simt cum vine laptele, sper sa trecem cu bine peste hop-ul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

came - stai linistita, nu e nici un hop, se regleaza lactatia, e normal sa fie asa. nu ai cum sa ramai pur si simplu fara lapte peste noapte, decat daca s-ar fi intamplat ceva radical. cand fiica-mea avea 2 ani si ceva si sugea mereu simteam ca nu am cine stie ce lapte, apoi am plecat in delegatie 3 zile. atunci abia s-a vazut cat lapte e, cand n-a mai supt copilul o zi intreaga, parca explodau...

 

ank - bafa maine la botez.

 

Rhan - baia de a doua zi e traditie ortodoxa cica. poate o fi si la catolici, nu stiu.

vin nasii si scalda copilul, iar in apa se pun diverse. nasii tre sa aduca prosop, sampon, haine etc, iar parintii sa serveasca cu una-alta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...