Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (3)


Recommended Posts

pediatra mi-a recomandat sa-l ascult pe Florin Colgeac despre parenting...am gasit pe youtube...sunt deaccord cu multe din ce zice el..muzica clasica, vorbit intens..stimulat vizual..etc..merita ascultat..sustine ca orice copil este supradotat si tine doar de parinte sa ramana asa sau sa involueze cu timpul din lipsa de atentie si dedicare din partea parintiilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

citeam pe net si intr=o carte cu bebele pe saptamani, ca de la 9-10 sapt trebuie incercat sa facem program de masa si de somn pe timpul zilei....oare cum...eu il las pe Ciprian sa doarma cat vrea si ii dau mancare imediat ce incepe sa "caraie" sau sa-si suga manutele mai intens...mi se pare imposibil sa-l prrivez de somn sau papa doar asa ca sa se obisnuiasca...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si pitici

Duminica avem si noi botezul si abia astept sa treaca cu bine.

Din 2 kg cate mi-am propus sa slabesc , abia o jumatate am dat jos :(

Felicitari pentru buna crestere a copiilor vostri. Al meu abia acum dupa o luna si o saptamana are + 1 kg. Creste in inaltime pt ca deja am renuntat la salopetele de o luna de cateva zile si am trecut la cele de 3 luni.

 :) nu ma lasa sotul sa arunc ce ramana mic... spera sa ma razgandesc si sa mai facem un copil.

 

De cand doarme cu mine in pat dormim cu totii mai bine.

De la picaturile pt colici care ii mai ajung si pe fata fiu-mio face cosuri... dar il fac cu lapte matern si trec imediat. Sunt 4 zile de cand nu a mai suferit de dureri de burtica.

 

 

 

Doamne ajuta la toata lumea. un sf de sapt minunat va doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ank, sunt de acord cu faptul ca micutii trebuie stimulati. Voi cauta si eu aceste filmulete.. 

Noi nu ne facem program...Traim clipa. O ascult pe Eva in tot ceea ce imi cere (hrana,odiha sau activitate). Asta e si idea in alaptatul exclusiv si la cerere... Ea are momente cand suge de sete, la 20 minute dupa ce a papat. Sau pe timp de puseu,cand stau cu tzitzi non-stop in gurita....Mi se par absurde programele. Parerea mea e ca trebuie sa ne facem noi programul dupa copii si nu copii dupa noi. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai reusit sa intru pe net ... scuze

A venit si mama pe la mine (nu este din localitate), acum Adina iar a racit si tot asa ... [:(]

 

Ne luptam si noi cu colicii sau cu durerile cand facem treaba mare ... nu mai stiu care dintre ele este, dar oricum ceva o doare .....

In rest, crestem, am cantarit-o si are acum 4,5 kg imbracata.

Oricum cred ca este bine ca la o luna sa ia peste 1 kg in greutate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari celor care au facut deja botezul si multa bafta celor care urmeaza!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Off, eu nici nu am stabilit data pt botez si voi ati si terminat ... [:(]

Noi avem probleme pt ca nu avem nasi .. cei care ne-au cununat pe noi nu mai vor sa fie nasi si la al 2-lea copil si deci trebuie sa ne cautam alti nasi ... [batcap]

Ne este greu sa ne hotaram cu data daca inca nu avem stabiliti clar nasii, daca nu le convine data sau nu pot efectiv atunci ...

oricum noi ne gandim sa facem botezul dupa paste, deci in mai. Asa ca ar mai fi timp, zicem noi ... [alcool]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...