Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fulgusori stralucitori de Ianuarie 2014 (3)


Recommended Posts

Aleaxia, sati linistita, fetele au ajuns deja pe la 2 luni, de au masuratorile astea...Mihu a luat 1.2 kg in prima luna si el a avut de recuperat...si a papat lapte praf la greu, din ala Pre, care se presupune ca le da vant la crescut la cei nascuti mai mititei...deci numai cu san daca a lua 1.3 mie mi se pare fantastic de bine...oricum are o greutate buna pentru o fetita...si stii ceva? e unica, speciala si creste in ritmul ei...nu-ti fa probleme si bucura-te ca poti s-o tii numai sa suga si nu trebuie sa-i dai lp...

Si pe noi ne doare urtica cand ne straduim sa dam parturi si sa facem caca...da si cand facem...pazea...ieri il schimbam de o cacutza...si m-am ferit la timp...ca a mai facut una cu jet pe masuta de schimbat...da una mare...eu om adult daca faceam atat cred ca eram cu 5 kile mai slaba instant...si deshidratata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 296
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu am mai reusit sa intru pe net ... scuze

A venit si mama pe la mine (nu este din localitate), acum Adina iar a racit si tot asa ... [:(]

 

Ne luptam si noi cu colicii sau cu durerile cand facem treaba mare ... nu mai stiu care dintre ele este, dar oricum ceva o doare .....

In rest, crestem, am cantarit-o si are acum 4,5 kg imbracata.

Oricum cred ca este bine ca la o luna sa ia peste 1 kg in greutate.

 

ma uit, mai alexia, ce bine ne asemanam noi... :)

si Sandra a racit... deja i-am cumparat martisoare de vreo saptamana ca sa le duca maine la gradi, insa din pacate s-ar putea sa rateze momentul, pentru ca daca o tine tot asa cu raceala, nu cred ca o ducem maine la gradi. imi pare rau, ca mi se pare tare faina ziua cand mergi cu martisoare la scoala/gradi...

 

Victoras a luat cam 1,5 kg pe luna in primele doua luni, deci si Amelia la 1,3 kg sta foarte bine. mai ales ca e vorba de lapte matern. asa ca stai linistita.

 

ne mai asemanam la ceva, si noi suntem in pana de nasi. singurii care au batut aporpo sunt cumnatul cu nevasta-sa, insa noi nu prea am fi vrut pe ei, iar altii potriviti nu prea gasim. de facut botezul cred ca il facem si noi dupa Paste, asta daca gasim nasi [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem probleme pt ca nu avem nasi .. cei care ne-au cununat pe noi nu mai vor sa fie nasi si la al 2-lea copil si deci trebuie sa ne cautam alti nasi ... [batcap]

Ne este greu sa ne hotaram cu data daca inca nu avem stabiliti clar nasii, daca nu le convine data sau nu pot efectiv atunci ...

 

la noi nasii de cununie sunt despartiti, cu el nici nu mai tinem legatura, iar ea are pe cineva, dar nu sunt cununati si nu pot/vor sa boteze.

nasii Sandrei au cheltuieli mari anul asta, nasa se marita, iar el cu sotia strang bani pt. FIV.

cupluri cunoscute mai avem destule, insa am fi vrut pe cineva apropiat, prieten mai bun, cineva pe care te poti baza cand ai nevoie sa lasi 2 ore copilul cu ei etc.

insa daca nu vom gasi pe cineva conform dorintelor, va trebui sa facem un compromis si sa alegem pe cineva care nu corespunde cu ce am vrea noi, insa totusi dispus sa faca treaba asta... [bib]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scapat si de botez. A fost super, am avut si cor, slujba a fost emotionanta, m-am abtinut sa plang. Bebe a fost f cuminte, ma asteptam sa planga, dar a stat cuminte in brate la nasa si se uita atent la parinte cand citea. Nasa glumea apoi, a zis ca ar trebui sa-l fac preot, asa atent a urmarir slujba. A plans doar cand a fost scos din cristelnita, deci aproape de final. Nu l-a dezbracat pe timpul slujbei, mi-am facut degeaba griji ca o sa inghete, iar in cristelnita i-a pus apa pe cap, nu la bagat cu totul ( o alta temere a mea). Deci mi-a placut totul, nu spun ca am ramas cu totii uimiti de dexteritatea preotului la infasat bebele. Asa viteza si pricepere avea, ca una doua a infasat bebele si i l-a dat nasei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit si caruciorul de la nasi, a meritat asteptarea. E 3 in 1, f dragut, identic culoarea in care are majoritatea lucrurilor, albastrul acela dragut. Am primit si ceva lucrusoare, multe din lucrurile vechi i-au ramas deja mici. Nu-l mai las pe tati sa cumpere, i-am zis odata sa-mi ia 2 body , el a venit cu vreo 7, sa aibe baiatul, si deja nu-i mai sunt bune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce frumos cadou de la nasi!

 

ma bucur ca toate botezurile au iesit frumos!

 

fetelor..aveti idee cand putem sa stim ce culoare au ochii bebeilor? bebe ciprian la 10 saptamani inca are ochisorii albastri si ma gandeam daca se mai schimba  sau doar se deschid un pic...la voi se vad schimbari? de stabilizat clar, am inteles ca dureaza pana la un an..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...