Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hey dragelor,

 

Mi am revenit si eu....

Am avut botezul....crestina Theodora i a pus la test pe nashii ei, a plans aproape toata slujba.

Am facut o mica petrecere cu rudele...si m am ales cu o indigestie care mi a dat ceva batai de cap, acu mi am revenit.

Acu am fost trimisa la neurolog cu pitica mea.....ca prefera sa stea cu capusorul lasat pe spate si sa se uite peste cap, nu sta numai asa poate sa stea si drept....doar prefera acea pozitie. A fost cineva la neurolog,ce le face bb? Incerc sa mi pastrez calmul pana ajung la consultatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Felicitari pt bb-ii vrestinati si bafta celor ce urmeaza sa fie crestinati we acesta, sa iasa totul bine.

 

Ramo, wow, wow, ce mananci de a reusit bebita sa puna atat pe el?  Cum merge cu masajul la piciorus? ati mai fost la ortoped, ce a spus, trebuie gips sau e destul masajul?

 

Noi avem 7 saptamani, 5 kg (1,8 kg fata de iesirea din spital) si 60 cm lungime (10 cm de la nastere), si eu ma minunez de cat a crescut Andrei al meu, mai ales ca el tot 5-6 min trage de la san si gata. Din fericire doarme noaptea, doarme ziua, nu are dureri de burtica, doar mucisori, nu mai scapam de ei :( probabil ca nu vom fata vaccinul de 2 luni din cauza asta. Ziua cand e treaz sta in paturica de activitati, a inceput sa lovesca jucariile ce atarna deasupra lui, se uita in oglinda si se minuneaza (cand se vede pe el mareste ochii), vrea DOAR in brate tinut pe verticala (pozitia de regurgitare) si e bormal ca vrea sa vada si el ce e in jur, dar ma tem sa nu-i afecteze coloana. De dormit, nu mai vrea pe laterale, doar pe spate.

Voi cum "va mai jucati" cu bebelusii? 

 

Bubite (micute rosii) daca sunt pe langa gat pot fi si de la caldura.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cely, of cate incurcaturi au fost pe capul vostru... Eu cred ca nu e nici o problema cu pozitia preferata,dar e bine sa verifici,pentru linistea voastra. Sa ne povestesti cum a fost la neurolog. Va tinem pumnii!!

 

Ramo, ce bine a crescut Victoras !! Minunat ! Eu o cantaresc pe Eva maine (mi-am facut un obicei din a o cantari pe fiecare 1 a lunii). Cand te uiti la el iti dai seama ca a crescut? Eu vad cum creste pe hainute,care tot raman mici.[:D]

 

Came felicitari si scumpului tau, frumoasa crestere !! Si fetita mea vrea sa stea doar in sus (complet vertical), sa poata privi in jur, e foarte activa si curioasa. Daca indraznesc sa o las in jos in pozitie clasica de alaptare, incepe la maraie si apoi plange. Eu zic ca nu are nimic, e ca purtatul in wrap. De cele mai multe ori o port in wrap si prin casa.

 

RHan, ce mai faceti? Iti place wrap-ul? Hannah ce parere are de el? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

K daaa e super wrap-ul. Ii place si la taicaso ar tot purta-o in wrap si prin casa dar ea plange mult dupa titi tot timpul.

De vreo sapt nu vrea sa doarma ziua.E normal oare? Se vede ca e obosita,atipeste cand mananca dar apoi se trezeste. Afara adoarme dar se trezeste f des.

 

Felicitari fetelor pt bebelusii vostri mari!

Cely succes la doctor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

peste noapte de la vaccin am facut 37.8 , doctora ne-a zis sa-i punem supozitor doar peste 38, asa ca=l monitorizez...am inceput sa ne jucam cu manutele in jucării..a primit un cub cu fete de diferite materiale..preferatul lui e cel ce foșnește..e atat de haios...hăinuțele si la noi au rămas mici..alaltăieri am facut traseu la auchan sa-i cumparam cateva bodyuri colorate..asteptam baby expo sa-i luam mai multe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ramo, wow, wow, ce mananci de a reusit bebita sa puna atat pe el?  Cum merge cu masajul la piciorus? ati mai fost la ortoped, ce a spus, trebuie gips sau e destul masajul?

 

mananc numai prostii. din pacate nu slabesc deloc de la alaptat, desi Victoras suge destul de mult.

nu eram noi cu probleme la piciorus, cred ca ne confunzi.

felicitari si voua pt. progrese.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...