Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (3)


Recommended Posts

La baitza eu nu voi folosi decat apa si samponel, eventual cateva petale de trandafir, dar mai ma gandesc. Am avut prilejul anul trecut la nepoata mea la botez, sa-l aud pe preot insistand ca baitza sa se faca doar cu apa si samponel. Se pare ca "ciorba" aceea de produse e un obicei pagan, o traditie neacceptata de biserica. Bine e dragut obiceiul, nu sunt impotriva cui il respecta, doar ca eu nu-mi voi mozoli copilu cu oua, miere, lapte, fulgi etc. Cred ca imediat dupa ar trebui spalat, cum sa lasi copilul cu atatea pe el?!?? In fine, abia asteptam sa ne crestinam ca sa putem iesi in voie cu caruciorul pe afara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pey Ioaana cine nu te lasa sa iesi cu el in carucior? noi am iesit si in wrap si in carucior si pe peste tot cand s-a putut...am ajuns pana si in mall in AFI...din nevoie, nu ca am vrut noi sa fim fitzosi...eu deja am inceput sa fac stoc de hainutze pt iarna viitoare ca deh, sunt reduceri...avem deja gecutza groasa si pantalonei...pentru bodyuri f bune recomand Cora si Auchan...in Auchanul de la Militari am gasit o oferta generoasa de body, de ex set de 3 la 32 lei f bune calitativ...mai sunt si la 8 lei bucata, am luat si asa...pantalonasi tot la 8 lei...cu 50 lei am imbracat binisor copilul avand in vedere ca al meu chiar nu are nevoie sa-l schimb in timpul zilei prea des momentan...om vedea cand incepe sa baleasca...atunci va fi distractiv...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, noi am facut baita din nou imediat dupa ce au plecat toti invitatii. Logodnicul nasei e viitor preot si chiar el ii dicta ce si cum sa zica in timpul baitei. Cred ca parerile preotilor sunt impartite.

Si noi am iesit la greu cu fetita nebotezata si nu am patit nimic. [:)] 

 

 

Laura, multumim de ponturi. Si noi am cumparat deja hainute mai mari. Indata ajungem sa le purtam [il].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, nu ne tine nimeni sa iesim in carucior, doar ca nu avem unul; ni-l aduce nasa cadou la botez, asa ca avem un motiv in plus sa asteptam cu ardoare momentul. Daca nasa s-a oferit, nu avea rost sa mai cumparam si noi unul. Am mai fost la pediatru de vreo 3 ori pana acum, am fost si la biserica sa ne citeasca molifta, dar cam atat. In rest in brate la mami prin curte. Plus ca speram ca din 1 martie sa se faca mai cald si sa nu stam cu teama ca am putea raci. Momentam avem niste mucisori care nu vor sa mai plece; nu e f grav, dar stau mereu cu ochii pe el, bine ca s-a inventat batista bebelusului, o folosim fara aspirator si vad ca merge.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara mamici. Noi am fost azi la controlul de o luna, avem 58 cm de la 54 si 4500 gr, de la 3700 greutatea cu care am iesit din spital.

Pe noi colicile ne termina, nu am dormit decat vreo 2-3 ore azi noapte si azi abia acum 3 ore a adormit, si am culcat-o pe burta ca numai asa se calma. Azi am cumparat colief si sab simplex sa le incercam si pe astea.

Abia acum s-a vindecat buricutul deci in seara asta facem si noi prima baita in sfarsit. E ok doar cu ceai de musetel si tarate?

Nu as vrea sa folosesc nici un fel de cosmetice deocamdata.

Si noi sm iesit afara toata ziua si botezul abia peste cateva luni il facem

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Botezul a fost absolut superb, la biserica sluba a fost frumoasa, a mai existat o fetita la botezat, slujba a fost oficiata de 4 preoti..a fost foarte frumos..bebe a fost cuminte, nu a plans decat cateva secunde cand l-a scufundat si apoi s-a linistit..pe cand fetita a plans tot timpul.

 

am fost apoi la restaurant aprox 40 de pers...distractie pana seara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...